Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

PRO-JECT ELEMENTAL vs DENON DP-300 F

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2018 u 21:47
U pravu može bit samo uho od kolege... Ja samo malo baljezgam...

haha
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2018 u 22:03
I ja isto proteza

Ali - ako taj LP5 nije puno losiji od mog LP1240 (a navodno je zvucno i bolji jer je operiran od DJ feauturea), nema zajeba.

Vothajfaj kaze za LP5

Our Verdict 
If you want a turntable you can plug straight into your amp and play, with the added bonus of USB output, there is nothing better at this price; the AT-LP5 sounds fantastic

For 
Loads of detail
Spacious soundstage
Expressive rhythmically and dynamically
Great to use
Feature list

Against 
Nothing at this price

Jos jedan rivju (nije omrznuti WhatHiFI)

The Rundown

Sound Quality

9

Build Quality

8

Connectivity

8

Ease of Use

9

Features

9

Value for Money

10

Verdict

9

Ili je Audio Technica dobro podmazala bas svakoga, ili uredaj stvarno nije los.

Editirao Dubs - 13.siječanj.2018 u 22:32
Right here, right now
Na vrh
Zmajz View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zmajz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.siječanj.2018 u 10:55
Ako već gledaš SH (njuškalo) onda pogledaj ovo: https://www.njuskalo.hr/gramofoni/technics-sl-7-oglas-23624875
za razliku do 2000kn lako ćeš naći phono preamp.
Vedran The Zmaj
Na vrh
VU metar View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj VU metar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.siječanj.2018 u 21:25
Originalno postano od strane člana: Dubs Dubs napisao:

ako taj LP5 nije puno losiji od mog LP1240 (a navodno je zvucno i bolji jer je operiran od DJ feauturea), nema zajeba.

lp5 nije ništa drugo no prepakovani lp120 u "audiofilskom" ruhu, koji je ispod 1240 u hijerarhiji Hanpin. 1240 ima motor blisku kopiju Technics 1210, daleko precizniji i tiši od lp120/lp5.

Denon je zvučao loše verovatno zbog igle i njegovog preampa. Ako se to zaobiđe dobije se minimum pristojan gramofon, prema net iskustvima.

Pro-ject kaže "Pre-adjusted tracking force & antiskating" što čini mi se znači da su fiksni, a to nije dobro. Još fali i poklopac.

Kod Duala isto je fiksni antiskate i tracking force, što, reko sam, ne valja. U njihovoj ponudi gledao bih od 435 na gore.

Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.siječanj.2018 u 21:46
A sta oš za tu lovu, muzičku želju belj

Moj je duplo skuplji, pa je usprkos i unatoc tome istinskim stovateljima visokovjerne reprodukcije to  zapravo uredaj zak*rac nevridan spomena u pisanom,izgovorenom (nedajboze u kamen uklesanom) obliku.

(Meni je odličan, da se razumimo i po meni 1240 je vrh ponude AudioTechnice zato sam ga i kupija)

A sad bez zajebancije, dosta sam cita o AT gramofonima i u vrlo siromasnim audiofilskim krugovima LP5 kotira bolje od LP1240. Mozda jer je jeftiniji,mozda jer je bolji varljiva je istina. Ponavljam, ja sam sa 1240 vrlo zadovoljan i kad budem nesto mijenja, mijenjat cu mu zvucnicu,dodat uteg i stavit bolji mat, toeto. 
S rucka je par ekselanse po svim kriterijima. Finito de la musica. Doduse ja nisam zahtjevna publika (unatoc tome sto sam u glazbi od malodobne dobi i sto sam u nekom periodu bio zapravo i placen za "puscanje" mjuze i na radiju i u klubovima).

Ali ova tema je ionako uzalud, pokretač nece kupiti nista skuplje od hrk=2000 max  a ima Kefa i bozza wazzu (prvo sam mislija da je napisa bogtemaza pa sam rasirija oci u nevjerici i skonta da san se zajeba :D)

Editirao Dubs - 14.siječanj.2018 u 21:55
Right here, right now
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.siječanj.2018 u 22:12
A čuj, šta da se radi...

