Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Albumi koje morate cuti

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 28>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2008 u 18:41
Originalno postano od strane člana: mushroom mushroom napisao:

Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Originalno postano od strane člana: mushroom mushroom napisao:

moderna glazba...što podrazumijevaš po tim?
Jeli tu spadaju npr. Arvo Part,Tavener tj.moderni ozbiljni glazbenici ili moderni  isprdci  tipa LET 3 ?
tebi ni hitler nije ravan u isključivosti i propagiranju vlastitih stavova i preferencija kao jedino ispravnih. bolje biti isprdak nego nazi.

alo moderatori...čovjek me naziva gorim od nacista i hitlera a vi ništa.

Također nisam kriv što se  LET3 bavi isprđivanjem čepova...
a šta da ti kažem... nije mene isprovocirao let3, nego činjenica da se opet pojavljuješ u temi koju ne razumiješ (ili ne želiš razumjeti) i spradaš se. meni nikada nije palo na pamet u temi ''klasika'' napisati što ja mislim o toj glazbi. to je valjda zato što imam onu elementarnu kulturu i razumijevanje prema onima koji misle drugačije. možeš ti zazivati moderatore poput razmaženog derišta. meni to ne smeta, niti se zabrinjavam zbog eventualnih sankcija. bit ću toliko slobodan da izjavim kako nisam jedini kojeg smeta tvoje sprdanje sa svime što nije klasika.

Krasna ti je elementarna kultura...moš otvorit večernju školu bontona uz čaj od peyotla i muhara.
Možda je tebi normalno nekog nazivat nacistom,hitlerom ali većini nije.
A inače moš se javljat u klasiku,briga mene...samo bez osobnih uvreda kao i bilo gdje.

A moja mala provokacija je bila namijenjena Altairu jer stvarno  ne znam što je "moderna" glazba. Ako je to samo rokenrol onda je na izdisaju.Vidit primjere LET3 i ostalih pokazivača genitalija.

Na vrh
mushroom View Drop Down
Banned
Banned

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj mushroom Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2008 u 18:53
usporedba s hitlerom je bila zbog toga što redovito ovako nastupaš kada je upitanju glazba koju ti ne slušaš. ne bi nikada ovako reagirao da te dobro ne poznajem što se toga tiče (redovito tako reagiraš na sve što nije po tvom ukusu). ako ne znaš što je moderna glazba, žao mi je. ja ti to ne namjeravam ovdje objašnjavati. zapravo, mislim da znaš što je moderna glazba samo se malo praviš blesav. i kako bi ti reagirao da se javim u ''klasiku'' i kažem da je berlioz isprdak? i na kraju, isprika altairu zbog kontaminacije teme. uskoro se javljam sa svojih top 10 albuma. valjda ću se barem malo iskupiti. 
The morning will come when the world is mine
Tomorrow belongs to me!

Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2008 u 18:59
Još jednom ću reći i time ću završiti sa off-topicom na ovoj temi: odlična tema, a ako ima slične, kako Sten kaže - recikliranje, ja ju u arhivi nisam našao. Tema je očito zamišljena kao vrlo odgovorno i samokritično pisanje o muzici i utoliko nema govora o "još jednom nabrajanju" i/ili recikliranju. Altair je specifično to par puta naglasio. Od doista mnogo mnogo mnogo muzike koju slušam ja sam u prvom postu ovdje nabrojao samo tri i samo tri su mi odmah pala na pamet. Zašto? Zato što me svaki od ta tri na neki način doslovno promijenio kao čovjeka - poboljšao. A to je (subjektivno-objektivni) kriterij koji album za koji bih rekao da se "mora poslušati" treba zadovoljiti - ultimativni kriterij.

