Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

AQUA-Room

Odgovori Odgovori Stranica  123 30>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Aquarius View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Mr. Twitter

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Aquarius Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: AQUA-Room
    Objavljeno: 28.prosinac.2008 u 01:03
--

Editirao Aquarius - 14.srpanj.2016 u 15:33
Na vrh
Jethro View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jethro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2008 u 10:11
Moram priznat da sam sa velikim interesom krenuo čitati ovaj post - Aquarius ima smisla za uvode i zaplete... i onda kad je postalo ebeno interesantno - nastavak u idućem broju...
Vratilo me to malo u vrijeme dok su se intenzivno čitali stripovi sa Kapetanom Markom, Kit Tellerom, Blek Stenom i sl. u kojima je na kraju svakog broja pisalo - nastavit će se - fu*k - i onda isčekivanje izlaska drugog broja...

Aquarius - prijatelju - nemoj nas ostavit da previše čekamo

Editirao Jethro - 28.prosinac.2008 u 10:12
Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2008 u 10:28
Imam sličnu prostoriju samo 5m2 manja,i ja se u dogledno vrijeme mislim pozabavit sa sobnom akustikom,baš me zanima kako ste ti i Jurica to sredili!
Bravo Aqua za temu!
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Na vrh
dinx View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dinx Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2008 u 11:25
Kako držim da je ova tema nama audiofilima izuzetno bitna, citirat ću samoga sebe(hehe), u postu iz rujna ove godine...

Tema: zvuk sobe i zvuk sustava
    Napisano: 19.rujan.2008 u 21:59

Znam da se o uplivu prostora na zvuk naših sustava dosta i naširoko raspravljalo i uvijek se raspravlja, napisane su vrlo stručne studije, i svakom audiofilu potpuno je jasno koliko veliki postotak na kvalitetu zvuka čini nam prostor naš svagdanji...

Nu, ipak ću s vama, dragi prijatelji, podijelit oduševljenje. Evo zbog čega. Ovih dana dobih na slušanje nekoliko balansiranih žica, kako bih slušajući utvrdio što bi pasalo i poboljšalo komunikaciju meridiana i pathosa.
 slušam par dana te žice ( neću ih imenovati, ali cjenovno su od 500 do 1000 eura.
  I kako god, vidim da pomak i nije toliko značajan. Dakako, zvuk je bolji, detaljniji, i sve ostalo što određena kvalitetna žica može pružit, ali, ipak, pomak nije toliki da bih spržil 500-1000 eura.

Pozvah i prijatelje, ljude sjajna uha.Čuju ko šišmiši. I oni se složiše sa mnom.
Ali, jedan drag prijatelj predloži da se ipak još malo poigram s prostorom. Osobito jer je u blizini desnog zvučnika stjenka regala, pa tu je neki mramorni stol, pa još kojekakve pica boce...razmašem se ja, i eto, izbacim televizor kroz prozor (hehehe, ne baš doslovno, u drugu sobu....) pol regala rastavim i hitim drugdje, još kojekakve police rasturim, stavim set-up suprotno od gdje je bio, oko zvučnika zraka i prostora kao u priči...nafiksam zidove uljanim slikama(gotovo da nema zida za vidjet, ulje lijepo apsorbira neželjene frekvencije), stavih raznih ikebana, posuda s cvijećem, kaktusa, fikusa, po kutovima....etc...dragi moji,
ako su skupe žice napravile pomak 10-20%, ova preraspodjela po sobi mislim da je dala pomaka od 30-40 %, da čovjek ne povjeruje  ( uz već postojeći interkonekt)....eto, sretan ko malo dijete, guštam se ko prasac u Dexteru Gordonu i Milesu...a vas pozivam da možda date koje mišljenje o zvuku prostora i zvuku sustava, te možda pripomenete o nekim vašim zgodama i problemima smještaja sustava na najbolju poziciju....ugodna večer.

Editirao dinx - 28.prosinac.2008 u 11:26
pathos clasic one, sonus faber grand piano home, pro-ject 2 Xperience, xindak fs1
Na vrh
denis.b. View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj denis.b. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2008 u 12:46
ajmo aqua brate, ljudi cekaju!
Na vrh
baka View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj baka Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2008 u 13:09
Originalno postano od strane člana: denis.b. denis.b. napisao:

ajmo aqua brate, ljudi cekaju!

pa ljudi ajmo malo pljeskanjav , da se aqua  probudi  i pokaže svima pravi put uz svesrdnu pomoć svekolikog pučanstva

"I have the simplest tastes. I am always satisfied with the Best."             
Na vrh
b.u.b. View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj b.u.b. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2008 u 13:15
Meni su uglavnom staklene povrsine u stanu, veliki prozori, grafike po zidu, visok strop, bolje uopce ne razmisljat o tretiranju prostora.

U iscekivanju nastavka...

b.u.b.

"If it ain't one thing it's a motherf**kin nother."
-Snoop Dogg
Na vrh
domany View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj domany Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2008 u 14:04
Odlično postavljena tema, meni osobito zanimljiva radi sličnih problema.
Nestrpljivo očekujem nastavak.

'U potrazi za žicom'
Na vrh
Lest View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lest Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2008 u 14:14
Potpuno stojim iza toga da je akustika sobe,a pogotovo smješat,jedan od glavnim dijelova u hifi za postizanje dobrog zvuka,u što sam se i sam uvjerio premještanjem vlastitog sistema 3 puta na različite pozicije i svaki put dožiovio znatno,doslovno znatno poboljšanje.
No u zadnjem slučaju doživio znatno pogoršanje

Kao što kaže Agua nije samo ključna promjena prostorije za osjetit bitan pomak ili degradaciju u sistemu,samim premještanjem hife (u mojem slučaju) na drugi kraj sobe i micanjem par kučnih komponenti može se doživit pomak poput kupnje novih zvučnika ili amplifikacije.
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -
Na vrh
Aquarius View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Mr. Twitter

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Aquarius Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2008 u 15:01
..

Editirao Aquarius - 14.srpanj.2016 u 15:33
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 30>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam