Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

XP vs. WIN7 zvuk?

Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
adrian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj adrian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2014 u 17:38
 Prika, ovo o čemu ja ovdje govorim nema nikakve veze sa mojim HiFi sistemom. I nema nikakvog osnova da neko misli da sam newbie po pitanju računara. Hrpu sam ih sam sklopio, kao i ovaj sa kojeg pišem. Kako provodim više vremena za računarom nego za HiFi sistemom, logično je da imam i zadovoljavajuć zvuk sa kompa. Ne treba mi DAC i slične budalaštine da slušam muziku sa Youtube-a. Komprende?

Radi se o tome da sam imao super sound sa XP-om, a sad ga nema ni u tragovima sa WIN 7.

U HiFi sistemu imam Laptop (Foobar +Asio) i MyDac kojim upravljam putem smartphone-a.
 Ima li sad šta nejasno?
“Sa znanjem raste i sumnja.” Goethe
Na vrh
Zoll View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zoll Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2014 u 17:51
 Komprende. Ne treba ti DAC i slične budalaštine da slušaš muziku s Youtube-a. Slušaj sa XP-om, imaj super sound. Ak moj klinac može na Appleovom laptopu imat instaliran i Win7 (služi mu stoga što i programira u Win-u) valjda ćeš si i ti znati pomoći.

Opasni su ovi iz Sjeverne Koreje, znaju sve o kompjuterima a traže pomoć na audiofilskom forumu.

Editirao Zoll - 23.prosinac.2014 u 17:54
prava hifa svijetli u mraku
Na vrh
adrian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj adrian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2014 u 18:00
 Pokušavam iščitati išta iz tvojih postova što ima bilo kakve veze sa ovom temom i ne uspijeva mi. Izgleda da je do mene
Na vrh
adrian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj adrian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2014 u 18:13
Na vrh
aron View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj aron Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2014 u 18:25
Originalno postano od strane člana: adrian adrian napisao:

Radi se o tome da sam imao super sound sa XP-om, a sad ga nema ni u tragovima sa WIN 7.

Ako je tako šta čekaš vračaj se na xp, nevidim problem.

Problem je jedino ako bi htio ovce i nofce.
Na vrh
adrian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj adrian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2014 u 18:37
 Tako nekako. Sedmica je ljepša za korištenje, XP je stvarno arhaičan.

Poigraću se sa drajverima, pa ako ne uspije XP ide nazad.
Na vrh
Jackson View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jackson Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2014 u 21:22
Realno, spominjati analogni izlaz sa skoro 10 godina stare matične (iako je pristojan model za to godište) kao dobar ili loš je upitno na audiofilskom forumu, pošto je teoretski teško moguće zamisliti lošiji izvir zvuka. Zaista, što teoretski može biti gore od toga?

Xp i 7 se razlikuju kako procesuiraju zvuk. Xp omogućuje hardveru da direktno obrađuje zvuk (iz programa u driver u hardver na zvučnoj). Taj pristup je, ako su driveri bili nestabilni, a često jesu, znao uzrokovati nestabilnost sustava (BSD - blue screen of death).

Zato je microsoft promjenio priču sa Vistom i daljnjim OS-ovima i sad sve prolazi kroz windows mixer, što znači da se resemplira na 16/48 prije nego što ode u drivere i u samu zvučnu. To se zaobilazi preko WASAPI ili ASIO drivera i bitnih razlika ne bi smjelo biti. Teoretski... Znamo što to znači u audiofiliji da je nešto na papiru isto.

Što može biti? Neka postavka u windowsima, u programu, ili driveru zvučne. Možda je i power management zvučne drugačiji. Milijun je mogućih razloga... Driveri za Xp i 7 nisu isti, to je drugi program potpuno, iako izgleda slično. Ali pošto se radi o zaista mizernoj klasi uređaja od koje nema gore, ne znam zašto se uopće gnjaviš, to čudo da uopće pušta ikakav zvuk koji nalikuje ja glazbu.
Na vrh
adrian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj adrian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2014 u 21:54
 Reinstalirao XP. Sve svira kako treba. Bilo smeće ili ne, ja sam zadovoljan zvukom. Hvala na pomoći.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2014 u 21:34
očito je win 7 prema zvučnoj kartici downgrade u odnosu na XP, obzirom na ovo što je objasnio Jackson

ali ako može pitanje adriane, ali bez ikave ljutnje: ako već koristiš MyDAC, zašto se uopće zezaš preko zvučne kartice?

Editirao zed_alive - 24.prosinac.2014 u 21:34
Na vrh
adrian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj adrian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2014 u 22:45
 Očito je moja greška u postavci ove teme.

HiFi setup mi se nalazi u dnevnom boravku. Koristim ga kad su ukućani vani ili imaju razumijevanja prema meni. Čitaj vrlo rijetko.

Mnogo više vremena provodim za računarom koji nije u boravku. Pukim slučajem sam uklopio malo pojačalce i isto tako male zvučnike koji mi stoje na stolu pored monitora. Zvuk koji sam uspio dobiti je takav da me ne zamara na duže staze, ima nevjerovatnu toplinu i humanost. Naravno tu nema govora o nekakvoj dinamici ili pozornici, ali mi to i ne treba. Dapače, čak je i dubina slike odlična. Jednostavno se nešto poklopilo.
  Btw mnoge hi-end setape koji koštaju kao moja dva stana, ne bih mogao slušati duže od sat vremena bez upotrebe Diazepama ili Xanaxa.

EDIT:
Čitajući malo po netu, može se zaključiti da je Microsoft puno manje pažnje posvetio pisanju kvalitetnih audio drajvera za OS-ove poslije XP-a. Vjerovatno zbog pojave standalone DAC-ova.

Editirao adrian - 24.prosinac.2014 u 22:48
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente