Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

RIP

Odgovori Odgovori Stranica  <1 7071727374 80>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Open Ear View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Open Ear Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.srpanj.2019 u 12:57
R.I.P. Joao G.
If Less Is More... Nothing Is Everything
Na vrh
LOUIS PRIMA View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj LOUIS PRIMA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.srpanj.2019 u 13:46
Moja mjuza,Joao Gilberto. Počivao u miru.
Music Is My Religion
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.srpanj.2019 u 08:54
Nije RIP, srecom, ali Koja Disciplina u induciranoj komi. Mozdani udar, stanje ozbiljno. Tako kazu doktori.
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.srpanj.2019 u 09:07
Ježga al kad živiš kako je on živio, takvi ishodi nisu previše čudni...sjećam se da je devedesetih na nekoj tamo televizijici izvodio Blue Moon sasvim sam i kompletno odvaljen pred kamerama, u mentalnom stanju koje ironično rečeno nije bilo daleko od kome. I to je sve reklo o njegovom lajfstajlu, ak nije znao biti solidan niti za kamere...

Inače se tu vide i neke razlike u osobnom karakteru, primjerice, Townes Van Zandt je pio ko smuk, sve do svoje smrti, i to žesticu, i to na svakodnevnoj bazi. Ali bi počeo piti poslije koncerta a na koncert bi dolazio solidan i trijezan, jer je poštovao publiku i ono što radi, i očito je mogao kontrolirati sebe u tom smislu da po svom poslu ne kaki. 

Jasno, sad će me neki možda napasti što sad tako govorim o čovjeku u komi...nemam neku specijalnu namjeru da kinjim Koju. Disciplina je legendarni band koji je ostavio veliki trag i bitno naslijeđe u umjetnosti. 
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.srpanj.2019 u 09:16
Jednu stvar još imam potrebu reći, pa ako se netko naljuti, a što mogu.
Ova civilizacijska kultura slavi goli život. Ne njegovu trenutnu vrijednost nego puku činjenicu jel netko živ ili nije. Kako se pritom osjeća i u kakvom je ne samo i fizičkom. nego i ljudskom stanju, često pada u drugi, treći ili u peti plan.

Po mom shvaćanju svi smo prolaznici na ovom svijetu. Čak i neovisno o tome jel ćemo nakon smrti živjeti u nekoj formi ili ne. da li će Duh naš živjeti ili ne, da li će Duša po kojoj smo stvoreni (ili ne) živjeti ili ne, da li ćemo ostati zapis u nekoj Akashi ili ćemo ostati samo sjećanje na zemlji kroz živuće. Ali prolazni smo. I to je normalno stanje stvari. I za smrti, kad njoj dođe prirodno vrijeme (kad je netko stvarno), po meni ne treba žaliti spram osoba koje osobno nisi dubinski poznavao. Jasno da će osobe kojima si značio na onom najdubljem, najbližem i najosobnijem nivou, dakle onima koji su te osobno poznavali i s kojima si dijelio životni prostor, žaliti za tobom i da ćeš im faliti, nekad i vrlo bolno, i da će im jako nedostajati tvoje živo prisustvo ovdje. Ali kad se to dogodi u godinama u kojima je radi fizičkog propadanja tijela izazovno dostojanstveno živjeti, to je naprosto prirodan poredak stvari. I ne treba toliko raditi spektakl iz nečijeg odlaska ako se dogodi u vrijeme ili makar u situaciji kad je taj odlazak prirodan. Može netko reći kako smrt, smrt je sr*nje, ma jest. Ali mi živimo na planeti gdje na razne načine jedemo jedni druge, u smislu fizičkom ali i u drugom smislu. Štošta je ovdje anomalično, ne samo smrt...čak je teško reći da smrt pripada u red najanomaličnijih stvari ovdje. No nije loše napraviti i reviziju životne perspektive i reevaluirati ono što je bitno.

Editirao zed_alive - 31.srpanj.2019 u 09:20
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.srpanj.2019 u 09:52
Alo Zed...kaš na godišnji ? Barem se preseli u sobu bez kompa i mobitela na 15 dana kao Appararus i glumi da si na godišnjem
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.srpanj.2019 u 09:54
Bio sam, prošlo je nažalost placo
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.srpanj.2019 u 10:34
Glava, a kad ces ti na pusti otok bez signala?
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.kolovoz.2019 u 03:24
Zed, kuzim sto hoces rec i slazem se sa tvrdnjama. 
Unatoc tome, neki ljudi su mi previse bitni da mi bude svejedno. Iako znam da nitko od nas nije tu zauvijek, dzaba. Jer ih smatram dijelom sebe, bez obzira na to sto oni pojma nemaju tko sam ja. Ok, Koju sam i upoznao i proveo neko vrijeme s njim, ali Roger Waters blage veze nema tko sam ja, sto mi uopce nije bitno. Volim te neke muzicare i znace mi jako puno. Tu nema pomoci.
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.kolovoz.2019 u 07:58
Nije ni meni svejedno. Kad je umro Guy Clark, to je bila tragedija. Covjek je radio svojim ritmom i nikad nije napravio album koji nije bio najmanje skroz dobar. Njegovi zadnji albumi su bili jako dobri, odlicni stavise. A David Lamb iz Brown Bird, covjek je napravio u svom kracem muzickom zivotu dva naprosto briljantna albuma, i neke skroz dobre pride. To su gubici za svijet. I jasno da fale, kome fale.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7071727374 80>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,201 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
DIJELOVI: TREBA MI...
Forum: Uradi sam