Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Usb Spdif vs vrhunski transporti

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 20>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.lipanj.2013 u 23:15
Originalno postano od strane člana: goran st goran st napisao:

Sve to svira podjednako,samo treba stavit kvalitetnu zvučnu ili usb.spidif konverter,naravno + adekvatan DAC + ----------------

Kod mene ne, sve svira različito.

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.lipanj.2013 u 01:17
Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

Ne... ništa ne tvrdim u tom smjeru.

A onako ofrlje, odoka, pogađajući, barem jednake šanse za bolji zvuk imaju starije i jednostavnije tehnologije, čipseti, manje komplikacija oko dinamičkog mjenjanja brzine, grijanja i štednje.

Ne bi me iznenadilo da atom platforma bolje svira od i7...

ustvari, spajao sam baš jučer i5 pa atom na MyDAC...možda je subjektivno, no na prvi dojam, s atomom je doista sviralo bolje, i to bez WASAPI/ASIO kontra WASAPI na i5...USB je bio veza u oba slučaja...
Na vrh
tuvok View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tuvok Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.lipanj.2013 u 01:22

Kod mene ne, sve svira različito.

I šta je najvjernije.....
Na vrh
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.lipanj.2013 u 01:50
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

ustvari, spajao sam baš jučer i5 pa atom na MyDAC...možda je subjektivno, no na prvi dojam, s atomom je doista sviralo bolje, i to bez WASAPI/ASIO kontra WASAPI na i5...USB je bio veza u oba slučaja...

Zanimljivo i govori u prilog vdem-ovoj tvrdnji, ali da bi bilo objektivno, trebao bi ih staviti u identične uvjete, (dakle isti player i isti driver - WSAPI, i ostatak sistema - koliko je to moguće). Bilo bi lijepo da onda napišeš dojmove.
Na vrh
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.lipanj.2013 u 02:21

Asinhroni USB Audio 2.0 bi teoretski trebao biti imun na razlike u računalima... ali nije.

Ovo je za mene osobno najveća misterija, jer se jednostavno kosi sa svim postulatima na kojima informatika i računala danas počivaju. Pod pretpostavkom da imamo relativno kvalitetan visokopropusan izvor (što večina današnjih računala i prijenosnika jeste, odnosno da nema problema točno isporučiti digitalni audio signal do DAC-a u asihronom načinu rada), onda pored "prljavog" napona na usb konektoru, ne vidim da postoji ijedan drugi razlog, zašto bi razlike postojale. Vidimo iz prethodnih post-ova da se različiti DAC-ovi na različite načine bore sa "prljavim" usb naponom, i da je BADA očito otišla najdalje u tome.
No međutim prijenosna računala kad reproduciraju glazbu odspojena sa gradske naponske mreže, dakle preko baterija, su najvećim dijelom lišena spomenutog problema. Isto tako kako objasniti utjecaj USB-kabela (ako on postoji). Iskreno, po pitanju digitale, izgleda mi da nas audio industrija često namagarči (radi svog profita, naravno).   
Na vrh
Jackson View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jackson Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.lipanj.2013 u 08:53
Baterijsko napajanje je samo pretpostavka, i dalje ima iza njega dosta komponenata koje stignu unijeti smetnje. Najveći dokaz tome je šum koji čujem preko slušalica sa integrirke, koji se značajno povećava kad su neki grafički efekti u toku (dakle, kad grafička povuče struju - čak i kod Aero efekata).

Sad zaključujemo - nikakav izvor zvuka (transport) unutar kompa ili sa komp napajanja ne može biti dobar (zbog stabilnosti/čistoće napona i EM smetnji)
                 - transport mora biti van kompa na svom napajanju, a trenutno najbolji način da se signal izvuče i kompa je asinhroni USB, koji boluje od problema s prljavom 5V linijom koju nije lako (jeftino) očistiti/odvojiti. Bitan je i ugrađen clock za asinhroni mod.

Dokaz ovome su napori koje proizvođači ulažu u izolaciju 5V linije (kod BADA-e dvostruko) i brojni izvještaji da recimo HRT Streamer II puno bolje radi sa aktivnog USB huba. Dakle, 5V linija sa najjeftinijeg switching napajanja, obične cigle na žici, je čišća nego ona iz kompa.

