Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Sonore OpticalRendu

Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 18:44
Originalno postano od strane člana: hudo hudo napisao:

Evo jedan zanimljivi review, vec sam ga linkao u Raspberry Pi raspravi al nek se nadje i ovdje:
koliko sam ja skuzio iz komentara ljudi po forumima, po kvaliteti lista ide odprilike ovako:
hifiberry digi pro + < allo digi one < alo digi one sig < pi2aes < Sotm / microRendu / ultraRendu
s time da naravno modifikacije poput Gasine mogu podignut pojedini konverter, te razlike u preferenciji DACa na AES, coax, ...
Kroz tjedan dana bi mi trebao stici pi2aes iz USA, pa cu vidjet kako to cudo radi u odnosu na obicni (daphile) fanless PC USB. Moj cilj je bio dobiti 90% performansi Sotma ili Sonorea, al za 4x manje novaca. Naravno to je samo teorija, dokle god ne probam vise njih na vlastitom sustavu.
Malo ljudi misli da je MicroRendu bolji od SoTM SMS200 Ultra. Oko Ultra Rendu i SMS 200 Ultra ima podijeljenih mišljenja. MicroRendu je u klasi SoTM SMS200. Sms200 i sms200 ultra u sasvim su različitim klasama.
    Moj HiFi
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 20:24
Ovo je isto nesto novo, cijena je ok, usteka se na Rpi, valjalo bi cut:

Pi2AES RoPieee - Yggdrasil / Music Hall 7.1 - PrimaLuna Prologue Prem pre - Nord NC500 mk2 power - Focal 1028be
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2020 u 20:38
Da li se nekako kod Sotm ili Sonorea može izbjeći upotreba PC-a? Kod rpija je odlično što u njega upikneš hard disk, nađeš ga na mreži s bilo kojim uređajem (mob, tablet...) i to je to. Ne volim PC blizu audia, a još kad krene synology, pa mreža, pa sto komplikacija...
Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.svibanj.2020 u 08:24
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Da li se nekako kod Sotm ili Sonorea može izbjeći upotreba PC-a? Kod rpija je odlično što u njega upikneš hard disk, nađeš ga na mreži s bilo kojim uređajem (mob, tablet...) i to je to. Ne volim PC blizu audia, a još kad krene synology, pa mreža, pa sto komplikacija...
SoTM ima opciju ethernet ulaza za PC, ili NAS, ili USB ulaza, za USB disk. Ja koristim ethernet ulaz na koji je spojen NAS.
    Moj HiFi
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.svibanj.2020 u 08:41

Baš taj koncept uređaja sam imao - Singxer SU-1, ali ovo je vjerojatno kvalitetnije. Ima USB ulaz s PC-a Rpi-a, ili sl., a izlaz koji ti odgovara. Ja sam sa svojim DAC-om koristio HDMI i2s. Koristio sam to jer USB prijemnok u DAC-u softverski se mučio s DSD-om (Amanero, sad je to riješeno).
Svirao je PCM do 384 i DSD do 256 koliko sam probao. Vjerojatno i DSD 512, na koliko je bio deklariran.
Sve ovisi koliko je kvalitetna konstrukcija. Kako su izvedene razne izolacije, filteri, naročito koliko je niskošumno i istovremeno dinamično napajanje.
Taj moj uređaj Singxer SU-1, imao je mnogo mogućnosti i dobro svira, ali zvučno je zaostajao recimo za Berkeley USB konverterom. Neki su ga modificirali, tako da su ga spajali na vanjsko napajanje.
Zato bi bilo najbolje probati prije kupnje.

Editirao amigo - 08.svibanj.2020 u 08:43
    Moj HiFi
Na vrh
bibo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.svibanj.2020 u 09:32

to je postalo prilicno popularno, i za ocekivati je sve vise takovih rjesenja a sa time naravno i pad cijena.. sto je pozitivno.... ono sto je mene odbijalo od slicnih je software.... i Sonore i Sotm je sa time u pocetku imao problema, no sad su ti uredjaji dugo prisutni i prakticki je sve popeglano...
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.svibanj.2020 u 11:33
Originalno postano od strane člana: bibo bibo napisao:

