Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Audioquest Clear 3 ili Argent+

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.prosinac.2013 u 23:16
    Zbunjen sam, Clear se je svojevremeno kostao 1500 usd, nekako mi se cini kako ne pricamo (ukljucujuci i tipa koji ga prodaje) o istom kabelu...
Na vrh
zuti mrav View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.prosinac.2013 u 23:29
Originalno postano od strane člana: adrian adrian napisao:

Još jedno pitanje. U čemu je razlika između Audioquest i Audiotruth kabela?

Zapravo nikakva. Al ako tražiš kabel do sto eura, onda ti Clear ne treba. To je pretočan, i u tom kontekstu preskup kabel. I definitivno ne upada u kategoriju do sto eura.
Na vrh
adrian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj adrian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.prosinac.2013 u 23:29
1500$ je možda bio fabrički terminisan par. Postojao je Clear, Clear 2, Clear 3 i Clear+. Potonji je bio silver copper kombinacija i taj je, logično bio najskuplji.
Nisam znao da neko prodaje ovdje. Mislim lokalno. Ili nešto nisam dobro shvatio?
Argent+ se prodaje na KP. 2x150 cm za cca 100 eur.
“Sa znanjem raste i sumnja.” Goethe
Na vrh
adrian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj adrian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.prosinac.2013 u 23:48
Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

Još jedno pitanje. U čemu je razlika između Audioquest i Audiotruth kabela?

Zapravo nikakva. Al ako tražiš kabel do sto eura, onda ti Clear ne treba. To je pretočan, i u tom kontekstu preskup kabel. I definitivno ne upada u kategoriju do sto eura.

Hoćeš reći da , ako nađem Clear za 100 Eura, ne kupujem, jer je predobar za te pare?

Nisam nigdje rekao da tražim kabel koji svira za 100 Eur. Samo da ne bih dao više od toga. NHF ako je neko drugi spreman da da 1000 Eur. Njegove pare.
Po meni je razlika u materijalima zanemariva u kabelu od 100 i 1000 Eur. Može biti samo konstrukcijska i naravno u najvećoj mjeri marketinška. A da ne pričam o onima od 10K+ Eur. Taman da se prave od rude sa Saturna. Ali odosmo u offtopic i dokazano klizav teren.

Editirao adrian - 12.prosinac.2013 u 23:48
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2013 u 07:58

Ne razumijem. Zašto kupuješ prastari kabel kad možeš za iste novce kupiti neki drugi kabel u dućanu?
Na vrh
adrian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj adrian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2013 u 08:03
Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

Ne razumijem. Zašto kupuješ prastari kabel kad možeš za iste novce kupiti neki drugi kabel u dućanu?

Daj neki primjer do 750 kn za barem 2x2m. Obavezno da je 6N bakar ili čisto srebro.

Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2013 u 08:41

Sorry, nisam razumio da ti je bitna metalurgija.

Šta se toga tiče nisam nigdje vidio da Audioquest naglašava da je njihov bakar 6N.

Sam Audioquest ima zvučničke kabele "na metar" po cijeni od 10 do 80 eura za 1 metar. Kvalitet bakra je skoro sigurno isti ili veći od Cleara. Jedini problem može biti šta je novi kabel malo tanji pa vjerojatno ima malo manje tog bakra u metru kabela.

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2013 u 08:51

Nisam nigdje rekao da tražim kabel koji svira za 100 Eur. Samo da ne bih dao više od toga.

jasno kao dan...

Po meni je razlika u materijalima zanemariva u kabelu od 100 i 1000 Eur. Može biti samo konstrukcijska i naravno u najvećoj mjeri marketinška. A da ne pričam o onima od 10K+ Eur. Taman da se prave od rude sa Saturna. Ali odosmo u offtopic i dokazano klizav teren.

marketing carapne i jeftinije i skuplje dizajne. u pravilu, iskustvo mi je da i jeftiniji kabel može naslutiti koliko se dobro može signal prenijeti na jednom frekvencijskom kraju. no dobiti dobar kompletni frekvencijski opseg od žice, to košta. kod aq u pravilu svaki dizajn počevši od type 4 radi prilično dobar posao na donjem kraju frekvencija, dok se u visokoma radi o koliko para, toliko muzike

zato sam se i počeo opet igrati s biwiringom putem različitih žica. kad sam to prvi put probao prije više od desetak godina (s aq + vdh), nije dobro ispalo. ako match žica nije dobar, zvučna slika se ne pospoji kako treba. sad eksperimentiram s suprom ply + vdh. isprobao sam dvije kombinacije i zanimljivi su rezultati, posebno supra + vdh d352. od jučer svira supra + cs122, možda malo više zatvara zvuk tj. prva komba mi se čini zasad nešto boljom, al vidjet ćemo narednih dana
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2013 u 18:04
AudioTruth Clear je debeli bakarni OFC kabal sa 12 zica i zvuci kao sto mu i ime kaze vrlo "Clear" i bakarno sladunjavo. Jako dobar i uredan kabal. Jos uvjek jedan od najboljih. Mogao bi imati malo vise ekstenzije,...citaj brutalnosti.

AudioTruth Argent+ je hybrid od 4 zice srebra i 4 zice OFC bakra. Zvuci slicno kao i "Clear", doduse nesto manje sladak ali i nesto vise transparentan. I njemu bi trebalo jos malo ekstenzije, sve ostalo ima. Oduzima dah transparentnoscu.
Zed
Na vrh
jerga View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2013 u 23:11

Mislim da ovdje neke stvari nekome nisu jasne. Clear je vrhunski zvučnički kabel, a danas da bi kupili u dućanu kabel te razine kvalitete možeš kupiti mid budget sistem. Toliko o kvaliteti Cleara. A nabaviti Cleara za 100€ onda ili imaš ludu sreću ili taj koji prodaje nije baš normalan. Kod mene svira Forest koji je jedan u AudioTruth rangu ispod Cleara i Sterlinga (jedan iznad) i to su kabeli da ih samo poželjeti možeš.

p.s. Audioquest je jedno vrijeme (sredinom 90tih) kabele sa vrha game proizvodio pod imenom Audiotruth, ostalo pod imenom Audioquest. Uglavnom ono što je vrijedilo bilo je Audiotruth.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Dodatni pribor
Razvodni ormar
Forum: Audio komponente