Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Audiofil.net projekt cijevnog pojačala

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 34>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
harkonen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj harkonen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2010 u 08:44
Dečki, vidim da se čim se otvori neka tema koja u nazivu ima nešto "cijevno" ili "triodno" odmah privuče hrpu postova. Hmm, u jednoj sobi dva kreveta, na jednom recimo AJ- 36 (Angleina Jolie -36 godina) a na drugom par očuvanih AD-1. Što ćemo uzeti ???? Nepošten izbor, ha? Joj,joj, sve sami manijaci !

A što se tiče Edisonovog prijedloga, do novog festivala ćemo se teško dogovorit' koja bi to topologija trebala bit najbolja za ovako što , a kamoli da budućim graditeljima ostavimo vremena za izradu istog. 
Moj je prijedlog da se svako tko želi napraviti tako nešto pojavi na temi "Početni lampaš" pa ćemo s vremenom napraviti X projekata od kojih će se jedan pokazati kao favorit.
Mislim da je ona priča sa koju je Khadgar radio (Srpp sa 6n1p,a može i ECC81) na triodno vezanu EL34 vrlo blizu najniže moguće cijene ,a da ima provjerenu i dobro zvučeću topologiju. Dobro, možemo još pojeftiniti sa nekom 6p3s(6l6) na izlazu itd ,ali moramo gledati i rasprostranjenost i dobavljivost lampi.

Ali svejedno, ljudi ne vole imati iste stvari, tako da i VŽ ekipa sa zadanom temom na 6as7(6080 ili 6n13) pojačala bude imala hrpu različitih uređaja koje ćemo onda (ako se dobro sjećam) koristiti u disciplini "SE sa ramena" odmah poslije ručnog pražnjenja napunjenog konda !

Čak i da se dogovorimo da je nešto najbolje za izgradnju i da čak i kit verziju izdamo, opet bi ljudi radili modifikacije, više zbog različitosti svoje izvedbe nego zbog utjecaja na zvuk.

@bais
Ovo sa "krelloubicom" bi (kako si dobro zaključio o investitoru) mogla za neka druga vremena odgoditi recesija (prva kalkulacija govori o 10-12K kn samo za poštene dijelove, i to ako mi "carina" progleda kroz prste) tako da su milodari poželjni .-)

Shejtan from Mahala...
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2010 u 09:00
ja nekako mislim da bi trebalo push-pull sa dvije PCL-ke isfurat, minimalizam i kojih 10W , koji dobro kontroliraju bass!
1- znaci 2 PCL-ke koje su dostupne posvda (bilo koje) i to je sve od lampi
2 - projekt izl trafa (to cemo se sve dogovorit)
3- kuciste
--------
paljenje na kraju kao najveca veselija, low budget projekt totalno, koji moze odlicno zvucat jer ECL-ke I PCL-ke imaju zanimlljve i triodne i pentodne polovice
Na vrh
harkonen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj harkonen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2010 u 09:10
Pa je, i to može , imaju relativno nizak napon napajanja tako da će i 350V elkaći biti podnošljivi, a ulazni AF na  concertina splitter  bi se mogao napraviti DC coupled..... Dobro si se sjetio bepone , to bi fakat bilo možda i najpovoljnije....

Editirao harkonen - 09.rujan.2010 u 09:41
Shejtan from Mahala...
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2010 u 09:18
da da, ta topologija,  na pocetku gain stage, pa dalje moze i DC coupled, concertina,  na kraju pentode u PP-u uz malo fidbeka, iii concerat. od jedno 10-takW za potpuni rastur
a sve na mikro kucistu i uz malo ulozenog truda i jos manje para
Na vrh
zuzi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuzi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2010 u 10:11
Na Bonavoltinoj stranici objavljena je shema pp pojačala sa UCL82 Reinera cur Lindea. Shema je jednostavna i mislim da je savladiva početniku.

E sad, ako mi se javi forumski novajlija ja sam mu voljan poslati četiri nove /i dvije za rezervu/ Polamove UCL82 i četiri keramička noval podnožja te dva pp trafoa iz starog RIZ radia. Ukoliko želi dobit će već montirana podnožja na šasiji s RIZ ovog radia.

Jedno pojačalo je napravljeno po toj šemi i svira, drugo je zayebavalo jer je jedna od cijevi stalno pokazivala znakove srama,strašno joj je anoda pocrvenila i "konzilij" nije mogao otkriti grešku.

P.s. Slanje City expresom je na trošak newbia.

Think pozitiv stay negativ
Na vrh
harkonen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj harkonen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2010 u 11:49
Evo, dva sata kasnije nitko da se javi za Zuzijevu ponudu. Joj,joj...u moja vremena ovako nešto odbiti je neoprostivo, odmah da neko pokupi ovo !!!
D
Shejtan from Mahala...
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2010 u 12:18
Nemojte radit pojačalo. To je dosadno i bez veze. Napravite oslabljivalo.
Na vrh
harkonen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj harkonen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2010 u 12:22
Pa i cijevno oslabljivalo nije loš projekt, možda samo da ga nazovemo nekako stranjski pa da ima veću cijenu ako ga odlučimo prodat' pod,recimo, "Triode buffer"....
A ako to ne prođe, onda nek bude "tube weakaner" :-)

A ono što nam sigurno oslabi bavljenjem lampama je stanje na računu.

Editirao harkonen - 09.rujan.2010 u 12:24
Shejtan from Mahala...
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2010 u 13:08
Crveni, ćuti, jer se već ponavljaš. 

Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
Snopes View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snopes Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2010 u 13:11
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Nemojte radit pojačalo. To je dosadno i bez veze. Napravite oslabljivalo.
Ima jedan divan oslabljivač nikako da mi ga netko proda.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 34>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Zvučnici za 35 kvadrata
Forum: Audio komponente