Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Yamaha A-1

Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Yamaha A-1
    Objavljeno: 21.travanj.2020 u 19:41
u biti mi je teško obraditi uvjetno rečeno recenziju ovog pojačala (u biti se ne osjećam iz nekoliko razloga skroz kompetentnim recenzentom. jedan razlog bi bio vlastiti nedostatak pravih utakmica, ajmo reći prvoligaških haha a drugi je limiti male slušaonice, koja mi naprosto onemogućava da sustav klase koji je trenutno u njoj pokaže jedan bitan dio od onog što može - ako uzmemo da primarno slušam doma komponentu, kako se to i radi (srećom je čuh i drugdje, u sustavu kojeg sam imao prilike čuti još nekoliko puta, a koji je pogodniji za neke specifične dojmove, s uvažavanjem da uvijek može bolje...). uglavnom, nisam ni planirao pisati, ali pišem, makar sam se dvoumio oko toga, iz jednog jedinog razloga: ovaj integrirac to zaslužuje

uglavnom, kad sam čuo amp kako svira, prvo nisam uopće ni znao da je u sustavu drugi amp. nisam ni obratio pažnju. muzika je bila lijepa, definirana, živahna i životna, otvorena a dobra u bas prezentnosti, definiciji i ekstenziji, baš kako treba biti. kad sam shvatio da svira taj integrirac umjesto poznate, kvalitetne amplifikacije, prva reakcija je bila šok, koji nisam mogao sakriti da sam i htio. a inače se stvarno rijetko šokiram

druga stvar je što ja u tom trenutku uopće nisam ni planirao kupiti amplifikaciju. doma kvalitetan LFD integrirac, koji je živahno svirao (nakon što je sređen smještaj sobe i zvučnika, jer u prethodnom rasporedu to je zvučalo doslovce nikako, te nakon što sam poriktao hrpu detalja tipa strujaša, podloški, dampiranja nogica, završavanja DIY OCC srebrnog interkonekta...), makar mi je mala i nezgodno ječna soba koja jede srednji bas na mjestu slušanja (a da nemam puno opcija to izbjeći) dala malo presvijetlu prezentaciju za određenu vrstu glazbe, nejmli, rock. no ajde, u muzici koju više slušam sam se našao. a imao sam i drugu opciju, LFD power, za koji je trebalo nabaviti još i kvalitetni aktivni preamp. i to je bio plan, nabavka preampa. ne integrirca haha

no stvar je predobro svirala a da bi je propustio, po itekako prihvatljivoj cijeni mjereno mojim aršinom: aršinom primarno dobrog zvuka. i to još k tome potpuno obnovljena. rekoh, moram poslušati to doma. nisam imao dvojbe oko ampa, doma su me čekali isti takvi zvučnici. imao sam dvojbe oko tog da li će amp u mojoj slušaonici učiniti razliku, ili će soba ocariniti zvuk. no pokazalo se da amp, premda neće sustav zvučati toliko dobro kao u ipak boljoj slušaonici, ima potrebnu moć da pokaže kvalitete

dakle, kakve osobine je pokazao amp, ukupno gledano. probat ću to poredati nekakvim slijedom impresija:
- moć; izuzetno dinamično pojačalo. staviš mu pojačala s dobrom dinamikom, a ovo to nadmaši. okrećeš pot, a pojačalo to obožava, makar dobro svira i na tiše
- rašireni ekstremi spektra - sobu popuni više odlično definiranog basa, dinamičnog, prezentnog, ekstenzivnog! ali ne nauštrb otvorenog zvuka, on je otvoren točno kako i koliko treba, ni previše, ni premalo
- definicija po punom spektru. doslovce, čuje se po čitavom bandu visoka razina definicije zvuka. uključno s rezolucijom, dakako
- separacija lijevog i desnog kanala: dakle, svaki zvuk je jasno separiran i smješten (moja slušaonica nažalost onemogućuje onu 3D hologragfiju iluzije smještaja sviraća po pozicijama ma kakva snimka bila, naprosto soba od 12m2 to ne dozvoljava; međutim čuje se dobro separiranost lijevog i desnog kanala, te plastično zaokruživanje holografije samog zvuka instrumenta, primjerice). dakle, referenca je tu bio dual monoblok power s zasebnim trafima. A-1 ne separira baš ništa čujno lošije, svira kao dual monoblok!
- timbar! moćne i duboke note npr kod bas glasova odaju prisustvo tonalnih primjesa koje djeluju istovremeno i moćno i uvjerljivo. naravno, i kod instrumenata, gdje to postoji
- transparentnost čitave zvučne slike - nema se što reći, zvučna slika je dobro oprani prozor u svijet muzike, bez zamućenja bilo gdje na bandu
- uvjerljivost gornjeg dijela spektra - ako sam tu malo sumnjao da postoji natruha više naglašenosti tog dijela spektra, razuvjerilo me slojevito tonalno definiranje zvukova instrumenata koje se proteže prema visokom srednjetonskom, uz izraženi rezoluciju
- i na kraju, koherentnost čitave zvučne slike u cjelinu. jedan ne staromodni, nego rekao bih bezvremenski zvuk, koji uzme muziku kakva jest i učini je boljom u smislu vjernijom, na način na koji to od hifi sustava želite

