Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Napajanje za DAC

Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.svibanj.2020 u 15:50
Mozes koristiti. No trebalo bi znati koliko gramofon tocno trosi struje. Ako je to 2A koliko pise na napajanju, moze biti problem s grijanjem hladnjaka regulatora. S trafoom od 14V AC na regulatoru ce biti oko 18V. On to treba skinuti na 12V. Znaci 6Vx2A treba pretvoriti u toplinu na tom hladnjaku. A taj ne moze ohladiti 12W. No, vjerojatno gramofon trosi nesto manje od 2A.

Sam ispravljacki dio se da napraviti i nesto kvalitetnije od ovog kineskog kita, ali se ne moze napraviti jeftinije od cijene koju traze kinezi.

Na vrh
Alen43 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Alen43 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.svibanj.2020 u 16:37
12v 2A pise na switching napajanju mada mislim da ce sam motor prije vuci oko 1.5A.  Imam i nesto veci hladnjak pa njega mogu probati ugraditi. 
Iz ovoga sto si napisao racunica bi bila sljedeca: 14VAC X 1.41 = 19.7VDC prije ulaza u regulator  minus 1.5 pad napona na regulatoru daje 18V. I on sad spusta na 12V. Jesam li dobro shvatio?
Kad se racuna disipacija, mnozi se sa strujom potrosaca ili koliko daje sam trafo jer moj je 50VA. (3.5A)

Izabrao sam gotovo rijesenje ne toliko radi cijene vec radi jednostavnosti ali ako postoji bolji prijedlog, zasto ne. Ionako nastojim napraviti jedno trajno pouzdano napajanje.

Editirao Alen43 - 28.svibanj.2020 u 17:05
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.svibanj.2020 u 18:49
Motor ce vuci 300mA maks
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.svibanj.2020 u 19:21
A opet ponavljam, to bi trebalo negdje napisati velikim debelim fontom.

Kad trazite bilo kakav savjet ili misljenje, onda napisite sve detalje za sto vam to tocno treba.

Ne ovako, dali bi ovo bilo ok kao napajanje motora za gramafon, nego treba znati i koji je gramafon, kakav motor ima, oznake, barem fotka neka itd.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.svibanj.2020 u 21:51
Originalno postano od strane člana: Alen43 Alen43 napisao:

Iz ovoga sto si napisao racunica bi bila sljedeca: 14VAC X 1.41 = 19.7VDC prije ulaza u regulator  minus 1.5 pad napona na regulatoru daje 18V. I on sad spusta na 12V. Jesam li dobro shvatio?
Kad se racuna disipacija, mnozi se sa strujom potrosaca ili koliko daje sam trafo jer moj je 50VA. (3.5A)

Mnozi se sa strujom potrosaca, jer ta ide kroz regulator. Trafo mora dati vecu struju od potrosnje, priblizno 1,8x, racunaj dvostruko. Nakon ispravljanja napon poraste 1,4x (realno 1,3x), a to se ne moze dobiti iz zraka. Jos malo gubitaka u trafou i treba povecati struju oko 1,8x. Tvoj trafo je dovoljan, cak i kad bi gramofon vukao 2A. .

Izabrao sam gotovo rijesenje ne toliko radi cijene vec radi jednostavnosti ali ako postoji bolji prijedlog, zasto ne. Ionako nastojim napraviti jedno trajno pouzdano napajanje.

Ma dobro je i ovo rjesneje, treba teziti jednostavnosti. Jedino bi trebalo pogledati koje diode i kondenzatore ce priloziti Kinezi. Vjerojatno se mogu staviti malo kvalitetnijie od toga sto posalju. Kad ti to stigne naleti pa cemo pogledati i lako u Holexu nabaviti sto bolje... Znas gdje sam...   mig

Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Motor ce vuci 300mA maks

Ako je tako, nema problema ni sa cime pa ni s grijanjem.

Na vrh
Alen43 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Alen43 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2020 u 00:12

A opet ponavljam, to bi trebalo negdje napisati velikim debelim fontom.

Kad trazite bilo kakav savjet ili misljenje, onda napisite sve detalje za sto vam to tocno treba.

Ne ovako, dali bi ovo bilo ok kao napajanje motora za gramafon, nego treba znati i koji je gramafon, kakav motor ima, oznake, barem fotka neka itd.

Pa napisao sam ono sto znam. Na samom motoru ne pise nista. Motor je u kucistu na kojem pise 12v 2A a na switching napajanju stoji 12v 2.3A
Motor je DC i pokrece gramofon iz serije g.Lovrincevica tvrtke SAM.
Eto, sad znas eve sto i ja. Koliko tocno vuce struje neznam. 
I meni se cini 2A malo previse jer sam gledao po netu...to su sve motori nekih 5-8W. Iako je tesko doci do te informacije. Vecina koriste 2A napajanja.
Upitat cu momke is SAMa.
Na vrh
Alen43 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Alen43 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.svibanj.2020 u 00:19
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Mnozi se sa strujom potrosaca, jer ta ide kroz regulator. Trafo mora dati vecu struju od potrosnje, priblizno 1,8x, racunaj dvostruko. Nakon ispravljanja napon poraste 1,4x (realno 1,3x), a to se ne moze dobiti iz zraka. Jos malo gubitaka u trafou i treba povecati struju oko 1,8x. Tvoj trafo je dovoljan, cak i kad bi gramofon vukao 2A. .

Ma dobro je i ovo rjesneje, treba teziti jednostavnosti. Jedino bi trebalo pogledati koje diode i kondenzatore ce priloziti Kinezi. Vjerojatno se mogu staviti malo kvalitetnijie od toga sto posalju. Kad ti to stigne naleti pa cemo pogledati i lako u Holexu nabaviti sto bolje... Znas gdje sam...   mig

Motor ce vuci 300mA maks

Ako je tako, nema problema ni sa cime pa ni s grijanjem.

Vjerujem da su djelovi jeftileni, pogotovo sumnjam u LT1083 koji se prestao proizvoditi davno. Vjerovatno je polovnjak.
Uglavnom, cujemo se kad sve to stigne.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike