Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Zatvorena temahifi Medija

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 17>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Direktni link do posta Objavljeno: 08.srpanj.2004 u 01:11
Zapravo bilo bi dobro sve njih imati na forumu, ali bi se morali ponašati fer kao Damir i Dubravko.
Na vrh
Kruno-42 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Direktni link do posta Objavljeno: 08.srpanj.2004 u 08:46

Iako se najveaim dijelom slažem što pišete o  HI-FI  MEDIA, ipak jedva eekam da se pojavi na kioscima.Vjerujem i ostali HI-FI zaljubljenici. To, da li je nešto objektivno ili subjektivno pisano  ili  možda iz eistog interesa, to je druga stvar. Mislim da su svi tekstovi  u  bilo kojem easopisu  pristrani ali su najbolji oni koji  uspiju  potaknuti  potencijalnog kupca  da dodje poslušati uredjaj. Poznato je da svaki audiofil   izgradjuje svoj vlastiti  ukus  i rijetko ae, osim na samom poeetku prihvatiti  neeiju sugestiju. Svi smo, vjerujem, prošli isti put. Nikoga nismo slušali  ( možda i  s pravom  jer najveai broj "savjeta prijatelja" svodi na to da vam proda svoju komponentu koje bi se htio riješiti)  nego smo " po trnju do zvijezda"  nakon niza godina složili sustav koji  vam paše. A kako je  percepcija zvuka svakog eovjeka  razlieita, to ne znaei  ( u pravilu je tako )  da ae se Vaš sustav svidjati  nekom od prijatelja. Možda i hoae  ali to neae iz zlobe priznati.............

A sada nešto o forumu - nije mi jasno zašto svi žele skriti identitet. Ovdje iskljueujem samo jednu osobu s foruma koja mi je eak dala i telefon  i pokušala  besplatno pomoai oko  završnog podešavanja zvuenika.

MINI RAČUNALO INTEL NUC/PS AUDIO NuWave DAC,ELECTROCOMPANIET ECI-1 PROAC D2, Magnum Dynalab MD-90
Na vrh
denis View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 08.srpanj.2004 u 08:57

Originalno postano od strane člana: Kruno-42 Kruno-42 napisao:

A sada nešto o forumu - nije mi jasno zašto svi žele skriti identitet. Ovdje iskljueujem samo jednu osobu s foruma koja mi je eak dala i telefon  i pokušala  besplatno pomoai oko  završnog podešavanja zvuenika.

Ima ih jos koji su pomogli bez ikakve nadoknade... Meni je covek sa foruma (da ga ne imenujem, mozda bi se ljutio) poslao potpuno BESPLATNO casopise sa nekim temama iz audia (HI-FI media, WAM, T3 i sl...) Ja sam trazio da kupim i slao sam post na forumu i covek se sam javio i poslao, i to u Jugoslaviju!

Na vrh
admin View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Direktni link do posta Objavljeno: 08.srpanj.2004 u 15:51
Originalno postano od strane člana: joby joby napisao:

Na nedavno održanom High End sajmu u Muenchenu bio sam u prilici razgovarati s izlagaeima o raznim stvarima; o krizi u industriji, o smjeru u kojem high end audio ide, o višekanalnim snimkama SACD upitne kvalitete, o nevjerojatno niskim cijenama po kojima se nude high end proizvodi proizvedeni na dalekom istoku, o tome koliko ae prisutnih kompanija doživjeti slijedeai sajam i na kraju o temi koja je dosta uzbu?ivala sugovornike, ali u negativnom smislu-"recenzije" audio i video komponenti od strane bilo koga i njihovo objavljivanje na internetu.

Da me ne shvatite krivo, nisu negodovali zbog pojave interneta kao tehnološkog napretka u brzini pristupa informacijama, razlieitim mišljenjima i idejama nego o padu morala i profesionalnosti osoba koje iza lijepo grafieki oblikovanih stranica publiciraju javno komentare i zakljueke koji, najblaže reeeno, nemaju veze sa stvarnošau. Internet easopisi, razni forumi, stranice s preporukama lokalnih "audio gurua" i razne news grupe otvaraju se gotovo svaki dan. Ako izuzmemo mali broj entuzijasta koji to rade iz vlestitog uvjerenja i hobija, veaina objavljenih testovakomponenti je napisana pristrano ili negativno ovisno o potrebama grupe ili pojedinca kako bi poveaali prodaju ili s ciljem da se "pokopa" konkurencija. Bilo je slueajeva u Americi, eak i od strane na baš nepoznatih proizvo?aea, da pošalju na forume pozitivne komentare o vlastitim proizvodima. Ovi postovi su relativno brzo otkriveni, pa je, nakon prvobitnog uspjeha, kompanija bila podvrgnuta javnom lineu jer se služila prevarom.

Više puta sam bio upozoravan da i kod nas ima slienih pojava, ali tome nisam pridavao veliku važnost pošto sam uvjeren da su to marginalni slueajevi i da eitatelji nisu toliko naivni da ne uoeavaju prevaru gdje se iza više imena pošiljatelja nalazi jedna te ista osoba. Ohrabreni moguanošau skrivanja identiteta na news grupama išli su do granice apsurda postavljajuai pitanja na koja bi pod drugim imenima kasnije sami odgovarali ili komentrirali..