Eto, prilično je jednostavno
Na vrh
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.lipanj.2013 u 09:38
Kada govorimo o prljavih 5V na usb konektoru, zar nije bilo uspješnih pokušaja da se tome doskoči sa raznim Y kabelima, ili tweak-ovima odspajanja te nožice sa 5V. Nadalje, ma kakvo računalo bilo, njegov osnovni zadatak je prenos digitalne informacije do DAC-a. Digitalni informacije se non-stop prenose (slika, video, mail, stranica koju upravo gledamo). Kad bi se sve te informacije prenosile sa toliko problema (govorimo o točnosti prenosa digitalnog audio signala, dakle ne analognog), onda bi često umjesto razumljivog teksta kojeg upravo imamo ispred sebe na ekranu, vidjeli hijeroglife, ili bi plaćanjem računa od 100kn putem Internet bankarstva, naš stvarni račun bio olakšan za 1000000kn. U navedena dva primjera, prenos digitalnog signala se odvija u kudikamo težim uvjetima nego prenos od comp. do DAC-a. I pored svega navedenog, želio sam isprovocirati temu, što bi osim onih "prljavih" 5V, još bilo značajno (npr USB kabel od 10, 100, 500 ili 1000kn). Isto tako značajno pitanje, zašto sve nabrojeno zadaje glavobolje isključivo u HiFi (magareće pitanje), a ne zadaje npr u novčanim transakcijama ili pregledu ove stranice.  
Na vrh
Jackson View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jackson Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.lipanj.2013 u 09:42
Neki će reći timing, na što ću ja pitati kako nitko nije dosljedno primjenio bufferiranje...

Ne znam, ono je moj maksimum koji mogu dati temi.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.lipanj.2013 u 10:19
Originalno postano od strane člana: ZlyM ZlyM napisao:

Zanimljivo i govori u prilog vdem-ovoj tvrdnji, ali da bi bilo objektivno, trebao bi ih staviti u identične uvjete, (dakle isti player i isti driver - WSAPI, i ostatak sistema - koliko je to moguće). Bilo bi lijepo da onda napišeš dojmove.

problem je što je atom pod XP a i5 pod win 7, tako da neće biti isti uvjeti. što se tiče sličnijih uvjeta, kako XP ne podržava WASAPI možemo jedino oboje pod ASIO, ili bez ičeg od navedenog. no bojim se da sustav tu mora utjecati

drugi problem je u drugom 'softveru', malo sam audiofilski 'zahrđao' radi perioda neaktivnosti stoga moram naglasiti da je svaka sadašnja i buduća ocjena zapravo vrlo subjektivna
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.lipanj.2013 u 10:30
Originalno postano od strane člana: ZlyM ZlyM napisao:

Ovo je za mene osobno najveća misterija, jer se jednostavno kosi sa svim postulatima na kojima informatika i računala danas počivaju. Pod pretpostavkom da imamo relativno kvalitetan visokopropusan izvor (što večina današnjih računala i prijenosnika jeste, odnosno da nema problema točno isporučiti digitalni audio signal do DAC-a u asihronom načinu rada), onda pored "prljavog" napona na usb konektoru, ne vidim da postoji ijedan drugi razlog, zašto bi razlike postojale. Vidimo iz prethodnih post-ova da se različiti DAC-ovi na različite načine bore sa "prljavim" usb naponom, i da je BADA očito otišla najdalje u tome.
No međutim prijenosna računala kad reproduciraju glazbu odspojena sa gradske naponske mreže, dakle preko baterija, su najvećim dijelom lišena spomenutog problema. Isto tako kako objasniti utjecaj USB-kabela (ako on postoji). Iskreno, po pitanju digitale, izgleda mi da nas audio industrija često namagarči (radi svog profita, naravno).   

zar u konačnici prijenos podataka preko USB dijelom svog procesa ne ovisi i o procesorskom vremenu (glavnog procesora), a time i o distribuciji istog preko operativnog sustava?

nekakav idealni DAC trebao bi po meni bufferirati sve podatke, te rekreirati iz buffera ravnomjerni stream prije konverzije, jer za razliku od računala, DAC se dizajnira da bude posvećen specifičnim zadacima procesiranja, dok PC ostaje 'katica za sve'

Originalno postano od strane člana: Jackson Jackson napisao:

Neki će reći timing, na što ću ja pitati kako nitko nije dosljedno primjenio bufferiranje...

Ne znam, ono je moj maksimum koji mogu dati temi.

upravo ovo, razmišljamo isto

Editirao zed_alive - 11.lipanj.2013 u 10:51
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 20>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,594 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente