Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Audiofil.net projekt cijevnog pojačala

Odgovori Odgovori Stranica  <1 31323334>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2011 u 13:33
  Ajmo ajmo, stisni stisni. 
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Schultz View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Schultz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2011 u 15:52
Svaka čast...

Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2011 u 18:03
Harkonen, nekako mi se čini da ovaj komplet ima problema sa lijevim i desnim kanalima. Osim trafoa koji nisu označeni koji ide na koji kanal vidim da su i činčevi iste boje. Mislim sada ono, jel to šalješ dva mono pojačala u kitu ili jedno stereo? 
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2011 u 18:17
Jako lijepo da je kit prakticno kompletiran. Samo neka krene.

Kad je harkonen ovo predstavio, isao sam racunati za koliko bih te dijelove mogao sam dovuci na hrpu. Interesirao me komplet bez izlaznih cijevi jer imam nesto EL34. Racunao sam nekakve prosjecne cijene za prosjecne komponente, kakve mogu nabaviti lokalno ili preko neta. Harkonenov komplet od 1.400 kn je po mom proracunu dosao 1.395 kn +/-50kn.    Nema tu nikave zarade, samo puno posla da se to skupi, prebroji, sortira, slozi i posalje samograditelju. Pocetnik cak ne bi znao ni gdje nabaviti sve dijelove... Ja sam narucio polukit, tj. samo transformatore i prigusnicu.

Kad sam ovu temu pokrenuo, nije mi bilo ni na kraj pameti da ce do ovdje dogurati. Harkonenu jos jednom svaka pohvala. A kad bi se nasao netko tko bi po povoljnoj cijeni ponudio i kuciste za ovo, gdje bi nam bio kraj...

Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2011 u 20:33
Bravo za sve koji su učestvovali u ovom projektu, trud koji je uložen doprinjet će još većoj popularizaciji cjevnih uređaja a znatiželjnici će uz nevelike izdatke moć nešto naučit i uz obezbijeđenu podršku bilo kakve vrste uplovit u DIY svijet sa pouzdanim i dobrosvirajućim projektom...također slažem se sa Edisonovom opaskom vezano za kućište uređaja, pošto su dijelovi donekle standardizirani bilo bi lijepo osmisliti i iskonstruirati adekvatno kućište i ponudit ga uz kit...
Na vrh
harkonen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj harkonen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2011 u 21:24
A ja baš mislio da će na tom polju (kućište) biti i glavne razlike u tim ampovima (naravno i uz tweakove).
Nekako mi nije fora da ih svi imaju vizualno iste....naravno da je lakše imati i gotovu kutiju, ali ja sam za različitosti. Evo pogledajte po temi,
i Khadgar i Škripac, pa i Edison su ih napravili topološki iste ili slične, ali svaki ima svoj izgled i svai je za sebe zanimljiv.

Shejtan from Mahala...
Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2011 u 21:47
I to je ok. ali gledano čisto sa aspekta DIY početnika puuno bi prihvatljivije  bilo ponuditi projekt koji bi u potpunosti bio ponuđen do zadnje vide, a i "Audiofil.net projekt cijevnog pojačala"  bio bi i vizualno prepoznatljiv, za eventualne tweakove estetske ili topološke ima uvijek prostora ali najvažnije je da mlade snage započnu avanturu sa čim manje stresa...

Editirao MATIJA - 15.svibanj.2011 u 21:49
Na vrh
harkonen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj harkonen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2011 u 22:13

Ako se neko uhvati toga, ja nemam ništa protiv, dapače.

Potrebna minimalna veličina za ispravan konstrukcijski raspored u kojem
lampe i "željeza" neće imati nepotrebnu i nepoželjnu interakciju je recimo
A4 dimenzija.Minimum.
Klasična dimenzija kutije od 410x290mm je potpuno komforna i optimum bi bio negdje u sredini. Visina kutije ako su transformatori gore je min 6cm pa naviše, a ako se unutra stavlja recimo prigušnica, onda mora biti bar 7cm pa naviše.
Evo, to je neka vodilja oko dimenzija kutije pa zainteresirani - naprijed.

Editirao harkonen - 15.svibanj.2011 u 22:20
Shejtan from Mahala...
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2011 u 22:22
Kako god okrenuli, prosjecnom DIY-eru kuciste je najteze napraviti... A cak i da se nadju neka povoljna tipska kucista, jako tesko bi bilo pronaci na kraju dva slicna uredjaja... Samograditelji su mastoviti i dovitljivi, na to ih tjera nuzda... 

Na vrh
harkonen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj harkonen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.svibanj.2011 u 07:58
   A da ti Edison, koji evidentno imaš ponajviše iskustva sa metalima i
obradom istih koja završava estetskim uređajem, kažeš koju praktičnu kao savjet graditeljima, možda da se napravi i neka konstrukcija za ovo?

Shejtan from Mahala...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 31323334>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike