Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kurirska dostava - tarife za uvoz robe

Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Privremeno zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 23:51
Originalno postano od strane člana: Kale.v.2.0 Kale.v.2.0 napisao:

Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

to je 170 kn + PDV = 212,50 kn samo za naknade In Time doo, ak sam dobro izračunao. ostatak je otišao na PDV pošiljke (za ovaj iznos carine nije bilo)

Da... to mi najvise smeta u svemu ovome!
Koliko ja razumijem naknada te firme je samo 120kn+pdv. Ostalo je carina i pdv koji ionako moraš platiti. Jedino je taj ukupan pdv vjerojatno uvećan hbog te njihove trošarine. Netko će to možda bolje objasniti.
No, da, u konačnici, treba očito izbjegavati FedEx. Možda jesu super brzi, ali očito i ne baš isplativi.
Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.svibanj.2020 u 00:04
Ako je vrijeme novac i ako je netko super brz....dalo bi se razglabati o isplativosti.

Kada bi imali usporedno neki skuplji prozivod dostavljen od iste firme/transporta...možda bi stvari bile razumljivije....a možda isto frustrirajuće.

Činjenica je kako ima različitih kanala u svijetu nabave koji nam nerijetko nije svakodnevnica

Editirao Darco - 16.svibanj.2020 u 00:05
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.svibanj.2020 u 00:35
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Koliko ja razumijem naknada te firme je samo 120kn+pdv. Ostalo je carina i pdv koji ionako moraš platiti. Jedino je taj ukupan pdv vjerojatno uvećan hbog te njihove trošarine. Netko će to možda bolje objasniti.
No, da, u konačnici, treba očito izbjegavati FedEx. Možda jesu super brzi, ali očito i ne baš isplativi.

mislim da si krivo razumio, ovo car.gar. vjerojatno znači carinska garancija

ovo ti je iz pravilnika:
Pošiljke zanemarive vrijednosti do 150 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti po pošiljci, osim alkoholnih proizvoda, parfema i toaletnih voda, duhana i duhanskih proizvoda, uvoze se oslobođene od plaćanja uvoznih carina. No, na sve takve pošiljke čija je vrijednost veća od 22 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti, obračunava se porez na dodanu vrijednost.

dakle nema tu carine, obračunava se 25% PDV na iznos pošiljke s uključno poštarinom, ostatak su bile naknade
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.svibanj.2020 u 00:44
Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

Krivo si mu postavio pitanje

Ali, ako bih za ikog pomislio da bi to sa carinom mogao ljudski rjesiti, onda bih se na tebe, Edisone, kladio

Ma nisam, namignuo sam mu dok sam pitao pa je i on shvatio i nasmjesio se. Inace sam se s tim sluzbenikom susretao na mjesecnoj bazi, nekih dvije godine, sve dok nisu ukinuli Postu carinjenja u Rijeci i ostavli samo jednu u Zagrebu. Covjek je bio ugodan i fin, pravi profesionalac, ja bih donio racun, on bi obracunao PDV i jos neka cudna dodatna davanja, ja platio, preuzeo paket i dovidjenja, dovidjenja.

Jednom me pitao da li sam profesor u Elektro skoli (vidi sto stalno narucujem), jer me je jednom tamo vidio na autobusnoj stanici? Onda sam mu objasnio sto radim i zasto mi treba to sto narucujem.

Sad vise nema tog ljudskog kontakta. Ne znam da li je to bolje, ili gore. Cini mi se gore... Sad se stvari rijesavaju telefonom ili mailom. Dozivio sam da razgovaram s carinikom iz kojeg kipti srdzba i to mu se osjeti u glasu, ali po pravilima sluzbe mora biti "fin" sa strankama pa onda tako i razgovara. Na kraju to ispadne tragikomicno...

Na kraju uvijek trebas platiti jer si "slabija" stranka, kao sto ce platiti i Kalle sada.  ljut A sve je sigurno po zakonu i pravilima. Kad pitas tko je donio takav zakon, kazu ti...  ovi zbog koje cemo sad na izbore...

Na kraju ne boli toliko sto si platio, nego sto cine budalu od tebe. Ne bi smio ici PDV na PDV (valjda, ili bi tako bilo normalno), ali kad kuci u miru pogledas obracun to se vidi... i po zakonu je...

