Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Budalaštine

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 66>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2012 u 23:28
Bajdvej, dečki se furaju na šprehu kako se za proizvodnju boje za štampanje grafike cedea koriste feromagnetski metali i kako reflektirajući alu sloj cedea nije skroz skroz čist nego bi mogao sadržavati 1% nečistoća u vidu željezinja i sličnog. Da, i? Kako taj minimum minimuma magnetizacije može utjecati na lasersku zraku čitača? Kolko sam ja čuo, svjetlost nije magnetična. Makar šta.
Na vrh
baxa View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj baxa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2012 u 23:34
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Gle, za tebe ne znam, ali meni je savršeno jasno da demagnetizator plastike ne šljaka, bez da idem probat. Jesam samouki elektroničar, al o elektromagnetizmu znam toliko. Isto tako nikad nisam probao pluta li olovo pa mi je jasno da ne. Ne moram polugu olova platiti 2500kn kako bih to ustanovio, makar i ja imam novaca.
 radi li demagnetizacija čovjekove glave iako je ustanovljeno da čovjek definitivno reagira na magnetizam, radi li magnetizacija tvoje sobe iako je ustanovljeno da čovjek reagira na magnetizam oko sebe, može li se razmagnetizirati polarna svjetlost, može li se razmagnetizirati bilo koja svjetlost, na što sve djeluje magnetizam a nije metal i kako se to manifestira.....itd itb.
Kolko got ti znaš o magnetizmu a vjerujem da znaš puno više od mene jer ja neznam ništ još 1000 puta toliko neznaš o magnetizmu pa kreni s te osnove, budi otvoren i ako ništa drugo znatiželjan.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.veljača.2012 u 23:44

Baš lijepo da smo i to raspravili.

Na vrh
drazzz View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj drazzz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2012 u 09:48
Vjerujem kako je većina vas zaintrigiranih ovom lampom progooglala site-om tvrtke "Phonosophie", koja svakog vraga nudi, bez obzira da li to i proizvodi, ili samo prodaje.

Eto prijevoda koji se odnosi na najbitnije značajke jednog od njihovih crnomagijskih uradaka, AKUSTIK AUDIO ANIMATOR,koji po njima radi sljedeće:

ARTKUSTIK AUDIO ANIMATOR se koristi za umanjenje „stresa“ materijala, pri čemu koristi zakonitosti fizike, utječući na strukturalni poredak kristala za svaki objekt u neposrednoj blizini. Bez obzira od kojeg je materijala taj objekt napravljen - plastike, drva ili metala.

Sve što treba učiniti je proći AUDIO ANIMATOROM tik iznad same površine, s obje strane CD-a.

Isto vrijedi i za vinilne ploče, gramofonske ručice i druge komponente sustava.

Za bolji zvuk, preporuča se ostaviti AUDIO ANIMATOR na vrhu CD playera cijelo vrijeme.

Kabeli i zvučnici također mogu imati koristi od ovakvog tretmana.

Kad sam pod opakim stresom, ako na brzaka ne pomogne duboko disanje onda mi dobro dođe travarica-dvije. Eto, možda bi ovo čudo pomoglo boljem raspoloženju ako bih ga zašio na vrh tjemena, umjesto tupea.

Vjerujte onima koji su u potrazi za istinom. Sumnjajte u one koji su je pronašli.
Andre Gide

Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2012 u 09:48
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

<FONT size=2 face="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif">Bajdvej, dečki se furaju na šprehu kako se za proizvodnju boje za štampanje grafike cedea koriste feromagnetski metali i kako reflektirajući alu sloj cedea nije skroz skroz čist nego bi mogao sadržavati 1% nečistoća u vidu željezinja i sličnog. Da, i? Kako taj minimum minimuma magnetizacije može utjecati na lasersku zraku čitača? Kolko sam ja čuo, svjetlost nije magnetična. Makar šta.
daj se informiraj, da ne pises budalastine. Zar nisi cuo za auroru audiofilaris?   
Na vrh
bais View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bais Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2012 u 11:28
Originalno postano od strane člana: baxa baxa napisao:

Ako ću ga imati prilike isprobati i uvjerim se da postoje čujne razlike nabolje koje vrijede njegovu cijenu a ja imam pare svakako.

