Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Too Loud Fest

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Too Loud Fest
    Objavljeno: 24.studeni.2017 u 11:37
Počinje za po ure. Po najavama to bi trebao biti najveći audiofilski događaj u Hrvata. I hife i koncerata i radionica...
Molio bih distributere da sutra u 11 ne drže zatvorene sobe jer će se ubit  večeras na tulumu haha
Na vrh
Flikoman View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Flikoman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.studeni.2017 u 17:10
Nebojša se zaista potrudio i složio odličan i bogat program u dva dana. Nisam bio u petak, subotu kratko zbog okolnosti koje mi nisu dopustile duže zadržavanje, no, ovaj festival je zaista podigao ljestvicu i ako će se održavati i dalje (ne vidim razloga zašto ne bi), samo je nebo granica.

Bravo Nebojša!
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2017 u 09:38
yep...bravo za Aqvu i njegovu ekipu. Ipak je godinama pohodio Božu i Pakrac pa je imao i od koga naučiti Bio sam na festivalu 5 sati i za čas mi proletilo. Ne sjećam se da je bilo lošeg zvuka, jedino manje ili više ispunjenih očekivanja.
Prvo sam uletio na Kii three zvučnike od 10k eura.
Heh...tko ne razmišlja da čitavu hifu( kabele,pojačalo,dac) ne stavi u zvučnik i zauvijek  riješi dileme. Kii zvučnici su moj mali predmet žudnje. Izvor je bio neki mali laptop . Dobar zvuk, možda malo pretvrd. Ili ja imam predrasudu prema svim aktivnim zvučnicima koji u sebi imaju D pojačala. Tu tvrdoću sam osjetio i kod B&O zvučnika kod kojeg sam stvarno uživao u dobrom zvuku kad mi je hostesa preko Deezera pustila Chopinov klavirski koncert. Kod Planet audia Avantgarde acoustic Duo zvučnici 30k eura, s Accuphaseom pojačalom. Zavodljiv zvuk a naročito sa sveprisutnim Ingram Washingtonom.
Kod Bože u velikoj dvorani najskuplji sustav od 500k eura s McIntoshima,Sonus Faberom i dCsom
Mislim da svi najskuplji sustavi imaju jednu zajedničku notu a to je smirenost zvuka. Al nikad ne djeluju na mene s nekim jakim wau dojmom tj. ne stvori žudnju u meni. Vjerojatno je to prirodni refleks, što nemoš imat ne trebaš ni žudit za tim. Odem zatim   kod našeg Varaždinca konstruktora iz Blacwooda. Konstruktor  inače proizvodi aktivne zvučnike s Dacom, početne cijene od 30k eura, ovisno o broju drivera i finišu. Šteta što nije bio barem izložen koji zvučnik iz kataloga Blackwooda nego neka dvodjelna  grdosija( 10 puta jeftinija od Božinog sustava)  na kojem sam zapamtio vrlodobar zvuk rokije, naročito gitare. Kod Audiodreama na Gryphonima, Focalima i Naimu plemenit,čvrst zvuk. Tko ih kupi nije falija. Demonstrator je također pokazao kako zvuče po meni besstbuy sve u jednom hi-fi sustavi Naim Muso te  Muso kockica. 
Kod Sigma audio sam poslušao Netrebkovu u  kućnom kinu i projektoru. Odlično je zvučalo i izgledalo. Mislim da je napetije  gledat koncert na projektoru ili TVu u uvjetima kućnog kina nego sterea. Ništa me nije smetalo što klasična glazba dopire odosvud, a ne samo od ispred, dapače.
 Kod Zvučnih novosti ,kućno kino s AE malim samostojećim zvučnicima i  jeftinim Parasoundima a sve za šaku kuna, zvučalo je  debelo iznad svoje klase...bestbuy kućnog kina.
Media audio je izložio nevjerojatan sitan al prelijep Serblinov monitor 55k kuna, Ayre dac od 80k kuna, Primalunovo cijevno pojačalo od 30 k kuna. Lijepo, lijepo...ta kombinacija može lako postat predmet žudnje za one koji imaju malu slušaonicu.Kad je demonstrator stavio LP s 13k kunskog Clearaudiovog grammofona nije bilo pada kvalitete zvuka u usporedbi s Ayreovim dacom.
Audiomodul je izložio velik izbor klampova, horne spojene na neke elektroničke sklopove na dasci, velik gramofon nepoznate izrade, svirao je Ingram,zvuk hm,nedorečen, što li...
Najljepša hifa mi je bila kod naših prijatelja Slovenaca ( nekad i Zlovenaca, Fantocci naj se ljutit :)) tj. Archusaudio je imao sve u jednom uređaj( pojačalo 2puta8 vati, dac i bluetooth modul)  za 2k kuna , spojeno na zvučnik u obliku uspravne puntižele s bakrenobojnim jednim driverom, kabeli pljosnati također bakrene boje. Šesna hifa za čut i vidit.
Dakle, na sajmu sve lipo i krasno