Da nastavim dalje:

- "Coil: Musick to play in the dark 1 & 2"

Dva albuma vrlo slične atmosfere i duha - za sve one kojima se sviđa zvučna paleta glitch elektronike, ali misle da je preformalna. Natruhe jazza, glitcha, razne neimenovane elektronike, izuzetno inspirirane riječi sa strašno gustim referencama na većinom vrlo ezoterične spise, vokal koji u sebi nosi smirenost kozmosa i vibrira frekvencijama koje su izuzetno ugodne. Kada se spoji feeling ovih albuma i njihov više-manje intuitivno dokučiv smisao, kada se uđe u njihov unutarnji život i na neki bizaran način poveže to sa coverima albuma, unutarnjim i pozadinskim ilustracijama, te kada se to spoji sa iskustvom mjeseca i tamno-plavog noćnog neba u zimi, stvara se osjećaj određene estetske otkrivenosti kozmosa i duboke sreće i mira.

Albumi koji su dodatno produbili moje iskustvo da muzika nije samo muzika, da apstrahirani tonovi ne moraju biti puko "zvukovlje" kako Joby kaže, da iako apstraktni mogu biti dijametralno suprotni svakom formalizmu, te da u svojoj teksturi, ako je svrhovito rabljena, nose suptilnu i neobičnu ljepotu, snagu, smisao i svrhu kakva se rijetko postiže. Dva albuma na kojima je Coil IMO dostigao takvu visinu inspiracije i jasnoću vizije, nakon čega je vrlo teško nastaviti raditi muziku.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2008 u 19:17

A moja mala provokacija je bila namijenjena Altairu jer stvarno  ne znam što je "moderna" glazba.

Uz suzdržavanje od komentiranja nekih drugih stvari i generiranja daljnjeg off-topica na ovoj lijepoj temi iz koje bismo svi mogli učiti, odgovoriti ću samo na ovo radi skretanja teme na pravi put (neka me altair ispravi ako sam i ja krivo protumačio): nemoj se hvatati za tu riječ "moderna muzika", altair je naknadno sasvim jasno napisao da je tema o muzici koja tebi osobno nešto znači, koja te promijenila, bez koje ne možeš. "Klasifikacije" su ionako stvar prošlosti nakon post-rocka, post-industriala, post-moderne teorije čovjeka i društva, post-svega, a sa padom klasifikacija pala je i podjela na "visoku" i "pop" kulturu. Uz to, niti živimo u prvoj polovici 19. st. u Njemačkoj (moje omiljeno razdoblje i zemlja btw.), niti si smijemo utvarati da smo i blijeda jadna sjena obrazovanosti i uzvišenosti duha jednog Herdera, Hegela, Hoelderlina, Goethea, Wilhelma von Humboldta i sličnih ljudina.

Zato, let's cut the crap i idemo pisati u malo entry-a o muzici bez koje stvarno ne bismo mogli, bez velikih i površnih nabrajanja.

Editirao popol_vuh - 24.prosinac.2008 u 19:19
Na vrh
catalyst View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj catalyst Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2008 u 19:17
Ja sam izabrao jedan album,koji smatram izuzetnim:Jeff Beck-TruthGrupa je u svojem sastavu imala buduća velika imena roka:Rod Stewart,Ron Wood,J.P.Jones,Nicky Hopkins,Mick Waller.Glazba-hard rock sa utjecajem bluesa.Sve skladbe sa toga albuma odišu nesputanom energijom svih glazbenika koji su bili mladi i "žestoki",no i već tada (1968) vrsni muzičari.Izdvojio bih maestralnu izvedbu "Blues de luxe",gdje briljiraju Rod i Nicky.Za poklonike takve glazbe-nezaobilazno.
p.s. u prodaji su u stvari dva jedina albuma grupe,objedinjeni na jednom disku(drugi je Beck-ola,koji je znatno slabiji).
Nosce te ipsum
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2008 u 19:19
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

... odlična tema, a ako ima slične, kako Sten kaže - recikliranje, ja ju u arhivi nisam našao...
Tema se u biti ne razlikuje od mnogih tema gdje se po ovom ili onom ključu nabrajalo pojedincima iznimne albume.
 Isto tako u nekoliko tih sličnih tema sam bio aktivan, zainteresiran za iste, barem u određenim fazama, te doslovce molio članove da netko napiše nešto više o tome što posta, da ne bude samo copy-paste sličica. Čak i Altair to može potvrditi.

