Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

SB Acoustics Rinjani BE Loudspeaker Kit

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: SB Acoustics Rinjani BE Loudspeaker Kit
    Objavljeno: 04.svibanj.2020 u 07:04
https://soundstageaustralia.com/index.php/reviews/395-sb-acoustics-rinjani-be-loudspeaker-kit

Evo mala recenzija kita koji cak ne mora biti za samograditelje jer se sastavi kao lego kockice.

Normalno, moze i full diy, pa izadje nesto jeftinije
nesto sitno
volumio_rPi3_links usb zica_analog precision UP/DSP_kimber PBJ zica (nekoliko njih)_hypex ncore (puno njih)_bauhaus zica (dosta njih)_satori BE + satori 16P + peerless XLS10 / sve u kompresiji_sve diy
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2020 u 11:55
Znaš možda kolika je razlika u zvuku između BE i običnog tweeter.a ili Jantzen crosscap i kita sa Clarity CSA?
Slušao sam nešto vrlo slično u Troelsovoj izvedbi samo je doljnji midwoofer 18cm i ima tu dosta basa možda i previše za neku srednju sobu, čak ima jedan test gdje savjetuju manji model za srednje sobe.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2020 u 14:53
slušao sam jedne donkimizerove bookshelfe s običnim SB Acoustics tweeter.ima i njihovim mislim 13cm midbasom (donki zna koji su točno bili driveri)? i osobni dojam mi je neki bio da me midbas jako ugodno iznenadio po kvaliteti, dočim sam s tweeter.om bio manje oduševljen - ništa krivo ali dok sam si oko midbasa mislio 'ovo svira iznenađujuće dobro u srednjima, pa i dolje', kod tweeter.a mi se činilo da ne prati sasvim klasom. sudeći po tome, trebala bi biti veća kvalitativna razlika između njih i BE tweeter.a
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2020 u 15:13
Ono što si slušao je 10 ili 12 cm, imao sam ga i ja doma i radi odlično, malo možda tweeter... je prenaglašen bio ali to je i konstruktor rekao da ga treba malo atenuirati.
Također tweeter. koji si slušao nije iz satori serije, postoji običan svileni tweeter. iz satori serije koji košta oko 140e, berilij je skuplji pa me zanimalo kakva je razlika.

Editirao Sveti_Ilija - 04.svibanj.2020 u 15:14
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2020 u 16:19
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Znaš možda kolika je razlika u zvuku između BE i običnog tweeter...a ili Jantzen crosscap i kita sa Clarity CSA?
Slušao sam nešto vrlo slično u Troelsovoj izvedbi samo je doljnji midwoofer 18cm i ima tu dosta basa možda i previše za neku srednju sobu, čak ima jedan test gdje savjetuju manji model za srednje sobe.

Klasični satori svira skroz uredno, bez ikakve zamjerke.
U kombinaciji sa Satori 16P (Kalasan verzija) svira kao zvučnik od bar 20000kn.
Glupo mi se nabacivati ciframa, ali stvano svira ljepo i ovi koji su ga čuli bi rekli da svira u rangu malih sonusa od tih nekih 3000eura
Da je i 2000 eura opet dobro.

Taj zvučnik je pred par godina bio na sajmu, u diy sobi, u nekoj poluradnoj verziji i ljudima se svidio zvuk.

S tim da je tamo u seriji s visokotncem bio jantzen superior Z (crveni kond) (po sjećanju, prošlo je par godina od tog)

Da tamo je bila verzija u kompresiji od 18L (iako je predvidjeno da se za taj volumen nakelji i bass port) i u toj maloj prostoriji je bilo zadovoljavajuće basa. Neki su čak komentirali da više ni ne treba, koji će mu K bas refleks uz tolko basa.

Samu usporedbu izmedju berilija i klasicnog, jednog uz drugi, nisam radio
ali kako audiofili imaju slonovsko pamćenje što se zvuka tiče haha
onda tvrdim da razlike ima, i berilij meni vrijedi razliku u cijeni.

Ali ako se nema tih 250eura/kom i klasični visokotonac je dovoljno dobar.
Masu ljudi je zadovoljno sa njim (klasicnim satorijem).

Inace ja sam na aktivi, visoki su direkt na pojačalu, bez skretnice, bez konda u seriji, samo komad zice...pa dok sviraju / sviraju haha

Editirao nu!me! - 04.svibanj.2020 u 16:27
volumio_rPi3_links usb zica_analog precision UP/DSP_kimber PBJ zica (nekoliko njih)_hypex ncore (puno njih)_bauhaus zica (dosta njih)_satori BE + satori 16P + peerless XLS10 / sve u kompresiji_sve diy
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2020 u 16:25
viš, nisam pojma imao da postoji svileni Satori, mislio sam da je Satori isključivo berilij...sori

nije mi bila zamjerka prenaglašenosti visokih (tad kad smo slušali stari smještaj je bio koma pa je prenaglašavao srednjetonsko), komentar oko tweeter.a se odnosio na to da mi je falila ona ultimativna rezolucija i vjernost na njima. Satori svileni bi morali bit bolji od toga

kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2020 u 16:40
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

nije mi bila zamjerka prenaglašenosti visokih (tad kad smo slušali stari smještaj je bio koma pa je prenaglašavao srednjetonsko), komentar oko tweeter...a se odnosio na to da mi je falila ona ultimativna rezolucija i vjernost na njima. Satori svileni bi morali bit bolji od toga

Nemoj se sad izvlačitihaha

smijehmig

Editirao Darco - 04.svibanj.2020 u 16:41
Predstavnik neukih
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2020 u 18:18
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

viš, nisam pojma imao da postoji svileni Satori, mislio sam da je Satori isključivo berilij...sori

nije mi bila zamjerka prenaglašenosti visokih (tad kad smo slušali stari smještaj je bio koma pa je prenaglašavao srednjetonsko), komentar oko tweeter..a se odnosio na to da mi je falila ona ultimativna rezolucija i vjernost na njima. Satori svileni bi morali bit bolji od toga

Taj moj visokotonac ima neku mračnu stranu. Nisam još otkrio u čemu je tajna, ali tajna postoji. haha
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2020 u 18:22
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Ono što si slušao je 10 ili 12 cm, imao sam ga i ja doma i radi odlično, malo možda tweeter.... je prenaglašen bio ali to je i konstruktor rekao da ga treba malo atenuirati.
Također tweeter.. koji si slušao nije iz satori serije, postoji običan svileni tweeter.. iz satori serije koji košta oko 140e, berilij je skuplji pa me zanimalo kakva je razlika.

Ima razlike berilij, ne-berilij i to značajne. Disperzija je nebo i zemlja za početak, tako da će tekstilni uvijek zvučati življe (recimo te Satori varijante). Nekak mislim da se tebi možda berilij ne bi svidio. haha
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2020 u 19:47
Pusti, donki nema pojma, berilij je vrhunski
Si vidio da je on jos na trubama
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
izvor direktno u amp ili sa ...
Forum: Audio komponente