Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Novi val ili vječni san?

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.svibanj.2020 u 21:56
Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

Originalno postano od strane člana: bepone bepone napisao:

da ma darco napravit pivu moze moja nona, a napravit dobro pojacalo za gladne zvucnike moze par ljudi koji su ostali zivi, treba rec da ih je dosta i umrlo, tako da DIY se moze zaboraviti kao da ni ne postoji, do daljnjega, kao pojam "DIY zanimljiv audiofilima"

Pa hebo ga patak, ta nisu samo pojacala diy

ca jos postoji? kablovinje*? za 150 kn napravis superioran kabel, to nije interesantno
zvucnike kako vec i zans bolje je niti ne radit
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.svibanj.2020 u 22:04

ma zanemarivo je sve ca se desava sad kod nas..ljestvica treba bit superiorna komponenta svjetskih razmjera po dizajnu i zvuku, a ovdje se tesko to more dozivjet, niti je takav mentalitet (bezvoljan) niti je voljan netko uciti.. treba puno ulaganja i puno truda oko detalja..tu je onaj koji je cak i voljan gubiti vrijeme godinama ogranicen materijalno.. znaci u svako pojacalo treba ulozit 5000 kn i onda videt rezultate. napravis 20 komada spalis nepovratno 100. tko to placa i u koju svrhu? ja sam jedini idiot koji to vec desetljecima radi samo iz osobnog istrazivackog interesa, bez ikakvog imperativa rezultata!!

hej, ljudi spaljuju lovu na baš glupe načine, tvoj je kreativan i ne može u isti koš s time. živio ti meni Beer
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.svibanj.2020 u 22:12
pa da to i ja mislim, lepo mi vreme prolazi i puno se uci! ali koja je korist druga? stetu znam

sad mi je jos jedna bitna stvar pala na pamet-

DIZAJN, koji ispred svega, u mom zivotu samo par ljudi je proslo sa 3D dizajnom i ludim kreativnim svevremenskim idejama, tako da DIZAJN koji mora bit ispred neke komponente, se ne nalazi, a ako se nadje ondn kosta enormno, i jako puno puta zaboli dok se ne dobiju rezultati. tu sad opet dolazi ona rijetka vreca od kuda se to financira nepovratno.

hint iskra pocetak 80tih je primjer vrh dizajna, gjde smo mi sad, a pogotovo neki diy.er    
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.svibanj.2020 u 22:32

ca jos postoji? kablovinje*? za 150 kn napravis superioran kabel, to nije interesantno
zvucnike kako vec i zans bolje je niti ne radit

Ti ko da ne visis na diy forumima...

Editirao nu!me! - 21.svibanj.2020 u 22:33
volumio_rPi3_links usb zica_analog precision UP/DSP_kimber PBJ zica (nekoliko njih)_hypex ncore (puno njih)_bauhaus zica (dosta njih)_satori BE + satori 16P + peerless XLS10 / sve u kompresiji_sve diy
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.svibanj.2020 u 22:44
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Ima bome, nisam to uspio poslusati, al djeluje dobro projektirano.

Dadodovi projekti su odlicni. Napravio sam njegovo Gainwire pretpojacalo i CFA pojacalo. Na mjerenjima to je fantasticno, kod slusanja odlicno.

Imamo mi jos uvijek odlicnih konstruktora, ali nazalost, kao sto rece bepone, dosta ih vise nije medju nama...

Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.svibanj.2020 u 22:47

... znaci u svako pojacalo treba ulozit 5000 kn i onda videt rezultate. napravis 20 komada spalis nepovratno 100. tko to placa i u koju svrhu? ja sam jedini idiot koji to vec desetljecima radi samo iz osobnog istrazivackog interesa, bez ikakvog imperativa rezultata!!

