Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Raspberry pi

Odgovori Odgovori Stranica  123 63>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
kela View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Raspberry pi
    Objavljeno: 16.svibanj.2020 u 22:19
backward su kompatibilni..
Na vrh
butros gali View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
friški plesnivec

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj butros gali Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.svibanj.2020 u 19:04
Laićko pitanje.
Kratak uvod/ višak  HP probook 6560b i višak  rupe na štekeru  me naveo na razmišljanje da na 6560b prikopčam neki usb dac.  Pošto  vremešni 6560b ima usb 2.0 ,  a noviji  usb dac-ovi  imaju  3.0 , jer je uopće moguć takav spoj? hm 
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 15:45
Tocno, ja ga koristim za upravljanje cijele moje muzicke kolekcije, te za Tidal. Kad slusam neki lokalni FLAC, zelim kliknut na izvodjaca i vidjeti sve njegove albume sa Tidala (i Spotifyja), biografiju, preporuke slicnih izvodjaca ... to je taj dio koji kosta predpostavljam.
Volumio naplacuje 30€ godisnje za Tidal/Qobuz integraciju.

Pi2AES RoPieee - Yggdrasil / Music Hall 7.1 - PrimaLuna Prologue Prem pre - Nord NC500 mk2 power - Focal 1028be
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 15:30
Sto trazis od sucelja ovisi o tome kako koristis stvar.
Ja nisam zahtjevan po tom pitanju i vazno mi samo da pleya sto odaberem na sticku, koristim Volumio zapravo kao CD changer, ne patim na sortiranja i klasifikacije i pregrst oocija.
Zvukom najneutralniji softver kojeg sam probao, i free je.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 15:19
Mali update, Pi2AES dosao u 10 dana iz USA, platio 7.5€ PDVa i 10€ troskova obracuna PDVa i hendlanja carine:) Adapter narucio sa EU Amazona jer je dostava puno jeftinija.

Sastavio, dignuo Volumio, proradilo iz prve, flacovi sa synologi NASa, cak i kao Roon bridge.
Al brate, Volumio izgleda kao da ga poplava izbacila, sucelje polufuncionalno, back tipka ne radi ispravno, navigacija po albumima koma, nemogucnost sortiranja, da ne nabrajam dalje.
Jucer stavio RoPieee pa se vratio na standardno Roon sucelje koje je valjda dva koplja iznad Volumia (i cca 100€ skuplje godisnje), zvuk mi je podjednak, al definitivno nesto bolji od laptop-usb-dac kombinacije (koliko god to moj informaticki mozak ne priznaje ili kuzi zasto).
Pi2AES RoPieee - Yggdrasil / Music Hall 7.1 - PrimaLuna Prologue Prem pre - Nord NC500 mk2 power - Focal 1028be
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 22:50
Originalno postano od strane člana: Dapo Dapo napisao:

Hudo, sa koje stranice si narucio Pi2AES, sa pi2design ili neke druge?

Ako sam dobro shvatio Pi2AES je ista stvar kao Hifiberry digi+ pro kartica samo bolje?

Sa pi2design sluzbene stranice, stize iz SAD, a vidjet cemo koliku ce mi carinu okinuti (iako pi2design stavi nizu cijenu na racun, al opet nije preniska da carina ne posumnja)
Da, pi2aes bi trebao biti nesto bolji od nemodificiranog hifiberry, iako bi rekao da se tu radi o nijansama, mozda i ukusima.
Na vrh
Dapo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dapo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 22:07
Super, hvala Darco.

Ja vec neko vrijeme imam Pi3 Model B sa Hifiberry digi pro + (modanim od Gase) i iFi iPower napajenje i to mi radi bolje nego konfiguracija koju sam imao prije PC (Foobar player) M2Tech USB - spdif konverter (konverter se napajao sa custom Gasinim napajanjem)
Sad koristim Volumio player.

Editirao Dapo - 07.svibanj.2020 u 22:15
Rule #1: Keep your moderator happy at all times
Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 21:25
Originalno postano od strane člana: Dapo Dapo napisao:

Ako sam dobro shvatio Pi2AES je ista stvar kao Hifiberry digi+ pro kartica samo bolje?

Hudin šalabahter:

hifiberry digi pro + < allo digi one < alo digi one sig < pi2aes < Sotm / microRendu / ultraRendu

Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
Dapo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dapo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 21:16

Editirao Dapo - 07.svibanj.2020 u 21:23
Rule #1: Keep your moderator happy at all times
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2020 u 16:10
Pi2AES je na putu, al skuzio da nemam 110ohm XLR kabel (predposavljam da je AES najbolji spoj izmedju ovog pi2aes i Yggi DACa).

Koliko kvaliteta igra ulogu, odnosno koliko moram odrjesit kesu za neki osnovni model, pa cu onda kasnije nadogradjivat po potrebi? 
Vidim na Amazonu Mogami za 30£, a ove "hifi" marke krecu od 40-50£ na gore.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 63>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,405 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Ambiophonics iliti sto kad m...
Forum: Audio komponente