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.svibanj.2020 u 00:52
meni osobno je posebna ludost/bezobraština da poštanski troškovi ulaze u carinsku vrijednost
pandan tome bi bio da ti kod carinjenja na fizičkoj granici zaračunaju i benzin i cestarinu u carinsku vrijednost robe koju uvoziš
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.svibanj.2020 u 01:15
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

meni osobno je posebna ludost/bezobraština da poštanski troškovi ulaze u carinsku vrijednost
pandan tome bi bio da ti kod carinjenja na fizičkoj granici zaračunaju i benzin i cestarinu u carinsku vrijednost robe koju uvoziš

To je bilo prvo pitanje koje sam postavio cariniku. Objasnio mi je...  tako je po Zakonu... 

Jednom je dosao paket s prigusnicama, 8 komada, 4 moje, 4 za kolegu iz Dubrovnika. Kad je otvorio, veli on. - Aha, transformatori, na njih je 10% carine + PDV.  Velim ja - Nisu transformatori, oni imaju 4 zice, primar i sekundar... a ove imaju samo dvije zice... Tu nastade problem jer prigusnica nema u carinskom prirucniku. Trazio on pod specijalni slucajevi, listao, mucio se... Bilo mi ga zao pa rekoh - Aj pisi transformatori. I bi tako. I tu je obracun: cijena prigusnica + cijena transporta pa na sve to 10% carine, i onda na to ukupno jos i PDV. Sto reci? Plati i nosi prigusnice, ili su trafoi... mig

Na vrh
Kale.v.2.0 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.svibanj.2020 u 08:53
Ma imam iskustva sa uvozom kupljenih on-line svajojakih artikli i to odavna. Samo cu kazati da sam na eBayu od 2003 godine, a uvozio sam od Amerike, Brazila pa do Japana.

Sijecam se tog doba o kojem Edison govori, kada sam osobno dolazio sa pozivom u Carinsku ispostavu posta Split, i tu sam imao svakojakih iskustava, cak sam imao iskustva jednom kada me ce carinik otvoreno pitao (kod uvoza magnetofonskih traka) da mu dam "za piche" pa ce sve proci...

Ovo sada, kada se telefonski ili emailom rjesava, bar nema naknade "za piche" ali zaista svega drugog ima.

Jedan primjer od prije godinu i pol;
Uvozim jedan Teack deck iz Japana, koji je BTW rijedak u ostatku svijeta, i koji je BTW neispravan (pa mi je otuda bila i niza cijena), fantasticno ocuvan! I opet uvoz je bio preko neke kurirske sluzbe, i opet preko njihovog agenta u HR.
I chunka uzme oznaku modela i na google, i nadje neki primjerak na eBayu kojeg neki rus prodaje ko zna od kada koji ima cijenu visestruko vecu.... i kaze meni da vrijednost na prilozenom dokazu o kupnji je podcjenjena, te da taj dokument ne moze biti prilozen cariniku, jer da ce i on i ja biti u prekrsaju?!?!
I onda sam nakon visednevnih natezanja, isto bio kazao da odbijam pristati da mi se obracunaju davanja na osnovu te cijene na ebayu... i napokon, pristao je da se uzme moj dokaz o kupnji.... te pogodite.... proslo je na carini sve OK

Imam vrlo pozitivnih iskustava, npr. sa Mouserom!
Tu je sve simple & quick! Narucis, platis, i ako je cijena veca od 50 EUR, transport je besplatan, PDV je ja mislim 20% (jer je zemlja uvoza za cijelu EU italija), i dodje dostava na kucnu adresu u roku od 5 do 7 dana!!!

Ponukan time, nasao sam na Digikeyu dvokompomentno epoxy ljepilo specijalne namjene, i brzopleto kupim... no, na kraju to me je skupo kostalo, i vremena i novca.... ucis dok si ziv....

Editirao Kale.v.2.0 - 16.svibanj.2020 u 08:54
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.svibanj.2020 u 12:12
Dobro misliš Kale jer sam ja računao. U mouseru na prikazanu cijenu ide PDV od 20%.
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
Kale.v.2.0 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.svibanj.2020 u 17:46
Evo prva lijepa gesta u cijeloj ovoj zavrzlami… iako se nisu smatrali obveznim… a da bi valjda ublazili moju gorcinu u vezi svega ovoga, ekipa u Digikeyu odlucili su mi vratiti nazad placenu cijenu transporta. Lijepa gesta, ali i dalje stoji da nikako se ne koriste kurirske sluzbe za kupovinu laganih i male carinske vrijednosti stvari…ne isplati se nikako!
No kada usporedim mouser…. Digikey treba jos debelo unaprijediti svoje poslovanje za kupce iz EU.
BTW, evo samo limit za dobiti besplatni transport u mousera je 50 EUR a u digikeya je 100US$... a da ne govorim pojednostavljen carinski postupak kod mousera.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Ambiophonics iliti sto kad m...
Forum: Audio komponente