Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Denon pma 1510

Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.prosinac.2017 u 11:11
Naravno da prvo moraš osigurati spojeve i opću funkcionalnost. Jednako tako ne možeš početi sevisirati ako nemaš sva napajanja. Servis uvijek kreće od toga. A što sam ja sve vidio i kakvih akrobacija imao, mogao bih roman napisati.
haha
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
DeCe3 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DeCe3 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.prosinac.2017 u 14:52
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Naravno da prvo moraš osigurati spojeve i opću funkcionalnost. Jednako tako ne možeš početi sevisirati ako nemaš sva napajanja. Servis uvijek kreće od toga. A što sam ja sve vidio i kakvih akrobacija imao, mogao bih roman napisati.
haha

Da,da...ofkors...sva napajanja su bila OK...a velika pomoć u svemu je bila komparacija s ispravnim kanalom...eh, kamo sreće da je uvijek tako...ali enivej...hladni lemovi su mi najodvratniji i najj...iji za dijagnostiku, najviše ispizđuju a vidi čuda, najlakši za otkloniti...pa hajd' ostani smiren uz ovakve apsurde...
haha
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.prosinac.2017 u 20:21
Evo jednog primjera hladnih lemova. Pojačalce Pioneer A88X došlo u servis di radim.Dual mono,dvije kvrge od trafoa, dva para elkosa, kompletno odvojeni kanali, ali kozmetičko stanje kao da ga je netko držao u podrumu pored kace sa zeljem, zahrđalo, pojeden stop-lak na PCBima ma "divota"... 

Jedan kanal radi a drugi zeza, svi naponi ok,nema DCa na izlazu,ništa ne izgleda skureno tako da se išlo na varijaciju operi PCBe jer su bili još u lošijem stanju nego na ovim slikama koje su slikane poslije pranja i onda prelemi sve i jedno lemno mjesto.  
Zadnja slika pokazuje sva mjesta prelemljenja i to na oba kanala jer iako je jedan kanal bio ok tko zna koliko dugo bi ostao takav. Naravno da sam radio kod kuće bilo bi čišćenje svih lemnih mjesta sa pletenicom i skidanje starog tinola, dok sam na poslu dobro sve očistio isopropanolom i nanio nešto novog tinola na mjesta. Ne možeš baš na poslu potrošiti nekoliko koluta pletenice i jedan dan na ovako nešto,ali pojačalo je radilo nekoliko dana u servisu i sve je bilo ok.

Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.prosinac.2017 u 23:36
Kod ovakvih slucajeva, kad se sloze i svi hladni lemovi i ostalo, ostaje problem oksidiranih izvoda poluvodica(a i pasivnih elemenata). Primjerice, oksid nozica tranzistora prije ili kasnije nađe nacina da se zavuce u samo kuciste elementa sve do poluvodickog substrata u unutrasnjosti i element prošvika pod realnim radnim naponom i tempersturom, dok staticki mjeren daje utisak ipravnosti jer ga dmm ne stavlja u stanje rada u sklopu.

U prevodu, uređaj postaje minsko polje sto se nestabilnosti tice, radi jedan dan normalno a drugi dan popizdi sam od sebe.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,598 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Apparatus Room
Forum: Prostorna akustika