Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Što čitate?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Open Ear View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Open Ear Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2015 u 22:59
@moog,

Prijatelju i druže stari, ponajviše zahvaljujući tebi i ja sam, evo već drugi tjedan u ružičastoj fazi. Lete svinje, sa i bez testisa, a što je u zvučnoj podlozi mislim da ne moram ni spominjati. Za nekakve ocjene knjige možda je još rano, čitam u intervalima i još sam na prvoj polovici, iako, ne da mi vrag mira, tu i tamo zavirim u neka kasnija poglavlja. Za sada vrlo napeto, informativno i s puno detalja o kojima se (na sreću?) nije baš pisalo i povlačilo po stranicama obojenog tiska, pretežito žutog.
      I tako, čitajući sve te (auto)biografske knjige glazbenih velikana pada mi na pamet pitanje na koje nikada nećemo dobiti odgovor, a ono glasi otprilike ovako: kako bi izgledao razvoj popularne glazbe kada bi iz njega izbacili djevojke i supruge rock muzičara ili barem smanjili njihov utjecaj (huh, utopija) na međuljudske i kreativne odnose među glazbenicima. Ljubav stvarno ponekad čini "čuda".
      No, nije baš sve, kako bi rekao Balašević, otišlo u Honduras. Doduše, nešto je, ali nije to ni tako loše ako zanemarimo one uvijek iste, dosadne džinglove.
      Non stop uživancija
.

PS.

Nadam se da si i ti, ako ne u ružičastoj, a ono bar u ne baš "on the dark side of the..." situaciji.
If Less Is More... Nothing Is Everything
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.svibanj.2015 u 12:18
Kakav link...    
Sve ok kod mene, my friend. Bitka se nastavlja ali je definitivno bolje. Vidim tunel na kraju svjetla, a to je najbitnije.
Hvala ti na podrsci, vidljivoj i forumu nevidljivoj.
Pamtim.
Za 20ak dana se vatam Claptona autobio, pa javim.
Nisam jos do njega stigao.
My bad.
Uzivaj u PF, dobra je knjiga.
A zene...zene su dio nas i to je to...sto nas ne ubije...
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
Open Ear View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Open Ear Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.svibanj.2015 u 13:32
Knjiga je odlična, a kao što znamo Pinkovci baš nisu bili u ljubavi s medijima i uvijek su bili pomalo tajanstveni i u sjeni pa je ova biografija idealna za bolje upoznavanje ove četvorke. Ili možda trojke, dvojke, petorke? A tu je i niz suradnika, poznatih i manje poznatih koji su se našli u ovoj ružičastoj priči. I Eric Clapton je jedan od njih. Čovjek stvarno impresivnog životopisa. Rock, drugs & sex'n roll. Zanimljivo, s happyandom.
Drago mi je da ni tunel nije više tako taman. A kako će i biti kada ih mi u Hrvatskoj redovito i višekratno farbamo. Neka, sve nam je bolje i bolje.🐖
If Less Is More... Nothing Is Everything
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.svibanj.2015 u 00:05
Tako je.
Srećom, tu je glazba.
Naš paralelni svijet koji liječi.
Radije se posvadjam oko toga koji je album nekog benda bolji, drugi ili treći, no oko hrvatske politike, npr.
Nakon rasprave br.1 idem doma pametniji, nakon br.2 - gluplji.
Long live Rock n Roll!

Editirao moog - 16.svibanj.2015 u 00:07
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.kolovoz.2015 u 09:10

Procitao sam knjigu The Clash.

Sve u svemu, nije lose, iako je jako malo detalja, ako ste detalj-frik. Vise lako stivo, nego in depth o liku i djelu.
Fotki je prepuna i to je fora. Ono, bas za mlade. Brzo se cita, a ja imam primjerak na englestini. Mogu mislit ako je na domacem, za 3-4 noci, odeeeee...
Njih 4 pricaju o karijeri, nema izjava sa strane, kao ni spomena albuma Cut The Crap. Njemu je posveceno oko 9 recenica.
Iako, nakon citanja mi bilo drago da sam to obavio. Velike su to bile glave, Topper je inace volio Hancocka i jazzere, a onda je dosao u band. Netko je u 80ima za njih rekao - The only band that matters.
Ako nista, knjigu vrijedi imati na polici samo zbog blistavog omota.
Enjoy!

