Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Goldmund Telos 390.2

Odgovori Odgovori Stranica  <1 20212223>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
aparatusonitus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj aparatusonitus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2020 u 12:00
Originalno postano od strane člana: Supersaša Supersaša napisao:

A ako im objasniš da se prljava struja od transformatora i nevini audio signal pojačala "vide" u točki masa sruši im se svemir...

Aleluja

Kod da imaš bazen koji se s jedne strane puni vodom iz kanalizacije koja pumpa u ritmu pod velkim tlakom dok na drugom kraju bazena trebaš tok čiste destilirane vode...

Pa staviš dobar strujaš i sve se pročisti ko sveta vodica   
Non e mai abbastanza...
Na vrh
ZlyM View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2020 u 15:55
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Niko ne negira nista samo drugacije pridaje vaznost stvarima

Ne radi se o pridavanju važnosti različitim stvarima, već o pristupu spram uređaja ili sistema.
Spadam u grupu ljudi koji tvornički uređaj smatraju gotovim proizvodom kao takvim,
i iako svjestan da bi promjena pota, kondezatora ili internog ožičenja mogla značajnije
utjecati na njegove zvučne kvalitete, jednostavno to ne želim raditi. 
Takav način traženja boljeg zvuka (uz naravno uz izuzetak realne potrebe za refresh-om) smatram da spada u sferu DIY modifikacija, i da takve modifikacije od strane određenog broja ljudi nisu prihvatljive (u što i sam spadam). Usporedi to sa korištenjem dopinga u sportu. S druge strane promjena strujnog kabela ili igranje sa podloškama u svojoj osnovi ne mijenjaju tvornički uređaj, a imaju zvučnog efekta. Iako je gola istina samo jedna,
ni DIY modifikacije ni strujni kabeli ni podloške neće od lošeg sistema napraviti dobar, niti će od dobrog sistema napraviti loš. Prema tome tko nije zadovoljan zvukom komponente, ništa od spomenutog ga neće spasiti, jedino realno je da promijeni komponentu.

Editirao ZlyM - 24.travanj.2020 u 15:59
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2020 u 16:23
DIY je onda i maloserijska izrada tih gotovih uređaja, kao i MK2, MK3, MK16.

Razlika je samo što to gledas kao kutiju a npr ja, kao sistem kojem je moguce staviti bolji filter za zrak i poboljsati performanse..
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Privremeno zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2020 u 17:56

Inače čestitke Stenu na novoj hifi, ako je nikad zadovoljan - zadovoljan onda sve ostalo nije ni bitno...
Samo kratko (iako sad na kraju vidim da uopće neće biti baš kratko, ali ... proteza), jer vidim da je dosta ljudi komentiralo u sličnom stilu. Iako, rečenica je pomalo nejasna, ali ... ok, recimo da je dovoljno jasna.
Ja sam zadovoljan sada, a kako će biti za par mjeseci, krajem godine, za dvije godine ... tko zna.

Prikaz nisam napravio zato da iskažem to svoje zadovoljstvo (piše u prvim postovima zašto je napisan, ako je netko zaboravio ili nije pročitao), tako da bih molio da se to uzme u obzir.
I prestane s čestitanjima, kako rekoh haha

Meni nije problem priznati, rekoh već, za par mjeseci, godinu-dvije, da sam se ipak malo zeznuo, krivo procijenio mogućnosti kompojnente, pa ću to i napisati u ovoj ili onoj temi (ako ih ne zaključaju u međuvremenu proteza), no nadam se da se nisam, ali samo će vrijeme to pokazati.

Iskreno, mislio sam da će mi prethodna elektronika biti "audiofilska penzija", što iskreno mislim i da bi bila (cca. 7 godina sam je imao, ne računačujući preamp, ali on je samo bio šlag na tortu u zadnjih godinu dana), no eto što se dogodi kad samo jedna komponenta "otkaže poslušnost".

S druge strane, tema se "krsti", isto od solidnog broja članova, kao "samo" tema o mojim doživljajima sa uređajima iz naslova.
 A kakve teme to inače postoje o uređajima bez dojmova onog tko je slušao to o čemu piše? To mi stvarno nije jasno.
 Kao što rekoh, ona nije recenzija, nego prikaz. Recenzija bi mogla biti samo kad se ima iskustva sa barem 3-4, 5-6 uređaja istog cjenovnog ranga, pa se može dati neka realnija ocjena gdje su komponnete o kojima se piše u odnosu na te neke druge.
 No,pošto sam svjestan da takvog iskustva nemam, zato sam ovo i nazvao prikazom. Nadam se da je sad jasnija ta razlika. Na stranu sad što ima svakakvih "recenzija" na netu.

Meni je uistinu žao da nema netko tko je poslušao tog 390.2, ali i još nekoliko amplifikacija iz tog cjenovnog ranga, pa da kaže nešto više. To bi, po meni, jedino uistinu obogatilo temu iliti dalo realnu ili barem realniju ocjenu ampa iz naslova. To bi mi značilo više od "tapšanja po ramenu" proteza
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.travanj.2020 u 21:57
ak je netko skroz zadovoljan s tim kak komponenta radi, don't fix it if it ain't broke je zdravi princip. jasno, ako netko pak ima jasnu viziju da se to moze dodatno unaprijeditj, i zna kako - zasto ne? govorimo o unaprijedjenju, a to bi u ovom svijetu trebalo znaciti vjerniji zvuk, manje izoblicenja i smetnji, vjerniji zvuk. i da je cujno. a ne tvikanje na dopadljiviji zvuk

ako to jest izvedivo s nekom komponentom, tko bi trebao imati nesto protiv za takvom promjenom? to bi bilo pljuvanje po smislu hifi. veca vjernost je veca vjernost i naravno da bi se to trebalo cuti kao unaprijedjenje zvuka

ako pak nije jednostavnije izvedivo, vracamo se na don't fix if it ain't broke

ovdje pricamo o sposobnosti tweakera, njegovom znanju da doista nesto i unaprijedi, ako to posjeduje i ako uredjaj nudi taj dodatni prostor za unaprijedjenje (ne znaci da to svaki uredjaj doista i nudi), well...