Popol_vuh, po sjećanju to su sve bile teme aktuelne prije tvog dolaska na forum, pa ako je još pretraga arhive otežana iz ovog ili onog razloga, eto zapravo za nekog noviteta, a za druge reciklaže.
 Iako, kao i u svim reciklirajućim temama, uvijek iskrsne ponešto novog i zanimljivog, tema mi nije interesanta dalje od druge rečenice uvodnog posta.
Gamut CD3->MF M6 PRE->YBA Passion 400->Totem Mani2 (mod/sig)
IC:Sumić SCBH - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S
Support: SolidTech Radius, Atacama XL600
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2008 u 19:25
Sten, zašto onda postaš na ovoj temi i razvodnjuješ ju irelevantnim postovima? Nije ti interesantna i smatraš da je recikliranje. Ja osobno, iako sam našao u arhivi naizgled sličnih tema, ne mislim tako i gušt mi je čitati postove ljudi koji su ovu temu ozbiljno shvatili i koji ozbiljno sudjeluju. Zašto se ne bismo potrudili iz ovoga napraviti nešto iznimno? Kada bih uspio i jednu osobu uvesti u ijedan album koji sam do sada ovdje naveo i (loše) opisao - mislim da bi to bilo sjajno i velika korist za čovjeka koji bi bio prijemčiv za takvo što. Isto očekujem da se desi i meni iz tuđih prijedloga. E da, i peace bro' , nadam se da razumiješ da sve ovo pišem u potpuno dobronamjernom duhu.

EDIT:

Od ove točke potpuno prestajem sa off-topicom i odgovaranjem na off-topice ovdje i nastavljam sa promišljenim i dobro opisanim albumima.

Editirao popol_vuh - 24.prosinac.2008 u 19:28
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2008 u 20:34
 Nemam prosvjetiteljskih sklonosti, a reply je bio na nešto izrečeno u temi.
 U detalje ne bih išao, vidim da nema smisla. Ugodna vam tema.
Gamut CD3->MF M6 PRE->YBA Passion 400->Totem Mani2 (mod/sig)
IC:Sumić SCBH - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S
Support: SolidTech Radius, Atacama XL600
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2008 u 23:04
Jes reciklaža, ali nekad se dobro nečega ponovno prisjetiti!
Već sam talambasao o nekim stvarima koje volim, pa mogu i opet. ;)

Album kojemu se redovito s vremena na vrijeme vraćam zadnjih 18 godina.

Meni možda ponajbolja ploča iz 80-ih, grupe koju su trpali u tadašnji novoromantičarski pokret, a sa nekima od inih su dijelili možda jedino sklonost prema gel frizurama (u to doba).

Svirački i producentski potkovana četvorka u svom ponajboljem izdanju.

Sinkopirani ritmovi, fluidne i nepredvidljive fretless bass linije Micka Karna, ambijentalni sintisajzeri, emotivan vokal i introspektivni tekstovi Davida Sylviana, te daleko-istočnjački styling od covera do tema te prizvuka koje se provlače kroz melodijske, strukturne i vokalne linije čine ovaj album neponovljivim!

Japan su izdali još nekoliko ploča, kao i Sylvian, te Karn solo, ali ni u jednoj kasnijoj ili prijašnjoj inkarnaciji nisu se približili zaraznoj genijalnosti pomaknute pop muzike "Tin drum-a"!

Editirao Kalle242 - 24.prosinac.2008 u 23:14
Na vrh
predrag View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj predrag Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2008 u 23:15
Dakle Dinx, generacijo, složio bih se sa tobom i podržao te:
Ova dvojica donjih (Jarret i Davis) su u prvoj polici do mog CDP-a.
Dodao bih u tu ekipu još Oscar Peterson Trio: We Get Requests i Michel Petrucciani: Solo.
Uz još neke, kako mi je to objasnio pokojni Pahuljica u nekoliko riječi: To su ti početnice jazz-a!

Pozz!

Editirao predrag - 24.prosinac.2008 u 23:27
Bryston BCD 1, BP 26, BP 1.5, 2 x 7B SST2, PMC EB 1i, Atlas Ichor, Mavros, Elektra
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 28>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Uradi sam