Al onda sam upoznao fatalnu Yvette...

Editirao glava - 28.studeni.2017 u 09:42
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2017 u 12:05
Koje cifre se tu spominju, Euri na lopate... Kii bi bio baš simpa da košta oko 500 Eura. Inače volim Wilson zvuk, ali ovaj put 'ladan ko špricer'. Nekako mi bio flat i nezanimljiv. Stonesi unplugged ko naručeni, ali bez života, pomislih mora da je zbog prostora. 
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2017 u 13:10
ne znam dan the man...da sam ja mora vodat ženu po sajmu kao ti  bio bi smanjeno ubrojiv haha
Moja žena bi me prvo odvela na najskuplju hifu, zatim na najjeftiniju i onda bi uslijedio niz značajnih pogleda s malo riječi...

al da se vratim na Yvette...tu malu kurvicu koju podvodi, pardon, pogoni starkelja Dan D"Agostino. Ljubav je pala u dvije sekunde. Tih dvije sekunde sam potvrđivao 15ak minuta. Izvor je bio ne preskupi AMR CD player . Demonstrator mi je puštao sa svojih CDova što god sam htio. Ne znam kako da opišem zvuk...jednostavno su svi instrumenti bili povezani, možda malo laid back al više u smislu dubine nego udaljenosti. Kad su mi na kraju pustili Pie Jesu od Webbera došle su mi suze. Kažu ljubitelji opere da operu nisi spoznao dok ne proplačeš. Ne znam jel to slučaj s hifom.

I to je život...taman kad sma žudnju za završnom hifom spustio na 15ak tisuća eura, đava me odnjo Bože mi oprosti na 55000 eura. Dooobro...da vidimo...operativni leasing na 15 godina s ostatkom vrijednosti, možda i kupim haha
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2017 u 13:34
Meni su suze krenule jedino kad sam vidio cijenu :) Ako je Pie Jesu bilo u izvedbi Sisel Kyrkjebo plakao bi i na Abasonic tranzistoru. :)
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2017 u 14:02

Upravo slušam Pije Jesu u izvedbi Sare Brightman, bolja mi je Siselica, Netrebko najbolja
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2017 u 14:06
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Upravo slušam Pije Jesu u izvedbi Sare Brightman, bolja mi je Siselica, Netrebko najbolja

Niti tu se ne slažemo haha
Na vrh
Kristijan S... View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kristijan S... Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2017 u 15:23

Hval svima od srca koji su nas dosli vidjeti i cuti, proveli sate u sobi i na dobrom drustvu, imali smo 4 vrste cijevnih pojacala i jos dva u d klasi, zahvaljujem i Dinku Oreskovicu D.O analogue na puno truda oko svega na sajmi i setapiranju svog gramofona, Leon Chebovski i Plancicu na trudu oko cijevnim pijacalima i glazbi,Mari (marohei cable ) na zicama, Jeleni na ptofi fotkama, Damiru , Davorinu i Bojanu na nosenju jezivo teskih 1000 litara bass horni. Hvala svima od srca.
Drugi dan je sustav prosvirao, popikali smo na desni zid rebrastu spuzvu, jos izvukli 211 cm visoke horne van, ostao je 2a3 sa svojih 3 watta na prednjim hornama, ali smo gm70 mjenjali sa p
Pull za bass horne, da nam je barem bio jis i treci dan da to dovedemo do savrsenstva.
Hvala svima koji su bili.
Pusa od Kristijana
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2017 u 16:14
Kristijan, navratio sam malo, osluhnuo u sobi. Bila je jako velika gužva što dovoljno govori o interesu... Tvoj kompa je rekao da si na ručku, pa produžili jer znam da to traje :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,184 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Apparatus Room
Forum: Prostorna akustika