i što reći, pojačalo je ostalo...glavni razlog za ostanak, komparativno gledano, jer dosta kvalitete je bilo prisutno i prije njega u sistemu, je bila moć u donjem dijelu spektra, gdje taj moćni DC ustroj pokazuje razlog za svoje postojanje. spram LFD integrirca imao sam osjećaj da amp isporuči 90% magije visokih koji prezentira LFD. s nešto mišićavijom prezentacijom u smislu dinamike visokih, ali uz moćniji donji kraj i za potrebe ovih zvučnika hendlanje snage kakvo objektivno u mojoj sobi ne mogu ni iskoristiti kako treba, pa ni uopće

nedostatak? trebam smišljati i tražiti. možda bi amp mogao dodatno nježnije u visokima, ali ovo će zvučati kao da je grub, a to nije ni najmanje. govorimo o levelima prema najboljem. ali i to je osjećaj, jer moram priznat da tu se sad isprepliće s time kako svira DAC, a koji sigurno nije najnježniji performer koji postoji na svijetu. dakle i tu je teško reći. no evo, moram spomenuti neki otklon, jer inače nitko neće vjerovati dojmovima, u smislu da tu ima doista bitna doza objektivnosti...

ako vas put nanese i trebate kvalitetan integrirac za 'nesvemirske' pare, mogu samo toplo preporučiti. naprosto, ne vidim grešku. po prezentaciji, ne mogu reć da sam isprobao, ali mislim da amp može i zahtjevniji zvučnik othendlati od ATC, koji premda je realistično niske osjetljivosti (mjeren od avmentora na 83dB), nije impedacijski zločesti teret, pa ne testira amp do kranjih granica u tom smislu. ali osjećaj mi je da ovi wati mogu puno - ne za ekstreme radi ukupnog limita wata, ali rekao bih da zaslužuju priliku pokazati što mogu

sustav:
Rpi+Hifiberry Digi+ Pro (modificiran) s Volumio playerom, napajan Gašinim ULPS (izvor glazbe: USB HDD)
Supra Trico 75Ohm coax, terminiran Star Line RCA
DIY DAC filterless NOS DAC baziran na AD1865
DIY ICC (OCC stebro s više niti u širem teflonskom bužiru ispletenom u par)
Yamaha A-1
Audioquest Clear 3 zvučnički kablovi
ATC SCM19 v2 (na Rondo Reference stalcima)
strujaši: Elecaudio CS-361B (terminirani Viborg i Sonarquest šuko i IEC konektorima)
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
spacelab View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj spacelab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.travanj.2020 u 19:49
Kako bi usporedio tu Yamahu i Electrocompaniet po zvuku ?

Dodatne informacije o pojačalu:

Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.travanj.2020 u 20:13
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

ako vas put nanese i trebate kvalitetan integrirac za 'nesvemirske' pare, mogu samo toplo preporučiti. naprosto, ne vidim grešku.

Ok. Reci di si, dolazim i uzimam.....*pljuc u ruke...gimme a shake*

Vidim da ti je srce skakutalo pišući ovaj tekst.Beer
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.travanj.2020 u 20:24
Originalno postano od strane člana: spacelab spacelab napisao:

Kako bi usporedio tu Yamahu i Electrocompaniet po zvuku ?

Dodatne informacije o pojačalu:

da, zgodno je vidjeti malo podataka i konteksta o tom povijesnom uradku
kako bih usporedio? nikako, kad nisam nikad imao Electrocompaniet doma u sustavu...
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.travanj.2020 u 20:26
Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

Ok. Reci di si, dolazim i uzimam.....*pljuc u ruke...gimme a shake*

Vidim da ti je srce skakutalo pišući ovaj tekst.Beer

skakuće mi dok slušam sustav smijeh
ali uzmi u obzir da mi je najslabija komponenta u sustavu soba. no više-manje, znam što svaka komponenta može u boljoj slušaonici
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.travanj.2020 u 21:27
S kojim ampom si ga usporedjivao?
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.travanj.2020 u 21:32
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.travanj.2020 u 21:34
Zed, cestitam na izvrsnom pojacalu, kad nitko drugi nece jer ne kosta 15000€ ovaj £, ovaj $, ovaj % , ovaj #, ¥, pasmasters pogubio sam se.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.travanj.2020 u 21:38
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

S kojim ampom si ga usporedjivao?

LFD Zero LE MkIII integrirac. i LFD PA2M power s pasivom (imao sam desetak dana Yba preamp, ali referenca je dalja jer sam odonda mijenjao razmještaj zvučnika)
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.travanj.2020 u 21:47
Pa daj stavi koju sliku
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Kazetofoni