Kako jedini idiot? Bepo, daj se sjeti imal li jos koji?   mig

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.svibanj.2020 u 22:55

pa da to i ja mislim, lepo mi vreme prolazi i puno se uci! ali koja je korist druga? stetu znam

sad mi je jos jedna bitna stvar pala na pamet-

DIZAJN, koji ispred svega, u mom zivotu samo par ljudi je proslo sa 3D dizajnom i ludim kreativnim svevremenskim idejama, tako da DIZAJN koji mora bit ispred neke komponente, se ne nalazi, a ako se nadje ondn kosta enormno, i jako puno puta zaboli dok se ne dobiju rezultati. tu sad opet dolazi ona rijetka vreca od kuda se to financira nepovratno.

hint iskra pocetak 80tih je primjer vrh dizajna, gjde smo mi sad, a pogotovo neki diy.er    

ovisi o perspektivi. da se svatko na ovom svijetu bavi kreativom, neovisno o tome kakva je korist toga, ovaj bi svijet bio prelijep
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.svibanj.2020 u 23:04
Mislio sam nesto dopisati, ali za sada, nema potrebe. Ide vam dobro.

Jedino sam želio napomenuti da sam termin DIY koristio ne kako ga zamišljam, već onako, iz neke vaše navike iz prošlosti. Meni DIY ima puno veću širinu i vrijednost nego kako ga se percipira

Uz put:

ma zanemarivo je sve ca se desava sad kod nas..ljestvica treba bit superiorna komponenta svjetskih razmjera po dizajnu i zvuku, a ovdje se tesko to more dozivjet, niti je takav mentalitet (bezvoljan) niti je voljan netko uciti.. treba puno ulaganja i puno truda oko detalja..tu je onaj koji je cak i voljan gubiti vrijeme godinama ogranicen materijalno.. znaci u svako pojacalo treba ulozit 5000 kn i onda videt rezultate. napravis 20 komada spalis nepovratno 100. tko to placa i u koju svrhu? ja sam jedini idiot koji to vec desetljecima radi samo iz osobnog istrazivackog interesa, bez ikakvog imperativa rezultata!!
Clap
Mentalitet nam je malo sje.an...sta je je

Editirao Darco - 21.svibanj.2020 u 23:04
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.svibanj.2020 u 23:08
,,duplo,,

Editirao bepone - 21.svibanj.2020 u 23:13
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.svibanj.2020 u 23:11
Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

Ti ko da ne visis na diy forumima...

pretelo poglej malo ca se dela po svijetu pa poglej malo kod nas, uhvati me tuga odmah.. mi smo mentalno 100 g otraga a ovo kvalitativno-kvantitativno su toliki promili da se to ni ne moze izmjeriti!
ja dolazim iz industrijskog kraja gdje nema nicega trenutno, a tako je svugdje, isto se desilo sa pameti. industrijska proizvodnja razvija kraj i inzinjere, odnosi se na bilo koji primjer. konstruirat pojacalo obuhvaca 10-15 razlicitih grana industrije, a nemas 2 covjeka na broju koji mogu popricati o tome nego nesto palamude oko oporuka. ne treba se zavaravat. mi smo apsolutni smijeh. zanemariv broj ljudi i ideja. 0 ideja odisnje. 1 ideja u 3 godine. 2 ideje i projekta u 10 godina. sta je to.
za sastavit nesto pametno treba dvoznamenkast broj ljudi suradjivat mjesecima pod istim krovom 10h dnevno. ostalo je kokosarenje, bez profi rezultata, nesto ce uvijek biti krivo.
uredjaj treba biti perfektan , bez mane, prelijep, i vrhunskih karakteristika.

ne moze se to kod nas napravit, to treba odmah zaboravit. gdje taj jedan jadnik vise para potrosi na benzinu i cestarinu putujuci od jednog do drugog "pametnog suradnika" i vremena nego se druzio sa svojim pojacalom.

Editirao bepone - 21.svibanj.2020 u 23:12
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Zvucnici za cca. 10 000 kn