Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Sonore OpticalRendu

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
bibo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.svibanj.2020 u 15:12
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

pa da, nisu ludi da koriste jittery Toslink, išli su ziher na znatno bolji optocoupler (tj optocouplere ako su dva voda)

kako god, time su presjekli vođenje mase prema DAC-u

da, dvostruki vod, to bi po svemu trebalo biti najbolje moguce rjesenje... koliko zahvaljujuci tome a koliko svemu ostalom stvar radi nestvarno dobro, a osim toga bez ikakvih zastajkivanja, prekidanja i sl s..nja. i DSD, koji inace radi probleme na takvim spravama radi bez zamjerke....
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 08:55
Prema usporedbama na netu, zvučna razlika između SoTM SMS 200 Ultra i Sonore UltraRendu svodi se na stvar ukusa. Ima mišljenja koja naginju prema jednom, ili prema drugom. No ovo s optikom moglo bi biti još bolje, da ne spominjem UpTone.

Kao i kod tebe sa Sonore, i kod mene je napredak u zvuku SoTM u odnosu na PC odmah bio jasan i neupitan. nije mi padalo napamet da uređaj više puštam iz kuće.

Bravo Bibo, jedva čekam da to čujem.

Editirao amigo - 07.svibanj.2020 u 08:58
    Moj HiFi
Na vrh
ZlyM View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 09:32
Amigo, možda griješim (tko će sve popamtiti), ali zar tvoj novi DAC nema ethernet ulaz, čime bi ova priča sa usb bila završena? 
Avalon Symbol, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 09:56
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Bilo bi mi jednostavnije da si napisao 3 brojke, ali ok. Pogledat ću... Za kabel sam pitao jer koristim obicni vulgaris optički na spoju squeezeboxa i daca i to radi i iznenađujuće dobro (internet radio). Zanimalo me jel sonore, kad već radi toliko dobro, koristi neki bolji ili ne. 
Ovo je kao sto se vidi dupla mrezna optika, kao u data razvodnim ormarima, serverskim sobama...

Standardna high speed optika.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 10:11

pa da, nisu ludi da koriste jittery Toslink, išli su ziher na znatno bolji optocoupler (tj optocouplere ako su dva voda)

kako god, time su presjekli vođenje mase prema DAC-u

Lupas Zede, da moram tak rec. Doublecheck prije pisanja tvrdnje.

Toshlink je prastara consumer Toshibina izmišljotina, al od onda su licence iscurile pa drugi rade daleko bolje i brže predajnike i prijemnike sa istim bajonetom(oblikom konektora na kraju optickog vlakna).
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
bibo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 10:33
Thaaanks Amigo,
ova izolacija mi ide na zivce, kao i svima, jedva cekam da Ti i Tatamata opet  dodjete na druzenje bilo kojim povodom a narocito sada kada imamo dodatni razlog..... :)
svaki audiofil bi ovo morao probati, narocito zato sto je Darin spreman  ustupiti SotmUltra na probu (zastupnik, za one koji mozda neznaju) pa sve dobije novu dimenziju, probas i nista te ne kosta... jos samo kratko o poboljsanju koje se dobije..... posluzit cu se jezikom razumljivim na ovom forumu... dakle da promjenite sve kablove koje imate u sistemu i uzmete recimo sve najbolje Sumice, zamjenom necete dobiti niti jednu petinu koju dobijete SotM-om ili Sonoreom, jel to dovoljno slikovito?
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 10:34
Originalno postano od strane člana: ZlyM ZlyM napisao:

Amigo, možda griješim (tko će sve popamtiti), ali zar tvoj novi DAC nema ethernet ulaz, čime bi ova priča sa usb bila završena? 
Ne, dobri dacovi s ethernet ulazom su jako skupi. Moj ima i2s ulaz, što je bolje od usba s kratkim hdmi kabelom, ili mrežnim kabelom, ali opet trebaš imati comp/ethernet bridge s takvim izlazom. Imao sam takav uređaj, dobar, ali ne tako dobar da se može nositi sa SoTM.
    Moj HiFi
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 10:50
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Toshlink je prastara consumer Toshibina izmišljotina, al od onda su licence iscurile pa drugi rade daleko bolje i brže predajnike i prijemnike sa istim bajonetom(oblikom konektora na kraju optickog vlakna).

oodlično, reci, jel ti poznato na koliko ps su najbolji stisnuli dolje jitter (ili neki za koje si u saznanju brojke) na tim optičkim transmitterima/receiverima po Toslink kompatibilnim konektorima (i pripadajućem protokolu)?

Editirao zed_alive - 07.svibanj.2020 u 10:51
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 12:24
Originalno postano od strane člana: bibo bibo napisao:

Thaaanks Amigo,
ova izolacija mi ide na zivce, kao i svima, jedva cekam da Ti i Tatamata opet  dodjete na druzenje bilo kojim povodom a narocito sada kada imamo dodatni razlog..... :)
svaki audiofil bi ovo morao probati, narocito zato sto je Darin spreman  ustupiti SotmUltra na probu (zastupnik, za one koji mozda neznaju) pa sve dobije novu dimenziju, probas i nista te ne kosta... jos samo kratko o poboljsanju koje se dobije..... posluzit cu se jezikom razumljivim na ovom forumu... dakle da promjenite sve kablove koje imate u sistemu i uzmete recimo sve najbolje Sumice, zamjenom necete dobiti niti jednu petinu koju dobijete SotM-om ili Sonoreom, jel to dovoljno slikovito?
Meni je SoTM donio zvuk koji se ne može povezati s uobičajenim computer audiom. Dobio sam na ispravnosti timbra, širini i naročito dubini pozornice, fokusu i plastičnosti pozornice, dubini basa. Već je bilo dobro sa SoTM običnim napajanjem koje se upikne u utičnicu, no sa SoTM SPS 500 napajanjem, sve je još bolje.
Što bi Gašo rekao, organski zvuk.
SoTM ima još igrački, USB izolator, koji nije preskup i vanjski clock, koji je skuplji. Recenzije kažu da je s jednim i drugim zvuk još bolji.
    Moj HiFi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 13:43

Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

oodlično, reci, jel ti poznato na koliko ps su najbolji stisnuli dolje jitter (ili neki za koje si u saznanju brojke) na tim optičkim transmitterima/receiverima po Toslink kompatibilnim konektorima (i pripadajućem protokolu)?
Mislim da sama optika ako je dobro izvedena i dovljno brza na krajevima moze biti samo bolja od elektricne veze.

Jitter tu ovisi o samom protokolu i u SPDIFu jitter dolazi od same cinjenice da je to jednosmjerna kompozitna veza u kojoj je clock interpoliran u istiom vodu kao i sam audio datastream i nema master i slave uređaja nego sve ide u jednom smjeru pa kako ispadne i koliko su devijacije clocka između izvora i prijemnika.

No to ni nije tema.

Ovdje postoje dvije high speed optike e sad zasto , nisam proucavao, ali vidljivo je i pohvalno da proizvođači koriste sad vec u transferu podataka provjerena i kvalitetnija distribucijska rjesenja koja nisu iz porodice "audio only" standrada, sto je dosad bilo glupo ogranicenje.

Editirao Gašo - 07.svibanj.2020 u 13:47
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Faital Pro pokućni zvučnici
Forum: Uradi sam