Ja koji nisam puno nikad bio oko gramofona, sa strahom gledam na polovne, gdje bi se moglo naći bisera za malo para, ali i upasti u rupu bez dna...

Mislim da neće bit lako dobiti na slušanje sve što se želi, pa ako postoji način za dobiti taj novi AT ili Dual na akciji kući na slušanje, ja tu šansu ne bih propustio, pa makar koštali 300 kn ili 700 kn preko zamišljenog budžeta, jer iako nije malo, nije ni previše, ispod 3000 kn je, novo je, i ako svira kako se želi, mislim da vrijedi extra samo garancija...

Ali, kako već rekoh, samo baljezgam...

proteza
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.siječanj.2018 u 22:25
Za pocetak je bitno da se vrti a apgrejd se obavi u hodu.

Makar osoba kojoj je to bitno mora bit u "malo san maka" stanju svijesti da se u 21om stoljecu (pored mp3/wav/flac losless formata i hires DSD streaminga) odluci za slusat ploce i drzanje  u visokooperativnom stanju opreme za pretvaranje iz udubina u zvuk tih cudnovatih originalno crnih a sad u svim bojama medija. Medija koje zapravo treba platit jer ni najbolji internet ne omogucava besplatno skidanje i materijalizaciju vinila a još sva ta skalamerija  pored zapravo nemale cijene ima i mane izrazene u nekintamo vauendflater faktorima i jos cudnijim noizeandramble brojevima haha

A dok zbrojis digitronom ili na ruke nebitno cijenu gramofon s rucicom,iglom,matom+phono stage+kabeli+mediji dobijes cijenu da se useres tako je ovi budzet od pozeljno 1000 do 2000 max i ni lipe vise kuna zapravo nebitan.

Editirao Dubs - 14.siječanj.2018 u 22:44
Right here, right now
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.siječanj.2018 u 17:34
Od ulaznih modela uzmi Regu Planar 1 daleko najbolji gram u tim ulaznim modelima...staviš još jaču zvučnicu i to je to.
Densen Beat B-100,TEAC TN 300,Pioneer DV-696AV,Quad 11L2,Atacama SE 24.
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2018 u 00:09
Remen, nema adaptera za 45 rpm, nema anti skatinga a i sam kazes da je zvucnica bzvz i da je treba mijenjati? Ustvari, ona je u najboljem slucaju na nivou AT95.

Cijena 2390 kn.  Tezinu nemoguce saznati. Istaknuta prednost plug-n-play.

Najbolji model?  Kritike su zapravo pozitivne ali ovo gore mi sve skupa malo smrdi.

Right here, right now
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.siječanj.2018 u 13:11
Originalno postano od strane člana: Dachande Dachande napisao:

Ekipa malo sam se zaželio zvuka ploče, a zadnji put sam slušao gramofon prije 30-ak godine, pa bi uložio nešto sitnog (bolje 1000 kn, ali može do max 2000 kn) za gramofon i phono (nemam ga u pojačalu) i da sve bude što jednostavnije. Vođen tim razmišljanjem došao sam (preko njuškala) do ova dva gramofona iz naslova. To bi sviralo na bow wazoo i kef 104/2. Denon je puno ugodniji jer je automatski, a ima i poklopac, ali ak pro-ject puno bolje zvuči, spreman sam se odreći komfora.
Prihvaćam i neke alternativne ideje!

Jednu informaciju nisi dao, ili nisam primjetio: koliko ploća imaš? Ako si sačuvao nekih 20 komada iz mlađih dana, po meni se ne isplati ni razmišljati o tome.

Neke slične nostalgične ideje sam i ja imao pre neku godinu, a onda sam išao potražiti ploće u podrum i sjetio sam se, da sam čak i tih dvadeset pre nekih 15 godina nekome poklonio haha
I ohladio se od toga.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,208 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Apparatus Room