to je postalo prilicno popularno, i za ocekivati je sve vise takovih rjesenja a sa time naravno i pad cijena.. sto je pozitivno.... ono sto je mene odbijalo od slicnih je software.... i Sonore i Sotm je sa time u pocetku imao problema, no sad su ti uredjaji dugo prisutni i prakticki je sve popeglano...
Takav uređaj će imati sve manji broj korisnika. One korisnike čiji DAC nema, ili nema kvalitetan USB ulaz. Ako DAC prihvaća USB, nepotrebno je između kompa stavljati još jednu komponentu, osim ako ona bitno popravlja zvuk. Ali ovo nije USB izolator, poput SoTM tX-USBultra. To je konverter. Direktno spajanje USB-om na DAC, kod mene ipak daje nešto bolji zvuk. Preporučam oprez u vidu prethodnog slušanja, ili mogućnost kupnje uz povrat u roku 30 dana.
    Moj HiFi
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.svibanj.2020 u 12:19
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Takav uređaj će imati sve manji broj korisnika. One korisnike čiji DAC nema, ili nema kvalitetan USB ulaz. Ako DAC prihvaća USB, nepotrebno je između kompa stavljati još jednu komponentu, osim ako ona bitno popravlja zvuk. Ali ovo nije USB izolator, poput SoTM tX-USBultra. To je konverter. Direktno spajanje USB-om na DAC, kod mene ipak daje nešto bolji zvuk. Preporučam oprez u vidu prethodnog slušanja, ili mogućnost kupnje uz povrat u roku 30 dana.

logičan razvoj je u biti onaj koji miče sami komp, dakle u streamer smjeru, a to spominje i dantheman. što će PC u priči? on je bio logičan u prvim generacijama DAC-ova s USB jer je lanac ponudio nešto novo, ali to je otvorilo i razvoj streamera, komponenti koje u sebi imaju jednostavnu komp pločicu dostatnu za obavljanje svog zadatka, a to je generiranje muzičkog data streama u hifi kvaliteti za sve obuhvaćene formate

koncept minikompjutera je puno logičniji od PC varijante, jer PC je predimenzioniran procesiranjem, nije dediciran audio streamanju po ustroju operacijskog sustava, ždere snage daleko previše nego što je potrebno za hifi audio, daleko više je noisy nego što to može biti kompjuterćić jednostavnog ustoja i s minimalno sklopovlja (i kvalitetnim clockom), koji će trošiti bitno manje snage, pa ga je lakše i opremiti dostatnim ULPS. i takva komp ploćica ide drito kao dio streamera, da ostatku sklopovlja osigura I2S preko kratke veze, za dalju digitalnu konverziju u digitalne izlazne formate. takva komponenta može stvoriti i kvalitetniji digitalni stream, umjesto da svoje resurse troši da se obračuna sa svime što je PC šibnuo van

Editirao zed_alive - 08.svibanj.2020 u 12:21
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.svibanj.2020 u 12:48
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

logičan razvoj je u biti onaj koji miče sami komp, dakle u streamer smjeru, a to spominje i dantheman. što će PC u priči? on je bio logičan u prvim generacijama DAC-ova s USB jer je lanac ponudio nešto novo, ali to je otvorilo i razvoj streamera, komponenti koje u sebi imaju jednostavnu komp pločicu dostatnu za obavljanje svog zadatka, a to je generiranje muzičkog data streama u hifi kvaliteti za sve obuhvaćene formate

koncept minikompjutera je puno logičniji od PC varijante, jer PC je predimenzioniran procesiranjem, nije dediciran audio streamanju po ustroju operacijskog sustava, ždere snage daleko previše nego što je potrebno za hifi audio, daleko više je noisy nego što to može biti kompjuterćić jednostavnog ustoja i s minimalno sklopovlja (i kvalitetnim clockom), koji će trošiti bitno manje snage, pa ga je lakše i opremiti dostatnim ULPS. i takva komp ploćica ide drito kao dio streamera, da ostatku sklopovlja osigura I2S preko kratke veze, za dalju digitalnu konverziju u digitalne izlazne formate. takva komponenta može stvoriti i kvalitetniji digitalni stream, umjesto da svoje resurse troši da se obračuna sa svime što je PC šibnuo van
Već je napredak kad se makne grafika i upravlja tabletom, ili mobom. Koristi se niskošumno napajanje. SoTM SMS 200Ultra okljaštreni Linux vrti na SD kartici, jer ona isporučuje najmanje šuma. I naravno, u takvom uređaju se pazi na šum, na mase, ima kvalitetne oscilatore itd.
    Moj HiFi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Ion