Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Podlošci ili šiljci

Odgovori Odgovori Stranica  <1 8910
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.svibanj.2020 u 14:11
Najbolje to Želimira pitaj. Posaljem broj

Iskreno vec 12g imam policu iz Ikee koju sam malo doradio, prilicno je inertna al zivo me zanima i Rondo, ima Zelimir kombinacija s podlogama, a x puta sam se iznenadio koliko podloga moze utjecati na nivo kvalitete jednog te istog sistema.

Editirao Gašo - 03.svibanj.2020 u 14:18
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.svibanj.2020 u 14:15
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Thanks Gašo. Imam njegov broj već, pa ću ga nazvati.
Na vrh
zuti mrav View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.svibanj.2020 u 15:36
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Iskreno vec 12g imam policu iz Ikee koju sam malo doradio, prilicno je inertna al zivo me zanima i Rondo, ima Zelimir kombinacija s podlogama, a x puta sam se iznenadio koliko podloga moze utjecati na nivo kvalitete jednog te istog sistema.

Može puno. Ja samo čekam Finite Elemente.
Na vrh
Therapie View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Therapie Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.svibanj.2020 u 21:58
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Therapie, jesi li možda slušao rondo police sa različitim vrstama podloga?

Jesam, slušao sam i to zahvaljujući second hand ponudi. Bilo povoljno na njuškalu Rondo reference, punjena pijeskom, police debele skoro 4 cm od radne ploče iz kuhinje, čovjeku pasalo uz namještaj ;)
Onda sam nabavio jednu sa staklom, Gibraltar mislim, za tuner i ostale, sporedne komponente. Pa mi je jedna bila viša pa mijenjao za normalnu, ispalo da je rađena custom za lika od kojeg kupih, na kraju složih normalnu reference sa javorom i to je bio preporod!
Zvuk je toliko bolji, mirniji-tamniji back ground, bolji fokus, sve nekako prodisalo tako da sam odmah prodao dalje onu sa staklom i nabavio još jednu ref. samo sa medijapanom, plastificiranim srebrnim, isto dobro samo jedna sa srebrnim, druga sa žutim policama pa da nemam cirkus nabavio šperu isto žuta i to se opet čulo kao i javor. Sve je bolje od stakla a najveći pomak sam dobio kad sam stavio one antirezonantne police ispod grembalice, Zoki Đorđević ih je radio i to se stvarno čuje kad se metne ispod komponente.
Medijapan i javor nisam direktno uspoređivao, ko bi svem preslagivao ali kako je sviralo prije i kad sam metnuo javor, to se čulo.
Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.svibanj.2020 u 22:53
Hmm...onda bolje pričuvati postojeće radne ploče od medijapana (moram dislocirati zbog dječje sobe) i napravim neke police u dogledno vrijeme
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2020 u 18:45
Originalno postano od strane člana: Therapie Therapie napisao:

Therapie, jesi li možda slušao rondo police sa različitim vrstama podloga?

Jesam, slušao sam i to zahvaljujući second hand ponudi. Bilo povoljno na njuškalu Rondo reference, punjena pijeskom, police debele skoro 4 cm od radne ploče iz kuhinje, čovjeku pasalo uz namještaj ;)
Onda sam nabavio jednu sa staklom, Gibraltar mislim, za tuner i ostale, sporedne komponente. Pa mi je jedna bila viša pa mijenjao za normalnu, ispalo da je rađena custom za lika od kojeg kupih, na kraju složih normalnu reference sa javorom i to je bio preporod!
Zvuk je toliko bolji, mirniji-tamniji back ground, bolji fokus, sve nekako prodisalo tako da sam odmah prodao dalje onu sa staklom i nabavio još jednu ref. samo sa medijapanom, plastificiranim srebrnim, isto dobro samo jedna sa srebrnim, druga sa žutim policama pa da nemam cirkus nabavio šperu isto žuta i to se opet čulo kao i javor. Sve je bolje od stakla a najveći pomak sam dobio kad sam stavio one antirezonantne police ispod grembalice, Zoki Đorđević ih je radio i to se stvarno čuje kad se metne ispod komponente.
Medijapan i javor nisam direktno uspoređivao, ko bi svem preslagivao ali kako je sviralo prije i kad sam metnuo javor, to se čulo.

Hvala ti na iskustvima Bravo
Na vrh
Therapie View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Therapie Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2020 u 20:53

Hvala ti na iskustvima Bravo

Nema na čemu, one Zokijeve antirezonantne imam ispod cd playera i ispod grema, veća je dobrobit za grem iako se i player bolje čuje, navodno kad se stavi jedna takva na vrh racka sve vibracije se smanje pa je ukupni dojam bolji. Može biti nisam još došao u tu fazu isprobavanja.
I ovako mi svira odlično.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8910
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Kazetofoni