Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Čišćenje ploča

Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Čišćenje ploča
    Objavljeno: 20.prosinac.2011 u 19:02
Evo baš mi je danas stigao mali komplet za lakše čišćenje ploča. Par ploča očistit nije problem ali 100-200-300 to je već posao i pol. Ovo sam slučajno našao u internetu i evo baš sam ga probao, još mi je na stolu i mogu reći za te novce odlično ca. 300 kuna. Stvarno očisti bolje nego ja pod vodom a nakon čišćenja ima manje pucketanja. U kompletu dobiješ sve, aparat za čišćenje u koji se sipa tekućina i sa strane ima  male četkice zatim nosač za 10-ak ploča gdje se ploče ostave da se cijede i da se suše a ocjeđenu tekućinu vratis u flašu za drugi put a dobiješ i litru tekućine koja se iznova može upotrebljavati.

Knosti Disco Antistat

Editirao FANCY - 20.prosinac.2011 u 19:08
Na vrh
quiksilver View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj quiksilver Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.prosinac.2011 u 23:49
E, baš mi to treba.
Ima li gdje kupiti ovo kod nas?
Thanks Fancy.
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.prosinac.2011 u 12:10
Evo kako to izgleda kad se operu i kad se suše. Ako bude mogla slika?

Editirao FANCY - 31.prosinac.2011 u 12:14
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.prosinac.2011 u 12:17
I da samo dodam da sam testirao ploče prije pranja u ovom aparatu i normalno ćuje se pucketanje, nakon pranja sa ovom tekućinom pucketanje se čuje usudim se reći 80% manje, naravno ovisi i o stanju ploče. Kod nekih ploča više se uopće ne čuje pucketanje a i izgledaju stvarno čisto u odnosu na pranje vodom..
Evo i video na Youtube kako to funkcionira.

Editirao FANCY - 01.siječanj.2012 u 10:42
Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.siječanj.2019 u 19:36
Evo danas sam i ja isprobao ovu stvarčicu i stvarno radi dobro, probao sam svakako DIY čistiti LP međutim ovo baš čujno djeluje...FANCY jesi li probao neki “domaći” uradak umjesto original sredstva koje se isporučuje s peračem...
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.siječanj.2019 u 21:05
imaš na netu "recept" knosti tekućine... u biti ti je to isopropilni alkohol+destilirana voda + wetting agent...

mada ima i puno boljih tekućina tipa L'Art du Son ali i knosti je već napredak...
Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.siječanj.2019 u 10:11
thnx, stvar je u tome da imam za očistiti 300-tinjak + Lp-a koji godinama čekaju neke bolje dane, pa bi za neke manje atraktivne naslove ili one vidljivije oštećene probao smixati neku tekućinu i ubaciti je u knosti da vidim kako bi to funkcioniralo, izopropanola i destilirane vode ima, sad koja su iskustva i treba li još nešto tu smixati i koliko....pa ako ima preporuke dobro bi došla da ne kemijam previše ko ćorava kokoš...
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.siječanj.2019 u 10:49
pa ovo je najčešći recept na net :
"Mix 1/4 of 96-99% isopropyl alcohol, 3/4 distilled water, a one or two drops of rinse agent. The best way to do this is to add these ingredients to a spray bottle and shake well.!"

ovaj rinse ili wetting agent imaš za kupiti u foto dućanima- cca. 2dcl za 35kn (u zgu trgovina sa foto opremom u centru na zelenom valu).. ako nemaš taj wetting agent možeš staviti kap ili dvije običnog tekućeg praška za pranje..u biti taj tekući detergent ne bi smio imati nikakve masnoće u sebi...
Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.siječanj.2019 u 11:54
da, wetting agent će biti problem...
Na vrh
Krešica View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Krešica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2019 u 09:09
Wetting agent je obični čarli za pranje suđa. Služi za razbijanje površinske napetosti vode kako bi ista mogla ući dublje u brazdu i otopiti nečistoće koje je tam nagurala igla. Još bolji štos bio bi upregnuti kadicu za pranje na neki ultrazvučni vibrator kako bi molekule vode ušle do površine vinila u dnu brazdi.
Onda bi to bilo čišćenje do yaya :D
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,828 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Pojačalo za Concerto Home