Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

DIY Zvučnički kabeli

Odgovori Odgovori Stranica  <1 12131415>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2019 u 15:51
Al opet, čemu gubit vrijeme na tam neki OFC (koji k tome vjerojatno nije toliko više čistoće, ako govorimo o drugim primjesama osim kisika), ako možeš uzet OCC, i ne zahebavat se...

Ne daju se složit dobre žice za 100 ili 200 kn. Daju se stvarno dobri interkonekti složit za 300 kn. A zvučnički, ovisno o duljini, 2 m ide ispod 100 ojra sve skupa. U cijene uračunata i poštarina. I što je najbolje, minimalno posla. Twisted pair uplitanje, dobri a ne prenapuhanog branda konektori, malo lemljenja i voila.
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2019 u 20:12
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Al opet, čemu gubit vrijeme na tam neki OFC (koji k tome vjerojatno nije toliko više čistoće, ako govorimo o drugim primjesama osim kisika), ako možeš uzet OCC, i ne zahebavat se...

Ne daju se složit dobre žice za 100 ili 200 kn. Daju se stvarno dobri interkonekti složit za 300 kn. A zvučnički, ovisno o duljini, 2 m ide ispod 100 ojra sve skupa. U cijene uračunata i poštarina. I što je najbolje, minimalno posla. Twisted pair uplitanje, dobri a ne prenapuhanog branda konektori, malo lemljenja i voila.

Eto stručnjaka... koji su to dobri, a ne prenapuhanog branda konektori?
Preporuči mi nešto ispod 25€ po komadu, a da ne zasere sve ono dobro što sadrži kabel?
Ovo i ono
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2019 u 20:21
Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Preporuči mi nešto ispod 25€ po komadu, a da ne zasere sve ono dobro što sadrži kabel?
Ima Kabelu, ima...ukucaj na yebayu: "star line rca plug" pa će ti izaći više nego dobri konektori za smiješnu cijenu. Eichmann Bullet košta nekoliko puta više a ne nudi ništa bolje.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2019 u 20:36
Slazem sebe s jergom
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2019 u 21:24
Točno ti interkonekti.
Promijenio na starom LAT IC-200 MkII interkonektu oriđiđi locking RCA za Star Line bakrene pozlaćene, i prosvirala žica, hladnjikavi karakter zvuka prešao u muzikalni.
Na vrh
noobservator View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2019 u 21:38
Ja sam se htio poigrat sa time kaj imam, ono prvo sa 7x1,5mm je promašaj, možda i zato jer su i oklop i žica od uzemljenja ostali "u zraku" tj, precvikao sam i izolirao tw su ostali unutra a navodno se oklop treba spojit na kučište. Ne znam, nisam dalje isprobavao, odustao sam i od zajebancije sa 19 žičica u HDMI kabelu i složio nešto od vulgaris 2x2,5mm crveno crne žice za zvučnike uz koju sam stavio signalni sa 4x0,5mm. Signalni ima izrazito debelu i tvrdu izolaciju, mislim da je 4 ili 5mm promjer. Na svakih 40cm sam stavio cca 8cm termo bužira da to drži ufrkano i terminirao i bolje je, nema više noisea nit onog hissa koji je bio prisutan kod prve žnjore.

Ono kaj je izgleda problem su izrazito kreštavi visoki čim pojačam malo. Čitam da je XT6F takav i da je težak za uparivanje. Ok, trebam neko neutralno pojačalo ali pošto i žica ima svoj prizvuk, kakve bi mi mogli preporučit žice da malo pripitome te visoke? Znam da dok ne nabavim pojačalo neć bit ništa od kvalitetnog zvuka jer ovaj Pioneer je dobar samo za filmove ali pomalo.. Ovo kaj veli Gašo, 10-15€ po metru nije puno a može puno značiti.

