Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Klub_25.10.2014 Mark Levinson No. 585

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.listopad.2014 u 19:11
Trebalo bi biti u savrsenom svijetu, a mozda u sumi ugledate i strumpfove.
Nazalost nijedan uredjaj nije apsolutno neutralan i to nema veze sa cijenom.

Imamo drugacije stavove, po meni se do neutralnosti dolazi uparivanjem. Jucerasnji sustav bi se mogao subjektivno okarakterizirati kao recimo dosta neutralan.

Editirao Kalle242 - 26.listopad.2014 u 19:17
Na vrh
Flikoman View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Flikoman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.listopad.2014 u 19:51
Ovdje nema na slikama, no, kad sam došao do Kluba, oko 19.30, bila je poprilična gužva što mi je jako drago jer je dotično pojačalo privuklo puno pažnje i odaziv dragih naših audiofila je bio više nego dobar.

Međutim, u tolikoj gužvi, bilo je dosta žamora, pa je i sama glasnoća sustava bila previše te mi nije bilo nešto posebno, moram priznati. Kasnije, kad se gužva rasčistila i glasnoća se uvelike smanjila, sustav je počeo svirati puno bolje i pokazivati svoj kvalitet. Kad bi bilo prilike, dotične zvučnike bih svakako volio čuti u svojem sustavu.

Sve u svemu, odlično druženje i velika zahvala Sigmi Audio Koncept!!
Na vrh
barica View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj barica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.listopad.2014 u 20:45
Osim bruma koji se čuo između pjesama i očito prevelikog očekivanja od dotičnih proizvođača komponenata sve je bilo sjajno.

EAD dsp 7000 mkII dac , Aq Jaguar , Exposure 3010S , Osborne Datalink , Acoustic energy reference 1
Na vrh
Lola View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lola Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.listopad.2014 u 22:58
Znaci nije to bilo bas nesto?
A kolika je cijena tog setupa odnosno zvucnika i pojacala pojedinacno? Koji je bio izvor zvuka?
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.listopad.2014 u 23:15
Da, siguran sam da nije bilo nešto. Nije bilo NAD-a ni Rotel-a  i svjetski poznate, legendarne sinergije među njima. Pitaš, kao zanima te, a nisi kadar pročitati nekoliko postova teme.

Editirao Apparatus - 26.listopad.2014 u 23:16
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.listopad.2014 u 23:40
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Trebalo bi biti u savrsenom svijetu, a mozda u sumi ugledate i strumpfove.
Nazalost nijedan uredjaj nije apsolutno neutralan i to nema veze sa cijenom.

Imamo drugacije stavove, po meni se do neutralnosti dolazi uparivanjem. Jucerasnji sustav bi se mogao subjektivno okarakterizirati kao recimo dosta neutralan. 
Tko je govorio o utopijskom savršenstvu? Ja nisam. Levinson generalno jest uzorno neutrealan i onda to ljudima biva čudno, ponekad i šokantno, nakon svih farbalica, mlitavaca, začepljenih diza i sifona koje su prije slušali. Ja se uvjerio. I nažalost to ima presudne veze s cijenom. Neutralnost sustava postiže se uparivanjem isključivo neutralnih komponenata (gle čuda) koje nažalost mkII i u SH nerijetko koštaju previše za nas nebogate. Naravno (gle čuda) priča ima pravi smisao tek u dobroj slušaoni. Koju nitko nema. Kad se spare jako dobre komponente inženjerski i izvedbeno s minimumom kompromisa, čovjeku biva jasno koliko je sinergija napuhana priča i da to ima ponajviše veze s mitologijom. I neimaštinom.
Na vrh
Dubravko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubravko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.listopad.2014 u 23:41
Helsinkije sam dosad slušao par puta, ovo je bilo dosad najbolje, iako s glasnoćom često na rubu distorzije u nezgodno velikoj dvorani i uz vrlo glasan ambijent (čemu sam i sam kriv). Mislio sam da taj zvučnik neće imati takve mogućnosti u tom prostoru.

ML je kapitalna investicija svakome tko "normalno" zarađuje, ali da je dobra roba - dobra je... :) Malo je sistema koji ne bi profitirali ugradnjom takve elektronike. 
Na vrh
Lola View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lola Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.listopad.2014 u 00:07
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Da, siguran sam da nije bilo nešto. Nije bilo NAD-a ni Rotel-a  i svjetski poznate, legendarne sinergije među njima. Pitaš, kao zanima te, a nisi kadar pročitati nekoliko postova teme.

Jesam, kadar sam. Al procitao sam da ti nisi bio tamo, pa me zanima kak ti znas kako je zvucalo? Aha, u dva slova je tajna... ML.

Siguran sam da je Levinson sjajan, al nemojmo pretjerivati. Niti ti imas najbolji setup, a niti najzdravija ušesa da cujes bas toliko daleko kako je to stvarno zvucalo.

Osim toga, ovdje su svi dosta kako da kazem, "susretljivi" i uvijek jako zahvalni zastupnicima, pa nerijetko mozda i glorificiraju njihovu robu i malo iznad potrebnog, premda je njihova sonicna kvaliteta vjerojatno u razini ocekivanog. A nije lako, ni uvijek do kraja ugoditi setup. Nisam bio i znam da je nekome tesko docarati zvucnu kulisu i dozivljaj opisno, na daljinu, tekstom, no vjerujem da bas svi ne pate od iste "bolesti" da se bas bezrezervno i uvijek moraju klanjati brendu. Koliko god isti bio inzenjersko savrsenstvo i state-of-the-art proizvod.

Zato, cum grano salis i zrncem znatizelje cekam jos poneko misljenje. Od prisutnih.

I glede neimastine, ima ljudi koji si mogu priustiti i nove uredjaje ovog cjenovnog kalibra. Doduse nema ih mnogo, ali ML Ionako nije visokoserijska zvijerka. Tako da pricu o Rotelima, NAD-ovima i drugim lower-end brendovima ostavimo za neku drugu temu i prigodu. Lp.

Editirao Lola - 27.listopad.2014 u 00:25
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.listopad.2014 u 00:25
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Tko je govorio o utopijskom savršenstvu? Ja nisam. Levinson generalno jest uzorno neutrealan i onda to ljudima biva čudno, ponekad i šokantno
Moja iskustva sa top amplifikacijskim Levinsonima prošle ili pretprošle generacije(ne pratim) govore da nije neutralan, nego da naginje na jednu zagasitu stranu i jednu dekicu preko zvučne slike. Naglasak je bio na ljepotu srednjeg spektra.

Top znači refrentni pre u dva kucista i radijatorski monoblokovi (nosio ih) sa TEP repićima.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.listopad.2014 u 00:28
Komentirao bi i jedan vidljiv trend koji se ne odnosi samo na ML iz teme.

Nekad je high end značio i separaciju jednog uređaja na više kutija(znalo se i zbog cega), danas se malo pokleklo pa više uređaja stanuje u jednoj.

Pomalo ono ceg smo se grozili.

(Khm... zašto i današnja rf tehika stanuje u detaljno šildanim oklopima od glodanog aluminija debelih stijenki?)

Editirao Gašo - 27.listopad.2014 u 00:37
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: High-End