Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Krell FPB300cx

Odgovori Odgovori Stranica  <1 161718
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2019 u 10:38
Originalno postano od strane člana: barica barica napisao:

Zgodno se udruziti da autoindustrijom a obzirom da je potrebna sasija za takva pojacala
https://www.krellautomotive.com/front
Ne šljaka ti poveznica
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2019 u 10:40

Isto Krell ozvucenje ??

Nyet, odvojeno, Krelac doma, Expert na cesti...
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2019 u 11:41

Originalno postano od strane člana: Brico Brico napisao:

Ja se opskrbio prije 11 godina:

Isto Krell ozvucenje ??

Ne vec kombi za krelce
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2019 u 11:41
Netko na ovom (audiofilskom [???]) forumu bilo kako spominje Krell, a to nisam ja. Sva su čuda moguća.
Na vrh
Klaus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Klaus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2019 u 13:15
Saću se pohvalit da sam i ja spominjao, doduše 2008 ili kad već to bijaše.. zlatni_zub I nisam ti haha
Beauty is in the EAR of beholder...
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2019 u 13:40
Da, sjećam se u magli.
haha
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2019 u 15:04
Elem, Klaus, što to ono bi? EVO400 mono mrcine? Imaš i danas?
Na vrh
Klaus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Klaus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2019 u 15:20
Da, par Evo 400e (zamijenili originalni Evo400), uz Phantom pre. Svira ređe no ranije jer sam se prebacio na biciklizam i promatranje ptica haha
Beauty is in the EAR of beholder...
Na vrh
AU-US-HR View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj AU-US-HR Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.svibanj.2020 u 04:34
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Dakle, pila je konačno udomljena. Mrcina od oko 45 kila koja krajnjom lakoćom goni prilično zahebatu Extremu, uređaj je svakako vrijedan divljenja. To je potpuno balansirani amp, od ulaza do izlaza (uopće nema cinch  single ended ulaze) gdje se minus zvučnika ne referira na masu, radi kompletno u current modu i ima full regulaciju napajanja uključujući i izlaznu sekciju. 30 komadaTO-3 tranzistora, s 250W disipacije svaki,  proizvodnje ON Semi (kupili Motorolu) koji gordo nose Krell logo, govore sami za sebe o mogućnostima ampa. Naravno, tih 30 komada puta dva jer je to ipak stereo amp. Postigao sam i dugo željeni cilj: tranziciju signala potpuno balansirano od ulaza do izlaza. Krell CDP je potpuno balansiran za razliku od brojnih plejera više ili čak visoke klase gdje je pseudo balans „postignut“  muljažom u audio sekciji. Preamp je također full balansiran što i  FPB300cx podržava.  Za radni režim ampa brine se mikrokontroler koji konstantno monitorira stanje na zvučničkim klemama i prema potrebi biasira u A klasu. To je njihov sustav Sustained Plateau Biasa treće generacije. Čipac se brine i za zaštitu zvučnika i kompletnog ampa. Naravno, softver je djelo Krella. Amp se lagano grije većinu vremena, a kad se pošteno zarokija, zagrije se poput  beštije. Ipak, ne vjerujem da će ga temperaturna zaštita ikad isključiti jer do toga vodi dugotrajna, neizdrživa i nepotrebna decibelaža. Preporučuju ga preko noći ostaviti na stend baju kad kuri svega 60W i sasvim je mlak. U slučaju potrebe, glavna sklopka je zguza. Uspio sam se domoći i shema nešto starije  Krell FPB300/600 i 300c/600c serije pojačala. To je ponešto drukčije, ali osnova je ista. Sheme nikad ne mogu biti na odmet.

Amp je moguće uključiti ili isključiti daljincem-toljagom kojeg sam dobio s Krell CDP-om. To je u stvari daljinac za cijeli Krell sustav (preamp, DAC, amp...) i bojao sam se da su promijenili kod daljinca za FPB seriju, ali srećom nisu. Okida ga daljinac kao i staru KSA seriju. Izgled uređaja mi baš nije odgovarao, ali sam uvijek znao kako su fotke jedno, a zbilja drugo, čemu me iskustvo naučilo.  Izgleda nevjerojatno brutalno i agresivno (kao da ga je iscrtao onaj poremećeni Gieger, idejni tvorac Aliena), a ipak elegantno i moćno. Kad sam ga prvi put vidio uživo, odmah mi se iznad glave pojavilo srce, ko u crtićima. Plop! Sad mi je gozba za oči. A za uši? To je tek sasvim posebna priča.

Znao sam da mi za Extremu treba brdo kvalitetnih vata, ali ovakvo igranje, pače zanemarivanje tih zvučnika nisam očekivao. 300cx kao da tjera sprdnju s Extremom. Ništa mu nije teško. A Ex. je došla na svoje pa praši sve u 16 i tek sam sad zaozbač čuo kakav je to monstrum od zvučnika. Oćenito, nije mi  jasno komu ikad u životu treba bolji amp i što je to išao tražiti preko 300cx. Sreća je moja jer ja ga novog nikad ne bih mogao kupiti. Jedino SH.

Ne da mi se više pisati. Ukratko, ja sam na sedmom nebu i ne silazim. Ako ikoga zanima, neka si izgugla fotke, a ovo dolje je moj amp.

FPB300cx je na mjestu sve OK. Ja sam imal silver modele ali dva komada (par). To nije bil plan ali tak je ispalo na trade-in etc. 7 godina su bili kod mene te iznimno zadovoljan.
bye now...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 161718
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
SB Acoustics mini čvarak