Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

DAC-grlom u jagode

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 13>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2012 u 15:48
Ma neznam, meni ti svi DAC-ovi zvuce dosta slicno. Veca mi je bila razlika medju digitalnim kabelima nego DAC-ovima.
Zed
Na vrh
Alen43 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Alen43 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.lipanj.2012 u 11:49
Pa evo da rezimiram na kraju i nekako zakljucim ovaj topic. Od svih kombinacija koje su se kuhale, evo već nešto vise od mjesec dana na moje zadovoljstvo uspjesno svira Bryston BDA-1. Odlična spava koja u potpunosti zadovoljava, čak štoviše premasuje moja očekivanja. ZA sve drugo bih morao iskesirati duplo vise.
Uredjaj sam kupio SH ali u mint stanju.
Eto ja sam svoju potragu za DAC-om završio (za sad ...;))
Na vrh
Notax View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Guverner

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Notax Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.lipanj.2012 u 12:36
Originalno postano od strane člana: Alen43 Alen43 napisao:

Od svih kombinacija koje su se kuhale, evo već nešto vise od mjesec dana na moje zadovoljstvo uspjesno svira Bryston BDA-1. Odlična spava koja u potpunosti zadovoljava, čak štoviše premasuje moja očekivanja. ZA sve drugo bih morao iskesirati duplo vise.

Mrzim te.

To je bio i moj plan...jednoga dana.

Ako nije tajna, koliko te koštao BDA-1 u SH ?

P.S. Ako je tajna   može odgovor na PM...
    E=mC^2 +/-3dB
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.lipanj.2012 u 16:12
Originalno postano od strane člana: Notax Notax napisao:

Od svih kombinacija koje su se kuhale, evo već nešto vise od mjesec dana na moje zadovoljstvo uspjesno svira Bryston BDA-1. Odlična spava koja u potpunosti zadovoljava, čak štoviše premasuje moja očekivanja. ZA sve drugo bih morao iskesirati duplo vise.

Mrzim te.

To je bio i moj plan...jednoga dana.

Ako nije tajna, koliko te koštao BDA-1 u SH ?

P.S. Ako je tajna   može odgovor na PM...
http://audiodream.hr/posebna-ponuda/trade-in/
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Na vrh
Notax View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Guverner

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Notax Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.lipanj.2012 u 16:25
Originalno postano od strane člana: goran st goran st napisao:

http://audiodream.hr/posebna-ponuda/trade-in/

Ajoooj, kakva fina ponuda za jedan nov BDA-1.

...jedino što mi fali 1400 €, al' evo, sa' ću ja to....

Editirao Notax - 01.lipanj.2012 u 22:56
    E=mC^2 +/-3dB
Na vrh
smario View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj smario Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.lipanj.2012 u 09:38

Pa evo da rezimiram na kraju i nekako zakljucim ovaj topic. Od svih kombinacija koje su se kuhale, evo već nešto vise od mjesec dana na moje zadovoljstvo uspjesno svira Bryston BDA-1. Odlična spava koja u potpunosti zadovoljava, čak štoviše premasuje moja očekivanja. ZA sve drugo bih morao iskesirati duplo vise.
Eto ja sam svoju potragu za DAC-om završio (za sad ...;))

Dobar izbor
CD-Perfect Sound Forever!
Na vrh
danibosn View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj danibosn Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.lipanj.2012 u 15:19
Ja ne bi zaključio temu nego bi postavija par pitanja pa ako neko želi odgovoriti .....

I ja već nekoliko godina razmišljam o sličnom sustavu, doduše o izradi (http://www.twistedpearaudio.com/digital/buffalo.aspx, http://jos.vaneijndhoven.net/dac2/index.html, http://www.maximumpc.com/article/features,/home_theater_vengeance?page=0,0, http://thewelltemperedcomputer.com/index.html)

Zanima me što da li ti brojevi 32 bita, 384 khz stvarno nešto znače. CD je 16 bita i ima DR 98db, 24 bita je 144 db, dok ljudsko uho može čuti raspon do približno 140db. Isto tako u četrdesetima teško mogu očekivati više od 17000 Hz. Znači ako slušamo glazbu sa CD on je vrlo usko grlo u lancu.
Pitam koliko je razlika, ako postoji, velika jer je i razlika u poprilična?
Isto tako siguran sam da kvaliteta jednog Bursona nije samo u ta dva broja pa molim uvaženog vlasnika da da neko svoje mišljenje ( npr Burson je 10%, 20%...) bolji od nekog prosjeka XXXX.
Na vrh
danibosn View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj danibosn Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.lipanj.2012 u 18:23
Op, radi se o Brystonu a ne Bursonu
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.lipanj.2012 u 19:47

U audio hobiju ne postoji prosjek, a postotci "boljeg zvuka" su izmišljena kategorija koja nema veze sa ničim.

Meni je vrlo interesantno jer se u praksi barata i mjeri izmišljenim mjerilom u odnosu na referencu koja ne postoji.

Dac se kvalitativno procjenjuje kao i svaki drugi audio uređaj, "vlastoušno", i to u okviru ciljanog sistema. Tehničke specifikacije su bitne samo u golom funkcionalnom smislu, da li zadovoljava ili ne željeni tehnološki nivo. A audio kvalitet se procjenjuje kao i sve ostalo - slušanjem u svom sistemu. I stvaranjem vlastitih zaključaka.

Na vrh
danibosn View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj danibosn Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.lipanj.2012 u 21:09
Slažem se, ali ja osobno nisam ima puno prilika za usporedbu pa pitam one za koje mislim da jesu.

A prvo pitanje se odnosilo na razno razna pumpanja sa brojevima za koje je upitno da li ih naša osjetila uopće mogu prepoznati i to je ono što me stvarno zanima, da li postoji razlika između dva vrlo slično izvedena uređaja ali sa različitim bit rate and sample rate
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 13>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,734 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600
Forum: Snimanje, miksanje, masteriziranje