Editirao noobservator - 17.ožujak.2019 u 21:40
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2019 u 21:46
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Ima Kabelu, ima...ukucaj na yebayu: "star line rca plug" pa će ti izaći više nego dobri konektori za smiješnu cijenu. Eichmann Bullet košta nekoliko puta više a ne nudi ništa bolje.

KLE phono silver bullet je po mojim iskustvima nešto najbolje što sam ikada imao! Jedina mana mu je što nije preporučljivo više od par puta ukopčati i iskopčati... popusti, i možeš ga batje

Upravo iz tog razloga sam se odlučio na WBT, i koristim cijelu njihovu paletu konektora. 110Ag se pokazao odkičnim, 114Ag takoder. Znam da su skupi, ali meni se isplati 😉

Editirao Kabel - 17.ožujak.2019 u 21:53
Ovo i ono
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2019 u 22:22
Originalno postano od strane člana: noobservator noobservator napisao:

Ja sam se htio poigrat sa time kaj imam, ono prvo sa 7x1,5mm je promašaj, možda i zato jer su i oklop i žica od uzemljenja ostali "u zraku" tj, precvikao sam i izolirao tw su ostali unutra a navodno se oklop treba spojit na kučište. Ne znam, nisam dalje isprobavao, odustao sam i od zajebancije sa 19 žičica u HDMI kabelu i složio nešto od vulgaris 2x2,5mm crveno crne žice za zvučnike uz koju sam stavio signalni sa 4x0,5mm. Signalni ima izrazito debelu i tvrdu izolaciju, mislim da je 4 ili 5mm promjer. Na svakih 40cm sam stavio cca 8cm termo bužira da to drži ufrkano i terminirao i bolje je, nema više noisea nit onog hissa koji je bio prisutan kod prve žnjore.

Ono kaj je izgleda problem su izrazito kreštavi visoki čim pojačam malo. Čitam da je XT6F takav i da je težak za uparivanje. Ok, trebam neko neutralno pojačalo ali pošto i žica ima svoj prizvuk, kakve bi mi mogli preporučit žice da malo pripitome te visoke? Znam da dok ne nabavim pojačalo neć bit ništa od kvalitetnog zvuka jer ovaj Pioneer je dobar samo za filmove ali pomalo.. Ovo kaj veli Gašo, 10-15€ po metru nije puno a može puno značiti.

Ne znam što je izvor u sustavu no jedno je sigurno. Moš ti frkat žice do mile volje (usput nemati pojma što se s žicom događa) dok ne nabaviš pravo pojačalo. Nakon toga se može razmišljati o kabelima. E sad...vjerujem da će ovaj savjet otplahutati u vjetar...ali tako je to na ovom forumu...haha
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2019 u 22:46
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Ne znam što je izvor u sustavu no jedno je sigurno. Moš ti frkat žice do mile volje (usput nemati pojma što se s žicom događa) dok ne nabaviš pravo pojačalo. Nakon toga se može razmišljati o kabelima. E sad...vjerujem da će ovaj savjet otplahutati u vjetar...ali tako je to na ovom forumu...haha

Svjestan je toga čovjek, sudeći po vlastitom komentaru, ali se nadao da žice mogu popraviti stvar. Možda bi i mogle na takvu sustavu...ali to bi morale biti žice koje lažu, a ne transparetne, rezolutne žice. Npr. neka koja super definira i propušta donji frekvencijski kraj, a prema gornjem napravi malo roll offa da malo potisne zvonjavu, tvrdoću i hiss.

Al kak to složiti u DIY, ne bih znao...
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2019 u 23:00
Hmmmm....

Dok si na tom rec-u, probaj nešto sfrkat od  ovoga...

Ili prvo probaj samo  onako, bez frkanja, pa onda ako pokaže potencijal sfrči po želji za bi-amp...

Nije skupo, a možda pomogne...

hm

Editirao Doomsday - 17.ožujak.2019 u 23:01
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 12131415>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS