Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Technis SU V9

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Duple View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Duple Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Technis SU V9
    Objavljeno: 07.svibanj.2018 u 23:54
Ako mi može netko nešto reći o ovom pojačalu s početka 80 ih. Navodno se još s njim Technics nije toliko srozao kao u kasnijim modelima. Prešao bih sa Marantza PM 7200 na nešto starije poput njega. Vidim da ima solidnu phono sekciju, no značilo bi mi da je zvuk hladniji, detaljan bez prevelike topline.

Na vrh
Toxy View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Toxy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.svibanj.2018 u 09:42
To vjerojatno misliš na ovo...

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/technics-su-v9-oglas-24888029

Kakav je zvuk pojačala tko će ti znati reći. Ako pojačalo nije refrešano kako ono ima zvuk u odnosu na orginal pitanje je obzirom na stanje elektronike unutra koja je ako ništa izraubana protekom vremena. To pojačalo je dosta tehnički kompleksno i ako nešto krene po zlu meštri ti neće biti oduševljeni popravkom istog...
Da je ovako zanimljivo, zanimljivo je i to im je bio neki top model integrirca u to vrijeme kada je Technics još bio inivativan i koliko toliko kvalitetan.
Osobno imam V8, koji je bio top model serije koja je prethodila ovoj. Nije mi jedino pojačalo pa ne berem brigu za kvarove, meni je osobno ljepše nego ovo koje se prodaje i nisam ga platio ni približno koliko se traži u oglasu za ovo pojačala tako da...
Ja bi prije uzeo s tehničke strane ovo pojačalo od Technicsa, premda je i ta cijena malo pa već dugo stoji u oglasu...

Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.svibanj.2018 u 13:05
Ako si baš zapeo za Technics, SU-V8 je bolje pojačalo od te devetke (Toxy je to dobro primjetio), pogotovo SU-V8X. No sva ta pojačala su prilično slabunjava, najradije zaobići, osim u kolekcionarske i nostalgične svrhe.
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Toxy View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Toxy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.svibanj.2018 u 15:38
Ne bih htio ovo napisati da sada ispadne da svoga konja hvalim, ali mislim da je ovo V8 najbolje od toga jer je još najjednostavnije napravljeno od svih ostalih bez nekih Technicsovih posebnosti...

Možda i kako se piše netu (premda na netu se piše i može pročitati svakakvih gluposti i pretjerivanja, ovo v9 i bolje svira od moje v8, ali to ti je s obzirom na protek godina dosta upitno...

Iskreno ovaj V8 ne zvuči nimalo slabašno i po kvaliteti izrade je dosta iznad ovih kasnijih Technicsa - u HiFi terminima bi mogli povesti cijelu filozofsku raspravu, ali ja ga zbog toga nisam ni uzimao...
Na vrh
Duple View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Duple Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.svibanj.2018 u 18:22
Fala na odgovoru.
Primjetio sam par Kenwooda 8100 i 8150, jedan je refrešan, jedan ne. Cijene se kreću između 200-300€.
Osim 907 ice koja je blizu 1000 eura.
Modeli su iz 70 ih no to vi bolje znate. Kako to kod vas kotira?
Na vrh
Toxy View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Toxy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.svibanj.2018 u 08:27
A šta reći, očito si zapeo za neko vintage pojačalo...

Da li ćeš se time baš usrećiti je upitno, premda razumijem ako ti se ne sviđa taj zvuk koji Marantz ima...

Ukratko sukus priče bi bio ako već uzimaš staro pojačalo gledaj da ga dobiješ što jeftinije pa ako bude potrebe za nekim refreshom da ti ostane prostora, ali za to će ti trebati vremena i živaca jer dobrih meštar za to je na prste jedne ruke...

Ovo dva Kenwooda koja predlažeš su inače dobra oba pojačala (i meni bi bila zanimljiva), samo zub vremena i tako to, ali ako ti je OK cijena kupi uz ogradu za popravke. Za te pare je ionako novo sve u banani...

Eto sretno s kupnjom...
Na vrh
Duple View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Duple Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.svibanj.2018 u 17:16
Hvalana savjetu... Posjedujem već neke uređaje poput Revoxa b780 i nekoliko referentnih tunera, deck Pioneer ctf1250 i Technics rs b965 al moram priznat da se nisam usrećio u svemu. Dosta njih zahtjeva ozbiljne servise kojih je u nas sve manje, a ulaganje u kompletni refresh mi je preskupo.
Na vrh
Duple View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Duple Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.svibanj.2018 u 17:59
Nisu mi jasni ovi tipovi na njuškalu apropo Marantz PM 84, REFRESHANI JE 4000 kn, original 4100kn Pa zar ne bi trebao ovaj koji nije srrđen biti ispod 4000 kn.
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.svibanj.2018 u 19:34
Originalno postano od strane člana: Duple Duple napisao:

Nisu mi jasni ovi tipovi na njuškalu apropo Marantz PM 84, REFRESHANI JE 4000 kn, original 4100kn Pa zar ne bi trebao ovaj koji nije srrđen biti ispod 4000 kn.
Ubodi to pojačalo dok ti da nisu uzeli ispred nosa dok se premišljaš. Jedno od boljih Marantzovih uradaka.

citirati ću moj post od prije otprilike 10 godina:
"Potraga za  dobrim pojačalom je poput  lova na soma kapitalca. Rijetko će tko bez nekog predznanja o ribičiji, bacivši udicu u neku obližnju baru, rječicu ili kanal za koji ne zna ni da li je i koliko dubok, sa neizabranim mamcem, sa početničkim priborom biti te sreće da ga ulovi, mada je naoružan strpljivošću i entuzijazmom. Za taj lov potrebno je neko predznanje, ribič mora imati predstavu o tome što lovi te gdje i kako se kapitalac lovi. Bez toga je vjerojatnost  ulova stare gume ili tenisice daleko veća od sretnog ishoda ribičije.
Poanta priče je da je za soma kapitalca potrebno biti ribič od kalibra koji zna što hoće, te je shodno tome potrebno biti i audiofil koji ima predstavu o tome što, gdje i kako hoće da bi upecao dobro pojačalo."

prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Duple View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Duple Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.svibanj.2018 u 20:03
Stari odveć filozofski. Ja sam plesač i sakupljač ploča, primarniji mi je nosač zvuka od uređaja mada volim i to staro smeče s patinom vremena.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,160 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Parasound Vs. Audiolab
Forum: Audiofil.net klub