Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Audiofil.net amp - izrada kućišta

Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
harkonen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj harkonen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Audiofil.net amp - izrada kućišta
    Objavljeno: 16.svibanj.2011 u 16:21
 Kako i ime teme kaže, ovdje će se razglabati oko toga kako napraviti kućište za ovaj cijevni projekt. Zamolio sam nekoliko forumaša vičnih
tome i ono su se odazvali da daju svoje ideje , prijedloge, nacrte i ostalo što treba te vrlo brzo ovdje možemo očekivati prve designe. Nadam se da
će frcati od ideja. :-)

Editirao harkonen - 16.svibanj.2011 u 16:21
Shejtan from Mahala...
Na vrh
Zmajz View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zmajz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.svibanj.2011 u 20:04
Imam neke ideje vezane uz izradu kućišta za trafiće, kombo pleh i drevo, ali mi trebaju precizne dimenzije trafića i prigušnice. Dužinaa, širinaa i visina, uključujući i nogice za montažu.
Širina se odnosi ne na limove nego na onaj trbuh od zavojnica (trbuh od pive znam i sam koliki mi je)

Editirao Zmajz - 17.svibanj.2011 u 20:25
Vedran The Zmaj
Na vrh
harkonen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj harkonen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.svibanj.2011 u 20:29
Evo na znanje :
Mrežni - EI96   dužina 96 , širina 75, visina 82
Izlazni   EI84   dužina 84 , širina 80, visina 72
Priguš.  EI60   dužina 60 , širina 50, visina 52

Shejtan from Mahala...
Na vrh
Zmajz View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zmajz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.svibanj.2011 u 20:33
OK, sad ću ja jako razmišljati.
Vedran The Zmaj
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.svibanj.2011 u 21:57
Originalno postano od strane člana: Zmajz Zmajz napisao:

Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2011 u 21:49
Originalno postano od strane člana: bepone bepone napisao:

Originalno postano od strane člana: Zmajz Zmajz napisao:

Bepo, sto je smijesno?  

Evo sam se malo potrudio i izmjerio trafoe. Zmajzu ce sad biti lakse.

Treba uzeti u obzir da su nozice s rupama dosta "fleksibilne" pa moze biti odstupanja za rupe od +/-1mm. U obzir uzeti i prostor koji zauzimaju zice izvoda.

Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2011 u 23:18
Evo i mog prijedloga kucista za Audiofil.net pojacalo.

Cuo sam se s Deanom oko kucista. Kaze da bi eventualno mogao napraviti kuciste za nase pojacalo. Okvirno bi to bile 4 dascice od punog drva s utorom za gornji aluminijski lim. Na tom limu bi sve stajalo/visilo. Dascice i aliminij bi se dali izbusiti za prikljucke, podnozja za cijevi, trafoe. Aluminijski lim bi se mogao eventualno i plastificirati. Tako samograditelj pocetnik ne bi trebao skoro nista busiti... samo ubaciti lim u utore dascica i slijepiti taj okvir od dascica. Kuciste ne bi bilo skup (valjda?), i pristojno bi izgledalo. Naravno, to je preliminarni razgovor, i Dean bi trebao vidjeti sto i za koliko se da napraviti. Zmajz rijesava poklopac za transformatore, za one koji ne zele gledati gole trafoe.

Da malo pojasnim nacrt. Prigusnica se moze montirati na gornji lim, ili ispod njega, kako vec samograditelj preferira. Lijevo i desno sam postavio dvije rucke za namjestaj sirine 128mm, obicne okrugle, saten mat (haubaus, oko 15 kn). One su korisne jer bocno stite cijevi, a dobro dodju i za prenosenje pojacala.

Stavio sam tri ulaza i preklopnik. U kitu je samo par cincheva, ali lako se dokupi jos, kao i preklopnik. No moze se napraviti i kao izlazno pojacalo s jedniom ulazom i naprijed bez preklopnika i potenciometra. Samo bi trebalo dogovoriti busenje manjeg broja rupa. Oko izlaznih cijevi bi trebalo izbusiti 12 rupa promjera 3,5 do 4mm. Pomaze hladjenu cijevi. Moza bude trebao jos koji otvor za hladjenje na gornjem limu, ali pustimo to za sada...

Prema predlozenim dimezijama, pojacalo nije malo, ali nije ni preveliko. Nastojao sam osigurati dovoljne razmake da se sto vise smanje magnetni utjecaji transformatora, i da se cijevima osigura sto bolje hladjenje. Inace, kad se pocne slagati, prostora nikad dovoljno i sake uvijek prekrupne da bi se sve montiralo kako treba...  

Posto nemam sve dijelove, samo transformatore, ne mogu specificirati sve dimenzije za busenje i izradu. Mogu dati kote rasporeda glavnih dijelova, a onaj koji bude radio, morao bi si prirediti detaljne nacrte.

Oko ovog prijedloga mozemo jos raspraviti i pokusati ga unaprijediti. Mogu ga izmijeniti kako mi vrijeme bude dopustalo. Veceras mi ode cijelo vecer za mjerenje trafoa, skiciranje i izradu ovog nacrta. No nije mi zao ako bar jednom samograditelju pomogne.

Dakle, samograditelji su na redu s primjedbama, prijedlozima, poboljsanjima...

Na vrh
harkonen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj harkonen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.svibanj.2011 u 08:15
 Odlično, nisam se ni nadao manje od Edisona. Zmajz je na potezu. I Dean...

Što se tiče alternativnog rasporeda, meni je prvo na pamet pao takav gdje je prigušnica montirana unutar kućišta, bočno za jednu od stranica, nije prevelika pa ne smeta, što ostavlja mogućnost simetrije, mrežni trafo u sredinu orjentiran kako je i sada, bočno izlazni, a onda se i lampe mogu simetrirati ili da malo razbijemo geometriju, lampe budu u trapezu, čiji je uži kraj driverice odnaprijed...
Shejtan from Mahala...
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.svibanj.2011 u 08:26
Ne bih ja stavljao prigusnicu na bocne stranice, tamo samo prikljucci i komande, treba teziti politi... err,  tehnickoj korektnosti... 

Moze i simetricna konstrukcija, naravno. No na ovaj nacin su sklop napajanja i sklop pojacala maximalno odmaknuti i lakse je sprovesti ozicenje, koje i znatno krace. Pocetniku je na ovaj nacin lakse izbjeci brum...
Na vrh
harkonen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj harkonen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.svibanj.2011 u 08:33
  Na bočnoj drvenoj stranici otprilike gdje je i sad, samo iznutra, ne bi smetala.
 To omogućuje i da se napravi jedan poklopac koji prekriva sve trafoe.
Ali kako vi odlučite.
Meni se sviđa i kako je sad.

Shejtan from Mahala...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,860 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA