Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kurirska dostava - tarife za uvoz robe

Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Kale.v.2.0 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 22:40
Nova epizoda.... pogledajte koji sam email dobio od Digikeya:

[copy/paste]

Hello,

I received a call from FedEx regarding the shipment of the order you placed on 10-May-2020. We shipped the package via FedEx and they have contacted us to advise us that you are refusing to collect this shipment. We have provided your contact information to the courier but recommend that you contact the local office at your earliest convenience to avoid further delays.

I am contacting you to advise you of the options we have: 

1.) You may accept the package and remit payment for the duties and taxes that are being collected by the courier. 

2.) If the package is not accepted, Digi-Key will need to decide whether to have it returned or abandoned. 

a.) If the package is returned to us, we will only issue credit for the cost of the parts less the return shipping charges to Digi-Key. You will also be responsible for the initial shipping charges. Also, if the courier requires payment of the duties/taxes for the package being returned to the United States, Digi-Key will be billed for these charges from the courier and in turn, we will bill you for these charges 

b.) If the package is abandoned, you will be charged for the cost of the parts and the initial shipping charges which were charges on the original invoice. No credit will be issued to you. If the courier requires payment of the duties and taxes that have been assessed by Customs, Digi-Key will be billed for these charges from the courier, and in turn, we will bill you for these charges. 

Please respond by 19-May-2020 with your decision as to whether you will accept the package and pay for the duties and taxes. If we do not hear from you, Digi-Key will need to make the decision to have the package returned or abandoned. Since we processed and shipped your order as you requested, you will be billed for any additional fees accordingly. 

Please let us know if we may be of further assistance.

Regards,

Na vrh
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 22:43
Kako to funkcionira za njih ko "svajcarski sat" ljut i sto sad mogu nego ipak pristati platiti onaj harac, i reci sebi nikad vise.
Na znanje i ravnanje drugima, da ne naprave istu gresku...
Na vrh
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 22:46
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Ne znam je li bilo nužno i zašto je završilo kod njih, ali očito je "problem" u boldanom.

ovo je iz njihovog potpisa u emailu:

In time d.o.o.

Licensee of Federal Express Corporation

Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 22:51
Dakle,  u svijetu kojem živimo, čovjek nekad mora pojest *dio koji izlazi iz guze, a nije vibrator* kako bi mu život bio lakši...ma kako to zvučalo.

Pravda je pravda, ali i ona ima svoj trošak / žrtvu.

Ti si sad u situaciji da ćeš izgubiti nešto. Plaćajući trošak pošiljke jednako trošku narudžbe, ti si odlučio ne prihvaćanje. Po ovome što brzinski čitam sa pokojom pivom u sebi, prodavač će ti vratiti novce odbijajući neke troškove transporta (koji su jednaki trošku narudžbe, znači zerro point).

Ergo, ponekad je lakše pojest "ono nešto iz guze"  kako bi dobio što ti treba, nego pokušavajući napraviti kako treba

Originalno postano od strane člana: Kale.v.2.0 Kale.v.2.0 napisao:

Kako to funkcionira za njih ko "svajcarski sat" ljut i sto sad mogu nego ipak pristati platiti onaj harac, i reci sebi nikad vise. 
Na znanje i ravnanje drugima, da ne naprave istu gresku...

Ne bih ja okrenuo leđa narudžbama.....imao si baksuz....neće bit to tako često

Editirao Darco - 15.svibanj.2020 u 22:56
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 22:52
a zašto, očito Fedex posluje s njima

partsconnexion dućan recimo šalje kurirske preko UPS, kod njih sam naručivao nekoliko paketa, bili su i tracked i non-tracked (ti im idu preko pošte, ne preko UPS). sličnih i većih iznosa, prošli svi bez carinjenja. tko je dostavljao na kućni broj nisam siguran, mislim HP jer nije bilo apsolutno nikakvog kontaktiranja, obavijesti, bilo čega. moji su preuzimali pakete...

Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

Sten, bilo je žalbi korisnika i na poštu....naplaćuju neke svoje usluge iako je cijeli posao odradio netko drugi.

Zato sam i naveo nesretni zavrtaj ruleta.

Na žalost, mi smo država slučaja, ne jasnog pravila

naplaćuje i HP svoje naknade kod postupka carinjenja, ali ne ovakve divljačke iznose ko prve dvije stavke. naplatit će ti 50 kn za tu 'uslugu' možda (govorim napamet), ne 200 kn. e sad, da li HP kao pošta ima pravo na naplatu takvih naknada, ili muljaju, to je dobro pitanje

Car.gar.                50,00+pdv
Usluga                120,00+pdv

to je 170 kn + PDV = 212,50 kn samo za naknade In Time doo, ak sam dobro izračunao. ostatak je otišao na PDV pošiljke (za ovaj iznos carine nije bilo)

Editirao zed_alive - 15.svibanj.2020 u 22:55
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 23:01

Nova epizoda.... pogledajte koji sam email dobio od Digikeya:

moje osobno mišljenje je nažalost da je takav njihov odgovor očekivan, i u velikoj mjeri i opravdan...

In time d.o.o.

Licensee of Federal Express Corporation

onda drugi put svakako izbjegavaj Fedex (samim time i trgovce koji isključivo preko njih šalju), osim ako nemaš izbora. naveo sam pozitivno iskustvo preko UPS. slanje preko nacionalnih pošti bi trebalo biti ok, dolazi paket preko HP. kako neki treći ili deseti rade izvan EU, ne znam, možda netko ima iskustva...

Editirao zed_alive - 15.svibanj.2020 u 23:04
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 23:05
Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

Ti si sad u situaciji da ćeš izgubiti nešto. Plaćajući trošak pošiljke jednako trošku narudžbe, ti si odlučio ne prihvaćanje. Po ovome što brzinski čitam sa pokojom pivom u sebi, prodavač će ti vratiti novce odbijajući neke troškove transporta (koji su jednaki trošku narudžbe, znači zerro point).

Citas povrsno... nece biti zero point, vec me Digikey upozorava da mi naknadno mogu zaracunati i vracanje posiljke nazad, pa cak i naknadno zaracunavanje uvoznih dazbina ako fedex to bude zatrazio od njih.... dakle daleko je to od zero point....
Na vrh
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 23:07
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Car.gar.                50,00+pdv
Usluga                120,00+pdv

to je 170 kn + PDV = 212,50 kn samo za naknade In Time doo, ak sam dobro izračunao. ostatak je otišao na PDV pošiljke (za ovaj iznos carine nije bilo)

Da... to mi najvise smeta u svemu ovome!
Na vrh
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 23:11
BTW, sva sreca da imam spremljen EORI broj, pa sam smanjio dopisivanje i kompliciranje (kod postanskog uvoza on vam ne treba)....

Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 23:24
Dakle, idemo i u minus?
Zerro point sam mislio kao vratit ce ti novac za narudžbu, ali ce od povrata novca oduzeti troskove transporta/nekih usluga...pa sam brzinski pretpostavio da neces dobiti ni kune povrata

Napomenuo sam kako sam brzinski procitao pod utjecajem piva....Ispricavam se

Editirao Darco - 15.svibanj.2020 u 23:27
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,202 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA