Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Savjeti za slušaonu u dnevnom boravku

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Carlito View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Carlito Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Savjeti za slušaonu u dnevnom boravku
    Objavljeno: 24.travanj.2018 u 10:03
Dobar dan svima,
molio bih vas za par dobronamjernih savjeta kod slaganja slušaone u dnevnom boravku.
U stanu je potrebna kompletna renovacija struje,zidova, stropova i prozora i vrata...
Znači veselje žešće...:)
Pa reko kad već rušim...da onda sagradim nekaj pametno.
Pod je od parketa, na koji će ići toplinski izolator a na njega laminat.
Strop je visine 3,15-3,30.
Unaprijed hvala na svim savjetima.

Primare A30.2&PRE30, Sumić, WADIA 321, CA 840C, Golden Ear Triton five
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2018 u 11:33
Dat će se u toj prostoriji složiti zgodna slušaonica ako ćeš ih moći bez prepreka postaviti na liniji 542 barem pola metra od bočnih zidova i zakošene prema mjestu za slušanje koje bi bilo negdje u ravnini sa ulaznim vratima, neka polica sa knjigama iza mjesta za slušanje, možda opcija teške zavjese na staklenoj stjeni (ne mora nužno, treba vidjeti) i uzmeš spužvu boba da ti izračuna sve ostalo (gdje difuzor, gdje absorber) što je potrebno za uživanje (i ne zaboravi složiti struju samo za hifu kad već drndaš po svemu)

Editirao icon - 24.travanj.2018 u 11:34
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2018 u 12:01
Ako se ne varam u dnevni boravak će doći stol i stolice bagovaone. 

Audio sistem lijevo na kraći zid. Mjesto slušanja približit sistemu i iza leđa prema vratima stol i stolice . Ako je moguće.. Na prozor u dogovoru sa boljom polovicom dvojne zavjese. Tanje za prolaz dnevnog svjetla i teže za eventualno zamraćenje prostora i pogodno za akustiku prostora. Uklopiti police na strateškim mjestima prvih refleksija, tepih između zvučnika i mjesta slušanja svakako.

E sad ako je moguće financijski i neki djelomični akustički tretman plafona, kuteva, ćoškova, ravnih ploha... 
http://www.audiofil.net/klub/
Na vrh
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2018 u 12:22
...za pocetak ispostuj osnovne parametre akustike, sto dalje od staklenih povrsina, sistem ne sme da ima naspram sebe prozore, zidove od keraimskih povrsina, znaci bilo sta sto bi moglo da pravi refleksiju zvucnih talasa.
od akustickih tretmana ce te zaboleti glava (finansijski deo mozga :-(   ).
a opet mozes ici i u eksteme , nesto tipa bass trapova, apsorbera,  i itd,ali opet tu ne ide posao bez strucnjaka koji ce to sve izmeriti i postaviti valjano (mslm da je Spuzva Bob maher za to).
mozes sebi olaksati tako sto ces provuci zvucnicke kroz zid, ali i to sve treba planski uraditi, da ne kazem projektovati i predvideti sve varijacije na temu soba-zvucnik-izvor-sweet spot.pitanje je kompleksno.ono boldovano je pod No 1 !!!

Editirao parabolis - 24.travanj.2018 u 12:24
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2018 u 12:23
Nije tu informaciju napisao u postu, aa ko je tako, jebaj ga to bi onda moglo biti nezgodno kako god se okrene.
Po meni je bolja opcija za trpezariju ona soba2 jer je kao prvo bliža kuhinji, a kao drugo ako se tumba i ruši, možda se može i ostava stumbati pa se dobije lijepi prostor spojene kuhinje i tpezarije, ako se ne treba soba no2, naravno.
Ako je ostava mustit, onda bi ja da je moj stan prije WC prenamjenio u ostavu, a ostavu izbacio iz te kombinacije, pa dobio fini dvosobni stan, nego se gurao po "ćorsokacima" i imao na papiru trosobni, ali realno baš i ne.
Jebaj ga kako "gazda" odluči, ili da bolje kažem gazdarica :)
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2018 u 12:34
ovako nešto :)
Na vrh
Carlito View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Carlito Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2018 u 12:55
Od kuhinje, ostave, degažmana i wc-a se radi kuhinja sa blagovaonom.
Soba 2 ostaje kao radna soba sa ulazom iz ulaznog prostora.
Vrata koja odjeljuju sobu 1 i DB se ruše i zatvara se taj zid.
DB sam zamislio kako je ICON nacrtao.
Na strop perforirane ploče, i strop spustiti na 2,90-3,00.
Iza zvučnika bi stavio drvene disperzere sa rupom za TV 189cm, s time da bi napravio na podu iza zvučnika nešto kako je opisano u aqua room na ovom forumu.
Na vrh
Carlito View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Carlito Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2018 u 12:58
I naravno da ide struja samo za hifu...bože moj to se spodrazumijeva...
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2018 u 13:16
To će biti fenomenalna slušaona. Ako imaš para, ili znaš napravit ponešto i sam, napravi akustički tretman po projektu. Moje nije bilo preskupo, jer sam sam bio izvođač radova.
    Moj HiFi
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2018 u 13:56
Originalno postano od strane člana: Carlito Carlito napisao:

Od kuhinje, ostave, degažmana i wc-a se radi kuhinja sa blagovaonom.
Soba 2 ostaje kao radna soba sa ulazom iz ulaznog prostora.
Vrata koja odjeljuju sobu 1 i DB se ruše i zatvara se taj zid.
DB sam zamislio kako je ICON nacrtao.
Na strop perforirane ploče, i strop spustiti na 2,90-3,00.
Iza zvučnika bi stavio drvene disperzere sa rupom za TV 189cm, s time da bi napravio na podu iza zvučnika nešto kako je opisano u aqua room na ovom forumu.

neloše, sviđa mi se i takav raspored, samo definitivno baci oko na akustičke panele za plafon kako se već dalo vidjeti na forumu, i daj kako je amigo spomenuo da ti spužva, ishmael ili neki od dječkiju napravi izračun i projekt za tretman slušaonice i bit će stan ko bombončića za audiofila ;)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,258 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Audio komponente