Do tada on mi djeluje neuvjerljivo ali mi isto tako djeluje zbog mog nedostatka znanja i linearni akcelerator u Cernu i crne rupe u svemiru i zakrivljenost prostora.

Nikad si nisam uzeo za pravo da ni o jednoj od navedenih stvari a o kojima ništa neznam i nisam sposoban sagledati ili u praksi iskusiti proglašavam budalaštinama .

Vele pametniji od mene da kad saznaš da ništa neznaš tvoje je znanje već bitno naraslo.

Nije baš da se ništa ne zna i nije baš da je znanje na svim poljima krhko. Neke stvari jesu pojmljene i ne može ih se baš olako relativizirati. A ovo pseudoznanstvene budalaštine koje se svako malo pokušavaju proturiti pod redovnu hifi opremu svakako jesu raskrinkane.

No dobro, ovo nije prvi put da empirizam pretpostavljaš racionalizmu iako je, obavještavam te, ta rasprava gotova već ima preko 200 godina (Kant).

Automatski bias
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2012 u 11:50
Prijedlog svima koji razmišljaju o ovakvim pizdarijama: ljudi, kupite si jednom u životu n.pr. pošteno pojačalo. Nećete vjerovati kakvu to nebo i zemlja razliku napravi.
Na vrh
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2012 u 12:05
Ili smo previše naivni ili smo previše zatvoreni, pa ćemo ili vjerovati naslijepo totalnim budalaštinama računajući da znanost nikad neće ništa znati ili ćemo sve nove teorije odbaciti i biti zatucani.

Ja pak više volim kad se koristi mozak prije zaključka.
Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".
Na vrh
baxa View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj baxa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2012 u 12:20
Originalno postano od strane člana: bais bais napisao:

Originalno postano od strane člana: baxa baxa napisao:

Ako ću ga imati prilike isprobati i uvjerim se da postoje čujne razlike nabolje koje vrijede njegovu cijenu a ja imam pare svakako.

Do tada on mi djeluje neuvjerljivo ali mi isto tako djeluje zbog mog nedostatka znanja i linearni akcelerator u Cernu i crne rupe u svemiru i zakrivljenost prostora.

Nikad si nisam uzeo za pravo da ni o jednoj od navedenih stvari a o kojima ništa neznam i nisam sposoban sagledati ili u praksi iskusiti proglašavam budalaštinama .

Vele pametniji od mene da kad saznaš da ništa neznaš tvoje je znanje već bitno naraslo.

Nije baš da se ništa ne zna i nije baš da je znanje na svim poljima krhko. Neke stvari jesu pojmljene i ne može ih se baš olako relativizirati. A ovo pseudoznanstvene budalaštine koje se svako malo pokušavaju proturiti pod redovnu hifi opremu svakako jesu raskrinkane.

No dobro, ovo nije prvi put da empirizam pretpostavljaš racionalizmu iako je, obavještavam te, ta rasprava gotova već ima preko 200 godina (Kant).

Reci mi konkretno kakav je tvoj stav prema drvenim kuglicama , pločicama i spiralama  koje se postavljaju u prostor , služe poboljšanju zvuka i koštaju puno para.
Reci jasno bez filozofiranja dali racionalno možeš ocjeniti da to valja, dali moraš empirijom jer nemaš znanja za racionalnu ocjenu ili već znaš da je to prevara jer je to raskrinkano .

Kada polaziš u racionalno presuđivanje nečeg sa polazišta da olovo ne pliva i da magnetizam ne utječe na svjetlost  a oba su totalno pogrešna i na tome gradiš procjenu da je nešto budalaština onda ti ja svakako preporučam empiriju.
To praktično znači da svima na ovom forumu uključujući tebe i mene preporučam da demagnetizator plastike i drvene kuglice isprobamo empirijom jer za racionalnu procjenu nemamo niti znanja niti podataka.
Nažalost većina nas nije toga uopće svjesna .
Daj mi molim te samo još navedi koje su to stvari i od koga u hifi raskrinkane i na temelju kojih znanja i obrazloženja?

Na vrh
blackcoffe View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj blackcoffe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.veljača.2012 u 12:25
Prije puštanja jezika u pogon-nužno,prije "ogovaranja" poslušati "uređaj"-potrebno, prije slušanja "proizvoda -glupost.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 66>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Ambiophonics iliti sto kad m...
Forum: Računala i audio