Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Indikator vršnog i minimalnog napona mreže

Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Indikator vršnog i minimalnog napona mreže
    Objavljeno: 08.siječanj.2018 u 14:50
Zna li netko ima li na tržištu, ili se može pozajmiti uređaj koji bilježi kretanje napona mreže, ili barem da zapamti najviši, odnosno najniži napon mreže u nekom razdoblju?
Ako bih morao kupiti, onda ne smije biti skupo, jer to neću komercijalno koristiti.
Znam da se može angažirati Elektru, ali skupi su.

Editirao amigo - 08.siječanj.2018 u 14:51
    Moj HiFi
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2018 u 15:39
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Zna li netko ima li na tržištu, ili se može pozajmiti uređaj koji bilježi kretanje napona mreže, ili barem da zapamti najviši, odnosno najniži napon mreže u nekom razdoblju?
Ako bih morao kupiti, onda ne smije biti skupo, jer to neću komercijalno koristiti.
Znam da se može angažirati Elektru, ali skupi su.

Javi se u Tectru, oni imaju uređaje za snimanje napona i vrše mjerenja.
Neznam cijene, ali imaš telefon.
Što se tiče kupovine, teško da će ti se isplatiti, uglavnom je riječ o poprilično skupim uređajima.
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2018 u 15:42
Ili kao jeftina opcija ali zahtjeva malo vlastitog aranžmana, uzmeš obični multimetar za neku siću i daš si za zadatak jedan dan pikati ga u utičnicu i periodički zabilježiš napon u utičnici.
Možeš ga i ostaviti uključenog, ima i onih utičnica za mjerenje potrošnje koje live mjere napon, pa samo observiraš viđeno.
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2018 u 15:50
Multimetri često imaju opciju mjerenja neke vrijednosti za koju se može uključiti opcija mjerenja MIN/MAX pa bilježi i max i min vrijednost no problem je ako vrijednost ne oscilira dovoljno često instrument ode u sleep mode. Ako bi ga se nekako češće na dan budilo iz tog sleep moda mogao bi se dobiti nekakav uvid  u stanje.
http://www.audiofil.net/klub/
Na vrh
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2018 u 16:54
Ljudi nemojte se zezati sa kojekavim mutimetrima, pikati kako vi kazete u uticnicu, pobogu.

Resenje postoji, barem kod nas u Srbiji a verujem i kod vas, treba se obratiti nadleznoj elektrodistribuciji i pozaliti se na mali napon, oni dodju i prikljuce uredjaj koji meri sve tri faze, ako stranka tj korisnik ima trofaznu struju, ako ne onda samo na jednoj fazi ako ima monofazni prikljucak, uredjaj se obicno ostavit 3 - 4 dana kd korisnika i stalno je ukljucen u struju i tako meri vrhove  ili  minimalne napone. Ovajuredja, barem kod nas, ima mogucnost prikljucenja na kompjuter, i pomocu njega  "povuces" podatke i on ih pokaze u obliku grafikona na kojem jasno vidis sve faze i njihove vrednosti.

Ja sam blizu trafostanice i merio sam napon pomocu takvog uredja, on je bio na jednoj fazi 250v, ostale dve 230 tj 238v.

Editirao parabolis - 08.siječanj.2018 u 16:57
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2018 u 17:41
Amigo, HEP je "više od struje". Cijena sedmodnevnog mjerenja i izrada izvješća je 500 i nešto kn plus PDV što nije niti malo. Ako kvaliteta napona ne udovoljava HRN onda se mjerenje ne naplaćuje. Možda drugi to rade za manje para ali poznavajući cijene na tržištu nekako sumnjam. To su relativno skupi uređaji, a nema ih smisla kupovati ako se ne koriste profesionalno. 

Editirao jerga - 08.siječanj.2018 u 18:06
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2018 u 18:16
amigo, kaj te muci?
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2018 u 18:21
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

amigo, kaj te muci?
Riknule su mi 3 led plafonjere. Riknuo mi je PC. U jednom trenutku na pojačalu su se isključile izlazne cijevi i proradile tek 2. dan. Sve u kratkom roku. Brijem da možda imam velike peakove napona.
    Moj HiFi
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2018 u 18:26
Originalno postano od strane člana: parabolis parabolis napisao:

Ljudi nemojte se zezati sa kojekavim mutimetrima, pikati kako vi kazete u uticnicu, pobogu....
Ne znam kako tvoj, ali moj multimetar (za cca. 60kn) služi i tome. Lijepo piše da može mjeriti do 600V. I siguran sam da nije nikakav poseban. I lijepo izmjeri, kod mene vrlo stabilnih 232-233V, bilo kad da ga upiknem u utičnicu. Iako, nisam puno mjerio, jer nisam imao razloga.

No, ako su neki veći problemi u pitanju, naravno da je bolje kontaktirati onoga tko ti isporučuje struju.

Editirao Sten - 08.siječanj.2018 u 18:29
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2018 u 18:34
Amigo, koliko daleko si od trafo-stanice? Ima li industrije na toj stanici?
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,230 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Apparatus Room