Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Audiofil.net projekt cijevnog pojačala

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 34>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
gamgee View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gamgee Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2010 u 13:17
Evo, ja bi se prijavio al' pojma nemam o izradi "cjevnog oslabljivala"...
Na vrh
harkonen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj harkonen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2010 u 13:20
Ništa ti ne brini, samo reci za kakve ti zvučnike treba oslabljivalo i ostalo prepusti nama... I da naravno, pripremi pare! Puno....
:-)

Ali vratimo se ozbiljnosti teme, pa je..mu, u zadnje vrijeme stalno moram vraćati teme na pravi put, stalno klizimo u duhovitost, vjerovatno je to podsvijesni obrambeni mehanizam i iskonska borba s recesijom,hm... ne smijem puno o tome jer će se očas zakačiti naši filozofi na ovo i ode tema !

A lijepo je počelo (ili je Edison bar to lijepo zamislio, a sad par stranica šuti o tome! ) , projekt cijevnog pojačala za mase, a koje bi se moglo okrstiti
kao Audiofil.net - Tube Amp.....
 Ajmo se vratiti na temu pa konstruktivno naprijed...
 Ili bar na temu o početnom lampašu....

Editirao harkonen - 09.rujan.2010 u 13:31
Shejtan from Mahala...
Na vrh
gamgee View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gamgee Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2010 u 13:36
oouups, a treba puno para...ko bi to očekivao...biće da će moj "uvod u oslabljivala" pričekati...
Na vrh
gamgee View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gamgee Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2010 u 13:37
možda bolje da ja nastavim čitati "Building valve amplifiers"...to ne košta...
Na vrh
harkonen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj harkonen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2010 u 13:54
E tako je . Ali znade i Morgan J. malo zastraniti , recimo kad nazove cijelo poglavlje knjige "SE madness" . E , baš nije ! Ali svako smije malo i profulati,nećemo mu zamjeriti.... Nego, ako je gamgee uistinu zainteresiran, slobodno se obratiti Zuziju, nekoliko postova prije. Varaždinska ekipa će pod njegovim neosporenim vodstvom zasigurno pripomoći puno,puno...
D

p.s. Odakle je gamgee?

Editirao harkonen - 09.rujan.2010 u 13:54
Shejtan from Mahala...
Na vrh
gamgee View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gamgee Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2010 u 14:34
gamgee je iz Osijeka (isti nick na ACCO forumu)...btw, zašto ljudi imaju različite nickove na svakom forumu? multiple personality?

Na vrh
zuzi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuzi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2010 u 14:37
Javio se jedan novajlija i njemu ide ovaj set sa UCL82. Harkonen ti bi možda mogao nešto ponuditi što ti je na višku, obzirom da sada Varaždinci vode sa 1,5 prema 0,5 protiv Bjelovara.
Think pozitiv stay negativ
Na vrh
harkonen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj harkonen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2010 u 14:42
Priznam samo ako taj novajlija kojem je poslan paket objavi foto priču nastajanja novog cevnog ojačivača na ovom forumu!
Podsjeti me ,odakle onih 0,5 na Vašoj strani? Inače, kad se prijavi onako zainteresirani prvostupnik kao što je bio Khadgar i koji pokaže ozbiljnu volju i trud kojim će prijeći na lampašku "stranu" ulice, drage volje ću mu spakirati paket! I neću cicijati da on mora platiti dostavu....

Editirao harkonen - 09.rujan.2010 u 14:43
Shejtan from Mahala...
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2010 u 14:42
Originalno postano od strane člana: bepone bepone napisao:

ja nekako mislim da bi trebalo push-pull sa dvije PCL-ke isfurat, minimalizam i kojih 10W , koji dobro kontroliraju bass!
1- znaci 2 PCL-ke koje su dostupne posvda (bilo koje) i to je sve od lampi
2 - projekt izl trafa (to cemo se sve dogovorit)
3- kuciste
--------
paljenje na kraju kao najveca veselija, low budget projekt totalno, koji moze odlicno zvucat jer ECL-ke I PCL-ke imaju zanimlljve i triodne i pentodne polovice

Dobar prijedlog. No nemojmo ici bas na najnizi cjenovni razred. Mislim da nam nije to primarno. Mora nesto kostat, ali opet da ne bude preskupo. Moze PP, a cijevi hajmo razdvojiti na ECC83, ili jos bolje ECC81, i EL84 u izlazu. Lakse se nabavljaju takve nove cijevi... U triodama bi ovo dalo oko 5W, u UL spoju oko 11W, a u pentodi oko 15W. Sad, pitanje je da li je to dovoljno za zvucnike koje prosjecan audiofil vec ima.

Na vrh
harkonen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj harkonen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2010 u 14:56

....i tako raste broj dobrih projekata! Zato ja i imam doma 10tak lampaša.:-)

Ovo će biti teška odluka ako se ikada i odluči. Npr. ja im ne bi stavljao donju granicu snage, jer ako im je 10W premalo, onda im izbijamo priliku da slušaju i imaju neke od nabolje zvučećih cijevi...Zato ipak smatram kao u jednom od prvih postova da će biti bolje da kao prvo ,ljudi budu jako,jako  zainteresirani za cijevno pojačalo, a kao drugo da se definitivno odluče za izgradnju istog , a ne za kupovinu.
Iz te njihove volje i želje će se i nešto dobro napraviti.

Editirao harkonen - 09.rujan.2010 u 14:57
Shejtan from Mahala...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 34>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente