Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

DAC do 500 eura

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
adrian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj adrian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2012 u 18:14
Originalno postano od strane člana: eradoncic eradoncic napisao:

Sad mi jedan prijatelj naručio makinu koju do sada svi jako hvale, Asus Xonar DAC One (dulje se čeka jer ne mogu proizvesti koliko se traži); 

Al' im je prezentacija kao iz Teleshopa. Pogotovo ovo sa smajlićima je besramno loše.
Xonar_Essence_One
“Sa znanjem raste i sumnja.” Goethe
Na vrh
Komandant Data View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Komandant Data Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2012 u 18:19
Originalno postano od strane člana: psps psps napisao:

Originalno postano od strane člana: cdanijel cdanijel napisao:

...Kao i kod hajfija, nitko nema jaja reći sam sebi da je kupio shit. ;) ...
Tko to nema jaja priznati da je kupio shit?

Lako ti je sad priznavati kad se legaliziraju lake droge!

Na vrh
admin View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj admin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2012 u 19:20
Originalno postano od strane člana: adrian adrian napisao:

Originalno postano od strane člana: eradoncic eradoncic napisao:

Sad mi jedan prijatelj naručio makinu koju do sada svi jako hvale, Asus Xonar DAC One (dulje se čeka jer ne mogu proizvesti koliko se traži); 
Al' im je prezentacija kao iz Teleshopa. Pogotovo ovo sa smajlićima je besramno loše.Xonar_Essence_One

ne znam što im ovo znači:

Analog Playback Sample Rate and Resolution :
44.1K/48K/88.2K/96K/176.4K/192KHz @ 16bit/24bit
S/PDIF Digital Input :
44.1K/48K/96K/192KHz @ 16bit/24bit
Na vrh
eradoncic View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj eradoncic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2012 u 19:55
Originalno postano od strane člana: admin admin napisao:

ne znam što im ovo znači:

Analog Playback Sample Rate and Resolution :
44.1K/48K/88.2K/96K/176.4K/192KHz @ 16bit/24bit
S/PDIF Digital Input :
44.1K/48K/96K/192KHz @ 16bit/24bit

Hm...nisam siguran, ali čini mi se da je prvo sposobnost reprodukcije raznih formata (recimo s HDD-a, izvor je npr Foobar), a drugo ulazi iz drugih čitača (recimo kad ga koristiš kao externi DAC a transport je neki CDP s kojeg premostiš njegov DAC)
Tak ja te podatke shvaćam

Sve u svemu, meni se čini vrlo inteligentno složena spravica; pitam se samo kad će to sve Asus očeti stavljati u svoje laptope  to će biti konačni udarac hife kakvu poznamo

Editirao eradoncic - 10.ožujak.2012 u 19:58
Najbolje svira hifi kojeg nema
Na vrh
Dapo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dapo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2012 u 21:29
Originalno postano od strane člana: adrian adrian napisao:

Čitao sam o Dac Magicu, kao i  MF VDAC II, i nekako mi se čini da je MF po zvuku  najpribližniji onome što tražim,samo mu je funkcionalnost slabija strana. Za DacMagic kažu da je ipak malo predigitalan.

Za konverter je bolje uzeti  M2Tech nego Musiland
U svakom slučaju hvala, i da ne tušimo dalje.

Ja bi prije uzeo Musiland za istu lovu nego M2Tech HiFace. Nakako mi je Musiland ozbiljnije napravljen od HiFace-a.
Rule #1: Keep your moderator happy at all times
Gradient rules!
Na vrh
Dapo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dapo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2012 u 22:34

Tvoji kriteriji za kvalitetno računalo nisu jednaki mojima. Ti si fotograf, ja sam aktivan u IT industriji.
Kako ja neću tebi objašnjavati objektive, kadriranje i sl. (niti mi ne pada na pamet); tako ne možeš ti meni pričati o hardveru.

Ja tebi ne solim pamet o hardveru već samo iznosim svoja osobna iskustva o Aceru.
Ti si u prijašnjem postu napisao da je Acer " sve osim pouzdan". Odogovorio sam ti da što se tiče pouzdanosti da ja, a niti moje kolege s posla,  nismo imali problema niti sa jednim Acerom koristeći Acer laptope dugi niz godina.  Pod pouzdanost mislim da normalno rade i da se ne kvare. Ti slobodno napiši što je sve nepouzdano na Aceru jer će meni i ostalima koji čitaju ovaj topic koristiti takva informacija.

On the other side, ako imaš power conditioner koji je cca 10x skuplji od samog izvora zvuka onda si misli što god hoćeš.

Ovo ne razumijem što si htio reći.

Kao i kod hajfija, nitko nema jaja reći sam sebi da je kupio shit. ;)
Ja, igrom slučaja, PCe ne kupujem, ali kad sam imao Acer Aspire (dobiven) i HP Mini (također dobiven) to je bilo kao da uspoređujemo Daciu s Maseratijem.

d.

Glede Aspire One-a;

Aspire One sa Atom procesorom je sporo đubre koje je jedino dobro za surfanje netom, pisanje mailova i tekstova u wordu. Sve ostalo se može zaboraviti. Uostalom ti to ionako znaš, ali da ponovim za one koji možda ne znaju.

Takav kompjuter je dovoljan za većinu prosječnih korisnika PC računala koji koriste računalo za surfanje, mailove i sl. Plus malen je, praktičan za staviti u torbu i još je i lagan. Idealan za moju ženu. Ona sretna s njim, automatski i ja. I dalje mislim da nisam kupio shit. :)

Zašto moja preporuka za Aspire One za hifi namjenu? Zbog toga što je ultra tih i za pokretanje Foobara2000 ili JRivera ne treba ništa jače od toga.
Svaki laptop jači od Atom procesora treba veće i bučnije ventilatore, a to se bogami čuje.

