Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Što slušate?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 169216931694
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.svibanj.2020 u 12:02
Originalno postano od strane člana: kuzma kuzma napisao:

Čak su me i Swans ponovo zaintigrirali nakon tvog posta

Tak to ide, netko te podsjeti, takodjer imao 'rupe" u poznavanju swansa pa sam malo zadnjih tjedana popunjavao ;))

Sto se tice rock produkcije bubnja stric Albini i dalje ubija. Imas feeling da je bubnjar u sobi doslovno, cak i ne mora biti ne znam kakav HiFi da se to cuje.

Ima na yt njegovih predavanja sa SAE akademije i slicnih pa objasnjava tehnike sa mikrofonima i na koji način to postici kao i hrpu drugih stvari.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.svibanj.2020 u 13:31
Kalle, koje Albinijeve produkcije smatraš odličnima za bubanj?

Imam recimo In utero - i tu varira od pjesme do pjesme, na nekim pjesmama su bubnjevi malo "dublje" u mixu nego što mislim da je realno. A na nekima je super.

Recimo album YS Joanne Newsom je on producirao i tu mi je sve vrh.
Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.svibanj.2020 u 13:37
Popol, kad si već u tome, zamolio bih te neki popis (iako si ih već spominjao po postovima) nekih odličnih produkcija koje su ti visoko gore pri srcu i uhu.
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.svibanj.2020 u 15:21
Albinijeva odlična produkcija bubnja. meni: Pixies, Surfer Rosa

usputno, par rock produkcija koje se meni sviđaju kako su napravljene (tako smatram da treba zvučati rock album):
AC/DC: Highway To Hell - Robert John Lange
The Cult: Electric - Rick Rubin

kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.svibanj.2020 u 17:21
zed, Pixiese volim, ali imam samo mp3ce i iskreno, nisam ih slušao na hi-fi sustavu skoro nikada...barem ne ozbiljno. Poslušati ću. Isto tako i ova ostala dva albuma. Iako Ricka Rubina ne volim zbog ovog svog flashy nu metala koji je producirao u 2000ima, plus - Death Magnetic - kako netko tko drži do sebe može tako nešto napraviti? Ali dobro, bilo bi glupo reći da netko s njegovom pozadinom i katalogom ne zna što radi.

darco - tu je sad problem ovoga "odlične produkcije". Mogu dati par primjera onoga što mi je odlično, ali moram i brdo disclaimera napisati. Prvo, apsolutno me ne zanima "audiofilski" dio izdavačke industrije. Dakle, tete koje šuškaju, grgljaju slinu i zadihano pjevuše uz elevator jazz kako bi audiofili slušali rezoluciju sline i prostor šupljine usta i produkcija koja je namještena da to naglašava - ne zanima me nimalo. Chesky records me ne zanima. Jazz kao takav me ne zanima. Drugo, klasika iako me zanima i iako se učim, tu sam još uvijek neznalica i mogu dati samo par preporuka onoga što meni zvuči vrhunski. To je relevantno područje o kojem ne mogu pretjerano kompetentno govoriti. I ono relevantno - treće: mogu reći u kontekstu muzike koju slušam što mi zvuči odlično. I dodatni opći disclaimer: sve što govorim se odnosi na vinil mastere jer već neko vrijeme ne slušam nijedan drugi izvor, a digitalni izvor mi je već neko vrijeme neozbiljan jer nikako da riješim par stvari da to bude na nekoj razini.

Klasični rock - meni uvijek odlična produkcija King Crimsona (do Red-a, dalje od njega nisam slušao), a posebno naglašavam Islands. Suptilno, prostorno, prirodno, dinamično. Isto tako i Pink Floyd - Meddle, Dark side, Wish..., Animals, Wall - sve super. Solo David Gilmour "On an island" - jebačka produkcija i to već graniči sa "audiofilskom produkcijom" što inače ne slušam. Jethro Tull Thick as a brick original izdanje isto meni zvuči jako prirodno, timbralno dobro. 

Moderniji rock - već rekoh prije par stranica, ovaj novi Endinov master sa original traka Nirvaninog Bleacha mi zvuči fantastično - attack, ispravnost mixa (posebno u pogledu pozicioniranja bubnjeva i bas gitare). Kad smo već kod Nirvane - Unplugged je isto vrhunski - iako ima jako puno izdanja i varijacija u kvaliteti zvuka. Ako se hoće odlično izdanje koje ne košta puno, već ima normalnu cijenu - repress iz 2013. Bernie Grundman master, štampan u Pallasu. Reizdanja Melvinsa na Music on Vinyl - Stoner witch i Houdini. Vrijedi isto kao i za Bleach - odličan attack, dinamika, prostornost i separacija snimke, energija instrumenata. Slično i za ovaj Soundgarden "Louder than love" - isto master sa originalnih traka, Bob Ludwig, izdanje iz 2016.

Inače, ono što mi zvuči odlično i znam kako zvuče i FLACovi - elektronika, recimo Autechre Incunabula/Amber/Tri repetae - meni sve zvuči odlično. Novi Chris Carter - Chemistry lessons vol.1, odlično. 

Od nabrijane i hiperrealistične produkcije koja zvuči "da ti vilica padne" (što ne volim jer mislim da je pretjerano sve): recimo Badalamentijevi soundtrackovi Lynchevih filmova/serija. Ova vinil reizdanja iz 2017. štampana u Nizozemskoj zvuče suludo dobro.

Kate Bush i Bjork recimo - meni sve odličnog zvuka. S tim da napominjem da su raniji albumi Kate Bush u CD verzijama vjerojatno žrtve ranog digitalnog zvuka, ali postoje izuzetno dobri remasteri od prije par godina (ja imam najvulgaris original kanadska LP izdanja i čak i to zvuči ***eno). Bjork, pogotovo od Vespertine naovamo - zvuk izniman.

Ma moglo bi se beskonačno pisati...ovo su neke stvari koje su mi trenutno na pameti i koje slušam zadnjih dana...

Editirao popol_vuh - 28.svibanj.2020 u 17:27
Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.svibanj.2020 u 18:06
Fala. Nisi trebao disclaimere, jer znam da je to odabir po tvojim kriterijima, a po pisanju se vidi da nisu neki ofrljismijeh.

Uvjeren sam da će mi obogatiti repertoar kojemu ne nedostaje širine. Thanks još jednom
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.svibanj.2020 u 18:25
@popol_vuh: u biti nikad nisam pratio producente i opus, a i ovo su samo primjeri onog na što sam naletio, sigurno ima brdo izvrsno produciranih rock albuma. tako da se mišljenje odnosilo baš na uradke, ne na same autore kao takve, tu moram bit neutralan jer dosta nisam pratio tko što kada

plus, same snimke su napredovale u 2000-tima, ovo se odnosi više na produkciju nego na kvalitetu snimki, opet, ne pratim baš rock...

Editirao zed_alive - 28.svibanj.2020 u 18:26
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.svibanj.2020 u 20:11
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.svibanj.2020 u 21:41
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Kalle, koje Albinijeve produkcije smatraš odličnima za bubanj?

Bilo sto od Shellac, od Action Park nadalje pogotovo, Jesus Lizard, Slint mislim da je on radio isto
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 9 sati 20 minuta prije u 12:22
Thanks Bravo
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 169216931694
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Ambiophonics iliti sto kad m...