Editirao moog - 30.kolovoz.2015 u 09:11
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.studeni.2015 u 22:13
Evo počeo interliber.
I ove godine pošto je upad besplatan, a knjiga na popustu koliko te volja ekipa će u stampedu protutnjati sajmom.
Nikako da se odlučim jel to plus ili minus tolika hrpa ljudi i gužva koja se stvori.
Ja navratim obično u subotu pa malo pronjuškam, izlaktarim se i ponešto nađem za sebe.
Kud svi čitatelji, tu i ja polupismen da držim priključak.
Biti će i Fibra, pa si možete popuniti kolekciju stripova, jer pošto su audiofili čudne biljke, sigurno uz te žice i skalameriju i stripove sakupljaju.

Open evo jedno prigodno štivo za kraj, jer je aktualno u svezi najbliskijeg istoka i njihovih problema.

Čudna priča o arapsko-židovskim odnosima bez pravog odgovora na kraju, što je možda i poanta.
Sam crtež mi nije najbolji koji sam vidio, ali ima svog šarma.
Evo nisam djetetu iz sobe maznuo, nego sam si sam kupio.
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2016 u 17:25

Već prije pročitao, a danas i udomio.
O stripu je sve posvuda ispripovijedano, tako da nemrem ništa pametno nadodati.
Svakako preporuka za čitanje.
Na vrh
Lest View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lest Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.svibanj.2016 u 21:49
Ivi Skoj,da li si samo u djiru stripova tipa Marvel i sl. ili volis i japanske Mange?

Ja sam jos od srednje skole fanatik stripova,ali japanskih manga ugl,te ekranizacije istih-Anime
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.svibanj.2016 u 12:04
Nisam u Marvelu, jer jedino od tih supertruper likova iz čisto neke sentimenti fore čitam i ponekad kupujem Batmana (on je DC).
Htio bi ja puno toga, ali nema se vremena pa ponešto mora trpiti, tako da poput Edisona (ne doslovno) tv sveden samo na sport i poneki dokumentarac ili film, novine nula bodova, a u zadnje vrijeme ni knjige ne stižem čitati.
Daklem ostala je samo muzika i poneki strip uz uobičajene obaveze.
Frend me nagovorio da pročitam poneki od Fibre, pa kako imaju dostupno i u knjižnicama i na netu za kupiti, pomalo ušao u taj svijet.
Nisam zaluđen za sakupljanjem, jer sam shvatio da je isti stil ponašanja kao i u audiofiliji, a mene to ne fura.
Daj ti meni neki dobar strip da pročitam i neku dobru mjuzu za slušanje, a zidanje gluhe sobe i držanje nikad otvorenog prvog izdanja u najlonu prepuštam drugima.

Do Mangi još nisam došao što ne znači da u dogledno vrijeme i to ne dođe na red.
Imaju na forumu cijeli odjeljak za tu vrst stripa, no nisam još ni otvorio da vidim o čemu se radi.
Manga
Ako te veseli baci se na proučavanje.
Zadni strip koji sam pročitao je Bilo jednom u Francuskoj
Preporuka jer je strip odličan (možete prvih toliko stranica otvoriti pa vidjeti o čemu se radi) uz nevjerojatan podatak da je to otprilike istinito.
Čak sam ga naručio za imati u kolekciji, toliko je dobar.
Na vrh
Lest View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lest Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.svibanj.2016 u 20:44
Prouci malo Mange kad stignes,ludi su ti Japanci;)
Par old school primjera : Akira,Ghost in The Shell (prema kojem je napravljen film Matrix),Angel Sanctuary,Death Note,Bronze,itd.

Ja sam prije Manga odrastao na Alan Fordu i Dylan Dogu:)
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Dodatni pribor
Razvodni ormar