Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

ATC-Acoustic Transducer Company

Odgovori Odgovori Stranica  <1 505152
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 8 sati 52 minuta prije u 21:49
Jbg, to se lako da srediti, i zapravo nije zvuk samog sklopa pojačala nego one gluposti za linkanje u quad sistem.

Inace odlican amp za cijenu i po izradi i konstrukciji.
Par poteza mačem i svira ko slavuj.

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 8 sati 5 minuta prije u 22:36
Kažem i ja da treba izbaciti malo sklopovlja iz uređaja. Ako sam ja to mogao napraviti s nekima (bez ičije pomoći, molim lijepo haha) onda valjda svatko može proteza

Btw. kao što rekoh, ne znam točno za taj, ali za par drugih mogu točno reći da ih je samo trebalo usvirati do kraja, nije trebalo ništa mačem rješavati.

Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 8 sati 5 minuta prije u 22:36
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Ima kao snage, a nema mesa, i onda zvuči utegnuto i  pomalo tanko ako mu ne leže zvučnici. Realno to nije atribut snažnog pojačala.

Nisam slušao taj no imao 707 davno i tak je nekako bio dojam.
Imao je ovaj praktično sve, samo ne boju proteza Bilo je mesa, ništa tanko, samo onoliko koliko nedostatak boje može zvuk učiniti siromašnijim i time okljaštrenim.

Iako (a ovo je sad zapravo OT, ali vidim da se ovdje baš "ne prima" pa da ponovim, možda nekome pomogne) postoji mogućnost (vezano pogotovo za neka vrlo recentna iskustva sa, kakti, usviranim uređjima), da uređaj zapravo nije nikad bio do kraja usviran, a posljedice toga često znaju biti upravo kako se i ovaj doimao.
Sve je skoro tu, ti čuješ da to radi dobro, ali neka karakteristika mu smeta da zasja punim sjajem.
A to se dobije - usviravanjem, višetjednim.

A zastupnici u hrpi uređaja koju imaju, i svom tom mijenjanju ili stajanju na policama, ili povremenom paljkanju, to onda prodaju u solidnoj mjeri nestrpljivim kupcima (ili nesvjesnima potrebe za usviravanjem, višetjedne; sve regularno, ne krivim prodavače, krivica je uvijek na kupcu, ako već kupuje hifi opremu) te određen broj njih nakon tjedan, dva, pa i 3 zaključi da to ipak ne svira na željeni način, pa to ode nekom dalje s pričom da je usviran, da je radio. Je, ali nedevoljno.

Ili čovjek ako već kupuje polovno pretpostavlja da je usvirano, a zapravo nije. Ne kažem da je i ovdje slučaj, ali je moguće. Nekim uređajima stvarno treba dosta dugo da počnu zvučati "ispravno".

Oni koji žele po n-ti put ponoviti kako pravi uređaj, ako je stvarno dobar, odmah se čuje da je dobar, mogu samo reći da okače to mačku o rep (što se mene tiče) i da isto tako, što se mene tiče, nemaju dovoljno iskustva sa novim uređajima, ili onima koji su skoro novi, samo se već u SH pa svi misle da je to već "dovoljno radilo".

Sten, što se 909 tiče nije komplicirano nego jednostavno. Barem 10-tak godina sam ga imao u dućanu i jako sam ga dobro spoznao. Elektrostati, pa makar i oni hibridni kao ML, su prilično jogunasti u pogledu pojačala. Neka dokazana rješenja u sudaru s elektrostatima zazvuće kao pokvareni uređaji. Dakle Quad 909 je dobar amp ali nije allrounder pa ponekad može razočarati ako mu zvučnik predstavlja problem. S druge strane 8000P može raditi s više zvučnika ali ne može dosegnuti visine 909 kada isti sparimo s odgovarajućim zvučnicima.

Slično je bilo s Quad II classic cijevnim monoblokovima. S većinom zvučnika zvuče kao pokvareni no kada mu spariš odgovarajući zvučnik doseže nevjerovatne visine. Možda se netko ovdje sjeća moje prezentacije Sound News Condora s Quad II Classic monoblokovima u klubu dok je još bio u novom Zagrebu? Ima više od 10 godina od toga. Kako je to sviralo! Puna slušaona ljudi a piva se grije u hodniku. Nitko ne izlazi...haha
Iskustvo me naučilo da ne sudim olako. Jedno je što čovjek čuje u određenoj situaciji no drugo je ispravno protumačiti što se i zašto dogodilo. U konačnici nije ni bitno. Ako su zvučnici zadani biraš pojačalo za njih. Ne zanima te kako pojačalo radi s nekim drugim zvučnicima.

Editirao soundnewsdino - 8 sati 1 minuta prije u 22:40
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 7 sati 48 minuta prije u 22:53
Zato i rekoh da ću ti dati za pravo, jer imaš s njime više iskustva nego ja.
Meni je samo bilo čudno da 2 puta kad sam ga čuo je bilo isto sivilo.

Ukratko, meni se takvo pojačalo tj. takva selektivnost ne sviđa. Što bi reko Apppy, ja sam kupio njega a ne ono mene haha
Btw. baš me zanima s kojim zučnicima bi 909-tka nadsvirala "stari" 8000P sa Aeriusima? Pitanje je više retoričko, ali može i konkretniji odgovor ako je pri ruci mig
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 7 sati 46 minuta prije u 22:55
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 7 sati 44 minuta prije u 22:57
Našao sliku s prezentacije. Prošlo je više od 12 godina...
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 7 sati 35 minuta prije u 23:06
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Zato i rekoh da ću ti dati za pravo, jer imaš s njime više iskustva nego ja.
Meni je samo bilo čudno da 2 puta kad sam ga čuo je bilo isto sivilo.

Ukratko, meni se takvo pojačalo tj. takva selektivnost ne sviđa. Što bi reko Apppy, ja sam kupio njega a ne ono mene haha
Btw. baš me zanima s kojim zučnicima bi 909-tka nadsvirala "stari" 8000P sa Aeriusima? Pitanje je više retoričko, ali može i konkretniji odgovor ako je pri ruci mig

Očito imamo prilično različitu percepciju dobrog zvuka pa je u tom smislu pitanje što bi nadsviralo 8000P + ML bespredmetno. Meni bi tu kombinaciju nadsviralo mnogo toga jer nisam fan ML zvuka. To meni ne svira kako treba...
No ljudi se razlikuju i imaju različit doživljaj zvuka i ukus. Sve je to normalno...
Ne treba sada ovo prerasti u neko natezanje. Što se mene tiče ako slažem sustav za sebe fučka mi se što moje pojačalo radi sa samo 10% zvučnika ako baš s mojim radi sjajno.

Editirao soundnewsdino - 7 sati 32 minuta prije u 23:09
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 7 sati 28 minuta prije u 23:13
"Što se mene tiče ako slažem sustav za sebe fučka mi se što moje pojačalo radi sa samo 10% zvučnika ako baš s mojim radi sjajno"

Potpuno se slazem. Međutim, znas i sam da ljudima koji malo cesce od tebe grade svoj sustav, tih 10% moze bit problem

Editirao Darco - 7 sati 26 minuta prije u 23:15
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 505152
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End