Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Budalaštine

Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 66>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
blackcoffe View Drop Down
Banned
Banned

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj blackcoffe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2012 u 12:28
Mislio sam -dati nofce.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2012 u 12:37
Jesi siguran da si mislio?
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2012 u 12:42
Originalno postano od strane člana: altair altair napisao:

daj se informiraj, da ne pises budalastine. Zar nisi cuo za auroru audiofilaris?   
Ne, al sam čuo za kronični pseudo audio dogmatitis i akutni audio iracionalitis.
Na vrh
barica View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj barica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2012 u 13:08
evo , za probu , mogu svatkome tko želi demagnetizirati cd-e jer na poslu imamo 2 demagnetizatora.

drage volje ću to učiniti a za uzvrati jedino što tražim jest podatak čuje li se razlika ili ne.

Na vrh
bais View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bais Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2012 u 13:34
@Baxa

Naravno da mogu objasniti empirijski i racionalno utjecaj tj. neutjecaj kuglica, pločica i spirala i ostalih điđa.

Ono što ja tebi mogu preporučiti je malo više čitanja literature koja se time bavi. Onda ćeš sigurno skužiti da dosta stvari i pojava fakat jest detaljno objašnjeno (da i empirijom potvrđeno) i njihov utjecaj je dobro znan posebno u ovoj branši gdje vladaju zakoni već odavno poznati.Osim toga zakoni fizike s kojima se ovdje susrećemo nisu neki veliki bauk za naučiti, ali opet treba i tu neki trud uložiti. Ti čak nisi ni pokušao, a već znaš da su pretpostavke u startu nedokučivo daleke.

Ovo što sada pričaš me neodoljivo podsjeća na alter
iscjeljitelje koji za glavni argument imaju to da mnoge stvari u znanosti nisu do kraja izučene (kao što i nisu) pa onda eto meni legitimacije da svaku pidzariju proturim pod znanost.

Editirao bais - 05.veljača.2012 u 14:19
Automatski bias
Na vrh
baxa View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj baxa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2012 u 14:28
Originalno postano od strane člana: bais bais napisao:

@Baxa

Naravno da mogu objasniti empirijski i racionalno utjecaj tj. neutjecaj kuglica, pločica i spirala i ostalih điđa.

Ono što ja tebi mogu preporučiti je malo više čitanja literature koja se time bavi. Onda ćeš sigurno skužiti da dosta stvari i pojava fakat jest detaljno objašnjeno (da i empirijom potvrđeno) i njihov utjecaj je dobro znan posebno u ovoj branši gdje vladaju zakoni već odavno poznati.Osim toga zakoni fizike s kojima se ovdje susrećemo nisu neki veliki bauk za naučiti, ali opet treba i tu neki trud uložiti. Ti čak nisi ni pokušao, a već znaš da su pretpostavke u startu nedokučivo daleke.

Ovo što sada pričaš me neodoljivo podsjeća na alter
iscjeljitelje koji za glavni argument imaju to da mnoge stvari u znanosti nisu do kraja izučene (kao što i nisu) pa onda eto meni legitimacije da svaku pidzariju proturim pod znanost.

Onda objasni.
Ustvari netrebaš ni objasniti nego decidirano reci koje kuglice i pločice treba uzeti ili si uzeo jer vrijede para a koje netreba jer ne vrijede.
Ako ništa drugo spriječit češ da ljudi koji to neznaju izjavljuju da su to budalaštine. Ili možda jesu?
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2012 u 14:29
Originalno postano od strane člana: Jango Fett Jango Fett napisao:

Ja pak više volim kad se koristi mozak prije zaključka.
Daj pliz, analiziraj drveno željezo. Sav sam se pretvorio u oko.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2012 u 14:53
Originalno postano od strane člana: baxa baxa napisao:

Kada polaziš u racionalno presuđivanje nečeg sa polazišta da olovo ne pliva i da magnetizam ne utječe na svjetlost  a oba su totalno pogrešna i na tome gradiš procjenu da je nešto budalaština onda ti ja svakako preporučam empiriju.

Baxa, na nedavnom nasukavanju Costa Concordie, da si slucajno bio medju putnicima, da li bi na sebe stavio pojas za spasavanje, ili olovni pojas koji koriste ronioci, i empirijski skocio u hladno more?

Koliko ja znam, olovo jos uvijek ne pliva. A empirijski su u srednjem vijeku ispitivali vjestice. Vezivali bi ih i bacali u vodu, pa koja bi slucajno isplivala - bila je vjestica i naknadno spaljena, a nesretnice koje su se udavile, bile su nevine...

Originalno postano od strane člana: baxa baxa napisao:

Reci mi konkretno kakav je tvoj stav prema drvenim kuglicama , pločicama i spiralama  koje se postavljaju u prostor , služe poboljšanju zvuka i koštaju puno para.

