Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Audioquest Clear 3 ili Argent+

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zuti mrav View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2013 u 23:41
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

Mislim da ovdje neke stvari nekome nisu jasne. Clear je vrhunski zvučnički kabel, a danas da bi kupili u dućanu kabel te razine kvalitete možeš kupiti mid budget sistem. Toliko o kvaliteti Cleara. A nabaviti Cleara za 100€ onda ili imaš ludu sreću ili taj koji prodaje nije baš normalan. Kod mene svira Forest koji je jedan u AudioTruth rangu ispod Cleara i Sterlinga (jedan iznad) i to su kabeli da ih samo poželjeti možeš.

p.s. Audioquest je jedno vrijeme (sredinom 90tih) kabele sa vrha game proizvodio pod imenom Audiotruth, ostalo pod imenom Audioquest. Uglavnom ono što je vrijedilo bilo je Audiotruth.

Dobar! Samo nastavi!!

Na vrh
jerga View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2013 u 23:52

Drugar od Žutog mrava i ja također, zaključili smo da je Argent ispod razine ostalih u društvu Audiotrutha.

Na vrh
jerga View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2013 u 23:59

Drugar od Žutog mrava i ja također, zaključili smo da je Argent ispod razine ostalih u društvu Audiotrutha. Osim Midnighta.

Na vrh
adrian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj adrian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.prosinac.2013 u 00:35
Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

Sorry, nisam razumio da ti je bitna metalurgija.

Šta se toga tiče nisam nigdje vidio da Audioquest naglašava da je njihov bakar 6N.

Sam Audioquest ima zvučničke kabele "na metar" po cijeni od 10 do 80 eura za 1 metar. Kvalitet bakra je skoro sigurno isti ili veći od Cleara. Jedini problem može biti šta je novi kabel malo tanji pa vjerojatno ima malo manje tog bakra u metru kabela.

Clear koristi FPC-6 bakar iliti u  prevodu Functionally Perfect Copper 99.99997%.

Nekima su bitni osigurači i šarafi na putu struje iz zida do primara trafoa, a eto meni su bitni ovi kroz koji ide signal koji na kraju slušam.

Editirao adrian - 14.prosinac.2013 u 00:37
“Sa znanjem raste i sumnja.” Goethe
Na vrh
adrian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj adrian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.prosinac.2013 u 00:41

Drugar od Žutog mrava i ja također, zaključili smo da je Argent ispod razine ostalih u društvu Audiotrutha.

Budem vidio. Argent je trenutno rezervisan za drugog lika, a ovaj Clear je na aukciji koja završava u Nedelju.
 Argent je 100 Eur, a za Clear bih ja dao toliko ili malo više.

Moja (očigledno loša) pretpostavka je da je to jeftiniji kabel od Argenta. Po vašim pisanjima, izgleda da sam bio u krivu.

U svakom slučaju hvala, i javim kako je prošlo. 

Na vrh
adrian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj adrian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.prosinac.2013 u 00:42
Sad vidim da je neko iz HR skontao baš ovu aukciju . Ode mast u propast
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.prosinac.2013 u 08:40

Da ne bude zabune, Argent je vrhunski kabal isto kao i Dragon, Stearling i Clear, jer koristi iste zice. Razlika je jedino u kolicini zica i debljini izolacije.

Zed
Na vrh
jerga View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.prosinac.2013 u 09:17
Zede, Argent je odličan kabel ali sam ga imao i u konačnici zamijenio Forestom s kojim sam bio zadovoljniji. Naravno, sigurno ima i onih koji bi nakon slušanja u svom sustavu napravio suprotno.
A što se tiče konstrukcije te superuspješne Hyperlitz serije kabela razlika između modela je u broju žica, kasnije verzije i promjeru pojedinih žica i naravno materijalu vodiča koji je bio od Cu vulgaris u jeftinijim modelima do ultra čistog bakra i srebra (Dragon). I skoro sve moguće kombinacije toga pa otud i mnoštvo modela. Izolacija uvijek ista. Znam to jer sam ih mnoge terminirao.
Na vrh
jerga View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.prosinac.2013 u 09:32
Da pomognem Adrianu: Argent je dosta tanji u bassu od Cleara koji daje zaista impresivan i kontroliran bass. Argent u srednjim i visokim nešto bolji (srebro). Sad ti vidi šta ti odgovara. S time da računaš da je Clear debel kao vodovodna cijev i ne možeš ga sakriti pod tepih!!!
A onaj na aukciji ako ode za onu cijenu koju misliš dati - to bi me začudilo. Moraš računati na više makar puno ljudi kad vide neterminiran kabel odustanu. Sa aukcijama se nikad ne zna.
Na vrh
adrian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj adrian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.prosinac.2013 u 10:07
Mrzim AQ samo zbog te krutosti i zajebane terminacije.

Koliko vidim, šta god da upecam od ova dva biće sreća. I da, radije bih više  mesa u basu nego transparencije u visokim.

@jerga hvala što si se registrovao. Vidim da si učestvovao samo na ovoj temi. Nadam se tvom učešću i u drugim  temama na forumu.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Dodatni pribor
Razvodni ormar