Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pazite se lažnjak kabela

Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2020 u 09:44
je, ali ta zafejkanost te na neki način motivira da se okreneš drugdje, jer stvarno nije AQ jedina firma koja može napraviti interkonekt. pa ne nužno ni najbolji. tko veli da, ne znam, Sumić ili Marohei ne rade i bolje?
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2020 u 10:52
Za Marohei ne znam jer nisam slušao, osim što znam čoeka. Sumić je ime i prezime napravio upravo (pretpostavljam vjernim) kopiranjem AQ-a pa nije preveliko čudo da su mu žice dobre. Osim što bih ja za te pare uvijek kupio original, a ne nečiju kopiju jer se Sumić nimalo ne srami nafrljiti cijene.
Mene u vezi kabela više ništa ne motivira. Odriješio kesu (koliko-toliko), kupio jednom i zaboravio. Da nema vas ovdje, ne bih se audio kabela sjetio ni dvaput godišnje.
Na vrh
jerga View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2020 u 20:16
Originalno postano od strane člana: spacelab spacelab napisao:

Da li je ovo fake Audioquest Sky ? 

Izgleda kao original. Evo po čemu:
1. vodič nije lemljen na centralni pin nego izgleda "zavaren" 
2. vodič spojen na centralni pin je punog presjeka i izgleda kao srebro
3. vodič od zaslona je punog presjeka i vjerojatno od pokositrenog bakra
4. s unutarnje strane vanjskog kontakta konektora ima korozije tipične za posrebrenu površinu i to točno na mjestu gdje treba biti (kao na originalu)

Da ima još jedna slika konektora sa druge strane bilo bi još bolje ali ovako je 99,9% original.
Na vrh
jerga View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2020 u 20:26
Kupio jedan član foruma AQ Diamond x3 RCA. Nećkao se malo jer su mu razni "stručnjaci" rekli da je oglas fake i bla bla i još kojekakvih gluposti mu nadrobili. Naravno u strahu su velike oči. U to vrijeme je imao srebreni kabel drugog proizvođača (isto top model) ali bio nezadovoljan zvukom. Na kraju uzeo predmetni AQ i čovjek jednostavno ostao paf. Oduševljenje totalno. Ne govori Apparatus bez veze.

Editirao jerga - 09.ožujak.2020 u 20:28
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2020 u 22:48
Ja uzeo Emerald i Lapis x3 za njuskala, prema preporuci ovdje:)
Sad mogu konacno maknuti svoj fejk Nordost Odin 2, otvorit ga i poslikat kako 15k€ kabel izgleda u 50€ izvedbi!
Roon PC - Yggdrasil / Music Hall 7.1 - PrimaLuna Prologue Premium pre - Nord NC500 power - Focal 1028be
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2020 u 09:35
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

Kupio jedan član foruma AQ Diamond x3 RCA. Nećkao se malo jer su mu razni "stručnjaci" rekli da je oglas fake i bla bla i još kojekakvih gluposti mu nadrobili. Naravno u strahu su velike oči. U to vrijeme je imao srebreni kabel drugog proizvođača (isto top model) ali bio nezadovoljan zvukom. Na kraju uzeo predmetni AQ i čovjek jednostavno ostao paf. Oduševljenje totalno. Ne govori Apparatus bez veze.

ja sam kupio audioques yukon. Imao sam u sustavu sumić overture, ali u direktnoj usporedbi u sustavu ovaj mi je bolje sjeo... 
Na vrh
spacelab View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj spacelab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2020 u 17:08
Originalno postano od strane člana: hudo hudo napisao:

Ja uzeo Emerald i Lapis x3 za njuskala, prema preporuci ovdje:)
Sad mogu konacno maknuti svoj fejk Nordost Odin 2, otvorit ga i poslikat kako 15k€ kabel izgleda u 50€ izvedbi!

Kako zvuče ova dva AQ?
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2020 u 17:24
Originalno postano od strane člana: spacelab spacelab napisao:

Kako zvuče ova dva AQ?

nisam cuo te AQove, ovo je kupovina na blef i prema iskustvu sa drugim AQovima, i preporuci. Ako ne pasu, idu na ebay i lokalni oglasnik.
Za dva tjedna sam nazad doma u Dublin pa cu ih cut. Ako ne bude karantena i zombi apokalipse.
Roon PC - Yggdrasil / Music Hall 7.1 - PrimaLuna Prologue Premium pre - Nord NC500 power - Focal 1028be
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2020 u 17:24
Hudo je u Irskoj pa teško da su mu drotovi stigli, a kamo li da ima dojmove o njima. Emerald je vrlo neutralan što prvoklasna žica i treba biti. Lapis bi trebao biti još bolji, očekivano. Nisam ih imao istodobno. E sad, kako tko misli, što očekuje, kamo spaja... Hudo će sigurno napisati kakva je priviđenja (prislušenja) on imao. Intuitivno sumnjam da ono njegovo smeće od fejk Nordosta može konkurirati.
haha
Na vrh
spacelab View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj spacelab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2020 u 17:41
XLO je također prozvođač kojeg je zahvatio FAKE virus, pazite se ima ih u svim oblicima ...

Fake XLO power cable

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Dodatni pribor
Razvodni ormar