Po meni je to prevara, jer budimo nacisto, zasto bi drvene kuglice morale kostati puno para? Ocito se tu ne radi ni o drvetu, ni o tokarenju kuglica, ni o rezonancijama koje one proizvode/ponistavaju (!?). Prevara je jednostavno - jer kostaju puno para. Sluze za muzenje novca onih koji vjeruju u naslov ove teme... Naravno, vjera je kao takva vrlo jak osjecaj i nicim racionalnim ne da se pobiti... Puno je ratova vodjeno u ime vjere i previse je glava zbog toga otislo... A na kraju se sve svede na politiku, moc i NOVAC!

Iskreno, umjesto skupih dascica, kuglica i spirala, ja bih taj novac preusmjerio u bolje pojacalo, izvor, zvucnike. Sigurno bi bilo vise poboljsanja nego s ovim "dodacima".

1. Osobno sam empirijski "slusao" Scuhummanov rezonator. Palio, gasio, culio usi kao sismis... nista. Nisam primjetio neku razliku.

2. Imam i onaj zeleni disk od 160 kn koji se stavlja na CD. Stavljao, skidao, slusao, analizirao. Neki put mi se ucinilo da ima nekih razlika, neki put ne. Razlike su tako male da o tom komadu plastike vise ni ne razmisljam. Veca je muka to stavljati i vaditi iz ladice playera nego sto su zvucni dobici, ako ih uopce ima.

3. Svojedobno sam od starijeg kolege audiofila kupio dvadesetak originalnih CD-ova koje on vise nije slusao, a meni su bili taman. On je ponosno ukazao na "dodanu vrijednost" sto su svi po rubu bili opiturani specijalnim zelenim flomasterom, pokazao mi je i kojim. "Dodatak" je srecom bio for free, inace ne bi bilo kupnje. Ja sam te CD-ove preslusao, s par skinuo alkoholom taj zeleni obrub, i opet poslusao. Meni je bilo bez promjene. Skinuo sam to "zlenilo" sa svih CD-a koje cesce slusam, samo par ih jos ima taj obrub. I to samo zato sto sam pomalo lijen...

4. Probao neke shon-muk (pojma nemam kako se pise i izgovara) daske i diskove. Donio kolega da probam. Umro sam od smjeha kad je par tih plocica/diskova postavio na poklopac mog CD-playera i rekao da "sad bolje svira". Mozda njemu... u glavi...

Hajde da napomenem, da ne bih ispao gluh kao top, da jako dobro "cujem" kabele bilo koje vrste, i vrlo cesto me kolege znaju pozvati kad nesto mijenjau od kabela u sistemu - da dam misljenje. Pojma nemam kako se koji od tih kabela zove, samo znam da su prilicno skupi, i da su razlike jasno cujne.

Ne kazem da nema nekih djidja koje mogu poboljsati zvuk. Vjerojatno ima. No nemojmo prihvacati bas sve zato sto "ne znamo dovoljno". Kako ne znamo dovoljno kad smo (znanstvanici, inzenjeri) uspjeli stvoriti tehnicki vrlo kompliciran uredjaj kao sto je CD player? Ipak je tu trebalo puno vise znanja nego za proizvodnju drvenih kuglica i dascica...

Ja sam inzenjer, i nitko me ne bu yebal s vrecicom kristalica koje bih kao trebao drzati na konektorima interkonekcijskih kabela. Jasno?  

Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2012 u 15:03

Oko cd playera se vrti previše mumbo-jumbo "upgradeova"... moguće je da neki od njih nešto i rade.

Stvar je da čitljivost cd-medija možete pokušati popraviti na dva načina. Boljom optikom/boljim playerom... ili "popravljanjem čitljivosti" cd-medija.

Na dobrom playeru koji medij čita bez problema dodaci ne prolaze.

Sve ostalo su osobni gušti ili nerviranja... 

Na sličnom "principu" radi većina tweakova... ako vam je gušt i volite... imate para... samo izvolte.

Na vrh
saund2 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj saund2 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2012 u 15:38
Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

Oko cd playera se vrti previše mumbo-jumbo "upgradeova"... moguće je da neki od njih nešto i rade.

Stvar je da čitljivost cd-medija možete pokušati popraviti na dva načina. Boljom optikom/boljim playerom... ili "popravljanjem čitljivosti" cd-medija.

Na dobrom playeru koji medij čita bez problema dodaci ne prolaze.

Sve ostalo su osobni gušti ili nerviranja... 

Na sličnom "principu" radi većina tweakova... ako vam je gušt i volite... imate para... samo izvolte.

Evo ja mogu potvrditi što se tiče SID-a a imam ga odavna već,btw,čim je izišao najveću razliku u zvuku je pridonijo kod slabijih playera i DVD-ova u slici.Danas ga koristim čisto iz navike i ajmo reći bas ekstenzija je malo čvršča,ostalo je isto. Ona fama o strujašima,to nesmin ni spomenuti.Edisone,ima li tu kakve razlike u zvuku?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 66>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Ambiophonics iliti sto kad m...
Forum: Audio komponente