Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Sansui kutak

Odgovori Odgovori Stranica  <1 380381382383>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Krešica View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Krešica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.siječanj.2019 u 21:56
Najs, pogotovo receiveri i tuneri :D
Na vrh
Krešica View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Krešica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.siječanj.2019 u 10:00
Kak je ovo Sansui kutak, vjerojatno spada ovdje iako nije pojačalo proteza
Nedavno se dokopah ovog gramofona, koji će odlično poslužiti dok složim novu pilu. Moj prvi direct drive, i jedan od zadnjih MicroSeikijevih uradaka za druge naručitelje, SR 838

Na vrh
eradoncic View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj eradoncic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.siječanj.2019 u 13:34
@George
I moje čestitke za XR model.
Ppo opisima/legendi, XR je teško razlikovati zvučno od kasnijeg modela MR(X), s bitnom razlikom da XR nema tonskih komandi.
Po nekim člancima na netu, najveća zamjerka XR-u je bila upravo nedostatak bass/treble, što su kasnije implementirali u MR(X).

Editirao eradoncic - 14.siječanj.2019 u 13:34
Najbolje svira hifi kojeg nema
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.siječanj.2019 u 17:31
Erdene, ne trebaš mi ništa čestitati, jer pribavljanje ovakvog dobrog pojačala nije rezultat moje pameti ni sposobnosti, nego sam jednostavno čitao internet, i najviše zahvaljujući tvojim napisima, pogotovo ono kad alfa pobjeđuje Krella, odlučio sam se pribaviti 907-icu.  Tako da ja tebi u stvari zahvaljujem. Inače, sad kad imam i ja alfu, a imao sam i početnog Krella, potpuno se slažem sa tvojim opisom. To je bilo 90% razloga za nabavu, a ostalo je jedan članak gdje Australac uspoređuje 907NRA, E-460 i L-507 i alfa briljira, a pogotovo kad se uzme u obzir cijena u SH, alfa dominira. Za neke od nas je i cijena opreme bitna. 
Također mi je važno što troši malo struje, ispod 50 W, jer mi skoro stalno radi. 
Inače, nedostatak ton kontrola mi niti malo ne smeta,  jer obzirom na katastrofalan smještaj zvučnika u sobi, nikakve tonske kontrole mi ne bi pomogle. Tu sam se polakomio na Sansui foru "processor out/in", da priključim DSP, no kada sam probao power amp direct  koji bajpasira preamp i procesor out/in, jasno je da se treba (tko može) koristiti XLR ulaz jer je daleko bolji (ako imaš balanirani izvor i dobar IC), od single ended ulaza. Sa klasu lošijim XLR kabelom imam bolje rezultate preko balansiranog ulaza nego sa boljim RCA kabelom preko jednostrukog ulaza. Izbjegne se i pretvorba u izvoru i pretvorba u pojačalu.
Na kraju krajeva, jedna od poanti ovih pojačala je u balansiranoj topologiji pa to treba koristiti.

Editirao George - 14.siječanj.2019 u 17:36
Na vrh
eradoncic View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj eradoncic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.siječanj.2019 u 17:58
Ma to su pojačala koja su razrađivana desetljećima, i još koriste vrhunske dijelove koji kao da nemaju vijek trajanja. Ovo s Accuphase pojačalima stoji, iako je ista/slična škola, zvukovno su Alphe meni uvijek bolje. Jedino, treba se malo poigrat i eskperimentirati sa zvučnicima - vidim i ti imaš Dynaudio (Contour 3.4?), što baš nije najsretnije rješenje za Alphe iako ih bez problema pogone. Malo viša osjetljivost (tipa 88-92db) bi dobro došla.
Naš forumski kolega Altair ima 907DR na PMC, i to meni recimo zvuči sjajno, iako zvučnik nije u vrhu game PMC.
A i Pepa bi mogao nešto reći o alternativnim rješenjima, ako mu se da :-)

Ništa, jednom ćemo skupit negdje sve te Alphe po Zagrebu i usporedit
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.siječanj.2019 u 18:26
U usporedbi kako su mi druga pojačala tjerala Contoure, ja sam sa XR-om prezadovoljan, koliko im on daje života i šusa. A toga sam se bojao, da ih neće moći "pokrenuti".
Inače imam i jedan par SF Liuta gore u "slušaoni", ali mi se uopće ne da isprobavati, jer Contouri izvrsno rade. Bez obzira kako težak teret bili.

BTW, da pitam za podešenja struje; pojačalo troši 48 W na leru i jednako su obje strane mlake. Jel tu treba što štelati?
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.siječanj.2019 u 19:47
Sansui integrirac-mrcina na steroidima pobjeđuje ulazni model Krella. Sasvim normalno i očekivano. Jedino ne kužim gdje vam je tu razlog za veselje.
haha
Na vrh
eradoncic View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj eradoncic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.siječanj.2019 u 20:32
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Sansui integrirac-mrcina na steroidima pobjeđuje ulazni model Krella. Sasvim normalno i očekivano. Jedino ne kužim gdje vam je tu razlog za veselje.
haha

Nije baš tako Shefe...radilo se o 707DR, koji se S/H dobije za 600-700EUR, a Krellac (btw, imam ga doma još I ne mislim ga se riješiti dok god se ne raspadne sam od sebe) - za koji se tih dana tražilo ne malih 22.000Kn
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.siječanj.2019 u 20:47
Veselje je u tome što ti Krelovi koštaju više i smatraju se big dilom. I jesu big dil. ja sam bio zadovoljan sa svojim. Ali ovo je bolje.

A možda je i B-2301  bolji od FPB 300? 
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.siječanj.2019 u 22:04
Aha, možda su u šumi.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 380381382383>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
TooLoud fest 2019.