Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Napajanje za DAC

Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
goddard234 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goddard234 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Napajanje za DAC
    Objavljeno: 15.ožujak.2013 u 10:19
Pozdrav. Odlučio sam početi malo ozbiljnije koristiti DAC kojeg imam već neko vrijeme i koristim u sekundarnom sustavu, više iz praktičnih razloga.

Sad bih ga spojio na glavni sustav, no oči mi bode njegovo napajanje. Radi se o malom kinezu MUSE 4xTDA 1543, pa možete zamisliti kakav je šrotex isporučeno napajanje.

Na Head Fi-ju postoji veliki thread o tom DACu, i tamo ljudi preporučuju TeraDAK linearno napajanje koje košta oko 60 dolara, a nekoliko ih koristi (i zadovoljni su) kineske baterije kao što je ova:

http://dx.com/p/ysd-12680-rechargeable-high-capacity-6800mah-li-polymer-battery-blue-140120

Ja bih radije kupio nešto kod nas u trgovini, ako postoji neka dobra alternativa.
Gledao bih ako je moguće da napajanje košta najviše jednako kao sami dac, a on me došao oko 500 kuna sve skupa.
Napajanje je označeno 12V 1A, Centre point positive (to na Head Fi-u naglašavaju kao bitno).

Isto tako, radije bih dobro napajanje nego bateriju, barem dok se ne radi o baterijskom napajanju koje ipak košta malo više čini mi se - Kingrex za 1.000 kuna? specificiran je niže na 7.5V DC output, ima li to veze?

Hvala na prijedlozima.

Na vrh
nharamb1 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nharamb1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.ožujak.2013 u 10:44
Pozdrav i tebi,
ja evo za svoj MF V-DAC Mk II koristim ovo, i kupiš neki punjač za to kod njih. Puni se 9-12 sati, "svira" 15-20 sati, a baterija traje oko 5 godina. Kod mene se zvuk za tih 170,00 kuna toliko popravio u odnosu na, kad je spojeno na struju da ne pomišljam na ništa drugo!

Probaj ako imaš priliku pa odluči sa!

p;
hardy
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.ožujak.2013 u 13:01
Originalno postano od strane člana: nharamb1 nharamb1 napisao:

Pozdrav i tebi,
ja evo za svoj MF V-DAC Mk II koristim ovo, i kupiš neki punjač za to kod njih. Puni se 9-12 sati, "svira" 15-20 sati, a baterija traje oko 5 godina. Kod mene se zvuk za tih 170,00 kuna toliko popravio u odnosu na, kad je spojeno na struju da ne pomišljam na ništa drugo!

Probaj ako imaš priliku pa odluči sa!

p;

To je inace standardna OLOVNA baterija za UPS-e od APC-a. Ima jednu manu u odnosu na Ni-Cd i Li-ionske baterije, napon NE smije pasti ispod 9 V. Tada baterija umre nepovratno.
I da, provjerite kojim naponom napajate svoje DAC-eve jer je ovo ipak 12 V !
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Komandant Data View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Komandant Data Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.ožujak.2013 u 13:17

Pozdrav i tebi,
ja evo za svoj MF V-DAC Mk II koristim ovo, i kupiš neki punjač za to kod njih. Puni se 9-12 sati, "svira" 15-20 sati, a baterija traje oko 5 godina. Kod mene se zvuk za tih 170,00 kuna toliko popravio u odnosu na, kad je spojeno na struju da ne pomišljam na ništa drugo!Probaj ako imaš priliku pa odluči sa!
p;

a ja sam za svoj MF V-DAC Mk II, naknadno kupio originalno napajanje i ostvario nečujan napredak u zvuku!
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.ožujak.2013 u 13:46
Originalno postano od strane člana: Komandant Data Komandant Data napisao:

Pozdrav i tebi,
ja evo za svoj MF V-DAC Mk II koristim ovo, i kupiš neki punjač za to kod njih. Puni se 9-12 sati, "svira" 15-20 sati, a baterija traje oko 5 godina. Kod mene se zvuk za tih 170,00 kuna toliko popravio u odnosu na, kad je spojeno na struju da ne pomišljam na ništa drugo!Probaj ako imaš priliku pa odluči sa!
p;

a ja sam za svoj MF V-DAC Mk II, naknadno kupio originalno napajanje i ostvario nečujan napredak u zvuku!

A jesi cul ono: tko pita ne skita?
Na vrh
goddard234 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goddard234 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.ožujak.2013 u 13:54
Dosta sam ovih dana surfao po tome i obzirom da nisam teoretski potkovan, više mi niš nije jasno. Ovdje sam našao da UPSovi nisu uopće za HiFi zbog "nazubljenog" napona ak sam dobro shvatio, a ove baterije su za UPS, a ljudi ih koriste za napajanje jer su bolje rješenje........ i tak da sam se izgubio potpuno.

Jedino kaj mi je jasno da je dobar izbor su linearna i/ili shunt napajanja, pa sam mislio da postoji koji primjer gotovog proizvoda koji se da kupiti u dućanu, jer kolko sam shvatio uglavnom se radi o napajnjima po narudžbi (ima jedan shunt u oglasu - by Aleš).

Gledao sam i ja ove baterije u Chipoteci, al nije mi jasno uopće koju da gledam, kak da ju spojim (nisam primjetio kabel) kak ju spojim i još sto  stvari koje tehnički neupućeni čovjek ko ja ne kuži.

Zato bi rado kupio nešto tipa fire-and-forget, a da ipak ima nekog napretka u odnosu na priloženi adapter.

Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.ožujak.2013 u 14:06
Baterija nije UPS 
Ako nisi ni malo diy-erski potkovan nemoj sam nista kemijati. Jer uz kupnju gole baterije moras sloziti i adekvatni punjac iste. A kupnja gotovog proizvoda (napajaca) uvijek nosi nepoznanicu, kako ce to na koncu sve raditi.
U svakom slucaju napajanje iz baterijskog izvora je najkvalitetnije rjesenje za audio.
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.ožujak.2013 u 14:21
Maltuse, zar ne bi možda mogao iskoristiti punjač za akumulatore za punjenje te baterije iz Chipoteke? Možda bi trebalo gledati neki punjač sa malom strujom punjenja i paziti da se ne prepuni ali bilo bi zgodno riješenje a nema se ča puno DIYati oko toga.
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.ožujak.2013 u 14:26
U nacelu se more i taj punjac iskoristiti. A baterija inace vuce sam kolko joj treba, bez obzira na punjac. ALI! uvijek ima ali, ovo je hermetik zatvorena baterija i ne znam koliko je sigurnost zadovoljena ako se koristi takav vulgaris punjac!
U UPS-u takvu bateriju puni elektronicki sklop koji ujedno i kontrolira napunjenost te prekida ciklus punjenja.
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.ožujak.2013 u 14:29
Zato sam i rekao trebati će malo paziti na punjenje. Znam da je recimo pravilo da se baterija puni sa 1/10 nazivnog kapaciteta pa se izračuna koliko traje punjenje i nakon toga se išteka sa punjača i nema nekih većih problema. A za indikaciju prazne baterije lako se napravi neki sklopić koji svatko može da napravi.
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
DIJELOVI: TREBA MI...