Da ne bi sad izgledalo da je sve tako crno u cijeloj toj džungli postoje i kvalitetne web adrese na kojima možete dobiti konkretnu informaciju. Stopostotnu pouzdanost uživaju web adrese koje su, uglavnom, produžene ispostave tiskanih izdanja audio/video easopisa s višegodišnjom tradicijom. Eitatelj može biti u velikoj mjeri siguran da su renomirani recenzenti zadržali profesionalnost i moralni integritet steeen kroz godine testiranja i pisanja te da njihov komentar vrijedi pažnje jer je produkt iskustva , a ne imaginacije. Kroz godine se može steai takvo povjerenje da se kupi priozvod bez prethodnog slušanja i na osnovu samo jednog pozitivnog napisa takvog recenzenta. Profesionalca s ujednaeenim kriterijima nema mnogo ali ih ipak ima.

Osobno, volim proeitati komentare u stranim publikacijama u kojima neke autore smatram vrhunskim struenjacima, ali poueen dugogodišnjim iskustvom konaeni su dajem nakon osobnog slušanja odre?ene komponente. Mislim da to pravilo važi i za vas.

Andrija Aurkovia

Nenzam da li je ovo išlo audiofil.net jer news grupe postoje vea godinama, a ako je bar smo primjeaeni...

malo ali veseli
Na vrh
H.P. View Drop Down
Newbie
Newbie

Direktni link do posta Objavljeno: 08.srpanj.2004 u 19:21
Originalno postano od strane člana: joby joby napisao:

Ko zna možda je Andrija vea dugo me?u nama.

Sigurno nije uzevsi u obzir da nije nitko reagirao na prenosenje teksta iz magazina.
Na vrh
dioklecijan View Drop Down
Banned
Banned

Direktni link do posta Objavljeno: 08.srpanj.2004 u 20:09
To je komentar na komentar (replika), a ne kopiranje teksta. Sve javno reeeno o nekome podložno je replici i kritici drugoga, a ovdje se radilo o aluzijama na prevaru i javnom iznošenju neistina.
Na vrh
yoke View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 08.srpanj.2004 u 20:22
Originalno postano od strane člana: Kruno-42 Kruno-42 napisao:

Mislim da nitko ne pokusava skriti identitet...jednostavno prilikom registracije obicaj je staviti nekakav nadimak a ne puno ime i prezime...nikad nisam razmisljao o tome...

Smatram da bi cak bilo glupo objavljivati ovdje osobni broj telefona ili...sl. , za to postoji e-mail adresa ...

Na vrh
Gorsky View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 08.srpanj.2004 u 21:37
Vaznije od nicka je ono sto i kako pisemo jer po tome cemo biti prepoznatljivi i kad promjenimo nadimak.
Inace gospodin Curkovic u spasavanju Nacije zaboravlja (ili ne zna) da su dva njegova recenzenta (namjerno kazem njegova) bili prisutni i aktivni na news grupi vezanoj za hifi tematiku, pa tako nesvjesno proziva vlastite ljude koji su tamo djelili savjete i ucestvovali u raspravama ( Gazi i Vracar )

Siguran sam lurka po ovomu site-u pa mozda drugi puta filtrira optuzbu prije nego je odluci objaviti.

Ili pronade nacin kako naplatiti ono sto se ovdje djeli besplatno.
Na vrh
Kruno-42 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Direktni link do posta Objavljeno: 09.srpanj.2004 u 08:54

Smatram da bi cak bilo glupo objavljivati ovdje osobni broj telefona ili...sl. , za to postoji e-mail adresa ...

[/QUOTE]

Na forumu, da. Ali ako neko ima problem koji  može riješiti elan foruma, pa mu se obrati privatnom porukom  i dobije  odgovor  " da on to radi za novce"  onda mislim da takvima nije mjesto na forumu. Da napomenem, nije mi problem nešto platiti,   ali mislim da pojedinci ovdje  pod formom entuzijazma  zapravo hoae zaraditi  a to, mislim, nije svrha   foruma.

Ako au nešto platiti, otiai au kod ljudi koji uredno plaaaju  porez.......

MINI RAČUNALO INTEL NUC/PS AUDIO NuWave DAC,ELECTROCOMPANIET ECI-1 PROAC D2, Magnum Dynalab MD-90
Na vrh
dioklecijan View Drop Down
Banned
Banned

Direktni link do posta Objavljeno: 09.srpanj.2004 u 09:13

Upravo zato je forum i dobar jer kad se pojavi vrlo veliki broj elanova uvijek ae se naai netko tko ae pomoai besplatno i tko ima volje i vremena za to. Tako bi razni mešetari i oni koji prodaju maglu mogli potpuno izumrijeti. Do tada smo u prijelazno-razvojnom periodu.

Mislim da su upravo na ovom forumu zaustavljeni neki pokušaji muljanja i prodaje magle.

Uostalom ovdje je objavljeno toliko korisnih savjeta da bi se mogla napisati jedna podebela knjiga, samo prave savjete treba znati prepoznati.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 17>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
Audio kabeli
Forum: Audio komponente