P.S.
HP mini koristi Atom procesor kao i Acer. Vjerojatno se radi i o istim matičnim pločama pa mi je stoga čudno kako su tako drastične razlike (Dacia-Maserati)!? Može pojašnjenje? Ti si u IT-u doma, a ja samo djelomično.

Editirao Dapo - 11.ožujak.2012 u 09:08
Rule #1: Keep your moderator happy at all times
Gradient rules!
Na vrh
Zmija View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
stara legenda

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zmija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.ožujak.2012 u 04:42
Kaže adrian da već ima laptop, dakle rasprava u ovoj temi je besmislena (inače podržavam cdaniela u hvaljenju malih HP s Atomom, imam i radi ko puškica - acer nit sam imao nit si ga želim)

@ adrian - ako nemaš love uzmi Hegel HD2. Super radi kao USB DAC a ima SPDIF coaxial out, pa kad zaradiš on ti može biti USB/SPDIF converter na kojeg možeš spojiti bilo koji bolji (skuplji) DAC.

Cijena bi trebala biti oko 2000 kuna ili manje.
Na vrh
cdanijel View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cdanijel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.ožujak.2012 u 07:43
Originalno postano od strane člana: Dapo Dapo napisao:

Ja tebi ne solim pamet o hardveru već samo iznosim svoja osobna iskustva o Aceru.
Ti si u prijašnjem postu napisao da je Acer " sve osim pouzdan".

Napisao sam ti to na osnovu vlastitoga iskustva, ne kažem da mi soliš pamet. Meni ne pada dati na pamet više ikada upaliti nešto što se zove Acer.
Statistički je Acer valjda u vrhu što se tiče pouzdanosti, ali iskustveno mi je ta firma čista nula.
Možeš, kao tipični muški primjer uzeti aute. Čovjek kojega poznajem je kupio identičan model auta kao i ja; registrirali smo ih isti tjedan. Radimo otprilike iste kilometraže (40K godišnje). Dok sam ja osobno uspio upoznati manje više sve relevantne servisere Alfa Romea i dok me taj poluproizvod u nešto manje od 4 godine ostavio jedno 4 puta na cesti dotle on nije imao apsolutno jedan kvar na njemu.
I onda ti ostaje još jedna stvar na koju smo zaboravili, a koja je (meni, vjerujem i ostalima) prilično bitna; look&feel. Tu je Acer ispod svakog meni prihvatljivog kriterija (Dacia/Maserati); Acer je jeftini komad plastike, HP je ozbiljno računalo.

Tu bih stao s tom temom. Neka koristi tko god što hoće. Ja Acer definitivno ne želim u svojoj blizini.
Na vrh
tom hagen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tom hagen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.ožujak.2012 u 08:52
da ne otvaram novu temu, vjerovatno ih unazad ima sto, pitati ću ovdje....

ma kolega bi minja cd player, ima Arcam cd17, uzeo bi nešto bolje kaže, ali kako tržište trenutno u komi, a cd mu je relativno nov, mora bi ga dati debelo ispod cijene, i doša je na ideju da nabavi dac a arcam da mu glumi transport.....ionako ima brdo, brdo cd-a...transport bi mu triba ionako...i sad pitanje, da li bi dac do 5000 kn bogao ili bi li trebao zvučati bolje od njegova cd playera...

...ostatak sistema je Rega Brio R i Audio Physic Yara ll evolution...
      Smells like....victory.

http://www.youtube.com/watch?v=vRp7tYWnJJs

Na vrh
Komandant Data View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Komandant Data Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.ožujak.2012 u 11:06

Originalno postano od strane člana: Dapo Dapo napisao:

<span style="font-style: italic;"><span style="font-weight: bold;"></span></span>Ja tebi ne solim pamet o hardveru već samo iznosim svoja osobna iskustva o Aceru.Ti si u prijašnjem postu napisao da je Acer " sve osim pouzdan".
Napisao sam ti to na osnovu vlastitoga iskustva, ne kažem da mi soliš pamet. Meni ne pada dati na pamet više ikada upaliti nešto što se zove Acer.Statistički je Acer valjda u vrhu što se tiče pouzdanosti, ali iskustveno mi je ta firma čista nula.Možeš, kao tipični muški primjer uzeti aute. Čovjek kojega poznajem je kupio identičan model auta kao i ja; registrirali smo ih isti tjedan. Radimo otprilike iste kilometraže (40K godišnje). Dok sam ja osobno uspio upoznati manje više sve relevantne servisere Alfa Romea i dok me taj poluproizvod u nešto manje od 4 godine ostavio jedno 4 puta na cesti dotle on nije imao apsolutno jedan kvar na njemu.I onda ti ostaje još jedna stvar na koju smo zaboravili, a koja je (meni, vjerujem i ostalima) prilično bitna; look&feel. Tu je Acer ispod svakog meni prihvatljivog kriterija (Dacia/Maserati); Acer je jeftini komad plastike, HP je ozbiljno računalo. Tu bih stao s tom temom. Neka koristi tko god što hoće. Ja Acer definitivno ne želim u svojoj blizini.

100 ljudi, 100... sudbina!

igrom slučaja imam (imao) oba laptopa.
u mom slučaju, što se tiče izgleda, HP-jeftini komad plastike, Acer aspire - ozbiljno računalo.

što se pouzdanosti tiče - HP-u već dvije godine ventilator tuli od napora, pregrijava se, svaki tren dušu da ispusti... ali i dalje radi!
Aceru prije neki dan riknula matična, u servisu s vrata znali šta mu je, reparirali je (vjerojatno u rerni), radio sedam (7) dana i pozdrav iz vječnih lovišta!

pa ti sad budi pametan.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600