ja sigurno ne bih imao nista protiv za sebe, neovisno o brandu
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.travanj.2020 u 07:27
Evo skoro upecao JOB225 power amp. Svrbi me vec godinama ta prica, al covjek zaboravi pa krene dalje.
Jos uvijek postoji sansa, fakat me sad napalila ova tema da poslusam taj JOB/goldmund sklop.

Ako ne uspijem tak gotovanski doc do toga, postoji shema na netu, lako se ubaci u sim na provjeru i slozi u strasnoj DIY varijanti sa overkill napajanjem.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.travanj.2020 u 12:16

DIY je onda i maloserijska izrada tih gotovih uređaja, kao i MK2, MK3, MK16.

Razlika je samo što to gledas kao kutiju a npr ja, kao sistem kojem je moguce staviti bolji filter za zrak i poboljsati performanse..

Ne, naravno da nije.

Izrada u tom obliku se zove manufaktura, proizvod prolazi sličnu proceduru kao i prva verzija uređaja.

Samogradnja je nešto sasvim drugo.

Na vrh
Indrid Cold View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Indrid Cold Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.travanj.2020 u 12:17

Evo skoro upecao JOB225 power amp. Svrbi me vec godinama ta prica, al covjek zaboravi pa krene dalje.
Jos uvijek postoji sansa, fakat me sad napalila ova tema da poslusam taj JOB/goldmund sklop.

Ako ne uspijem tak gotovanski doc do toga, postoji shema na netu, lako se ubaci u sim na provjeru i slozi u strasnoj DIY varijanti sa overkill napajanjem.
Izlaz je isti, tu bez ikakve dileme nema čujnih razlika u zvuku.
No Goldmunt je integralac i nisam nigdje našao shemu preamp sekcije, neki OPA je unutra koliko se može po slikama dokučiti.
Uglavnom sa samim izlazom se nemre dobiti kompletna zvučna slika Goldmunda bez pre sekcije, prava nepoznanica ako se gleda tehnički je kontrola glasnoće, čudan je podatak od max. S/N 90dB iz čega bi se dalo zaključiti da nije motorizirani pot, nego elektronska regulacija, vjerojatno PGA2311 ili nešto gore.
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.travanj.2020 u 12:47
Originalno postano od strane člana: ZlyM ZlyM napisao:

Niko ne negira nista samo drugacije pridaje vaznost stvarima

Ne radi se o pridavanju važnosti različitim stvarima, već o pristupu spram uređaja ili sistema.
Spadam u grupu ljudi koji tvornički uređaj smatraju gotovim proizvodom kao takvim,
i iako svjestan da bi promjena pota, kondezatora ili internog ožičenja mogla značajnije
utjecati na njegove zvučne kvalitete, jednostavno to ne želim raditi. 
Takav način traženja boljeg zvuka (uz naravno uz izuzetak realne potrebe za refresh-om) smatram da spada u sferu DIY modifikacija, i da takve modifikacije od strane određenog broja ljudi nisu prihvatljive (u što i sam spadam). Usporedi to sa korištenjem dopinga u sportu. S druge strane promjena strujnog kabela ili igranje sa podloškama u svojoj osnovi ne mijenjaju tvornički uređaj, a imaju zvučnog efekta. Iako je gola istina samo jedna,
ni DIY modifikacije ni strujni kabeli ni podloške neće od lošeg sistema napraviti dobar, niti će od dobrog sistema napraviti loš. Prema tome tko nije zadovoljan zvukom komponente, ništa od spomenutog ga neće spasiti, jedino realno je da promijeni komponentu.

Vidis ja nikad nisam zazirao od modanja, bitno je da ide u dobre ruke (imamo tu na forumu Gasu ili Ilimzna) i da je sve skupa zvucnii boljitak. Eto neke komponente koje sam htio zamijeniti jel nisam bas bio zadovoljan sam nakon uspjelih modanja slusao jos godinama.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Privremeno zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.travanj.2020 u 15:14
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Vidis ja nikad nisam zazirao od modanja, bitno je da ide u dobre ruke (imamo tu na forumu Gasu ili Ilimzna) i da je sve skupa zvucnii boljitak...
Da, u tome je poanta - da je zvučni boljitak. Konkretnije, da mogu prvo poslušati taj tweak prije nego ga "kupim". Evo, moji Totemi su tweakani. Kako, nemam pojma, niti mi je bitno, bitno mi je samo kakav je zvuk u konačnici.
Jesu li puno unaprijeđeni ili malo, ili možda čak i unazađeni (zašto ne, iako sumnjam u to obzirom kako rade) - nemam pojma. I opet, meni nebitno.

Kako bi nešto odradio netko drugi nemam pojma. Samo znam da ništa od svojih uređaja, a to se odnosi na sve koje sam ikad imao, za nikakav tweak napamet ne bih dao nikome.
Ok, jedino bi mogle benigne, tipa zamjene pota, ako se može jednostavno  stari izvaditi i novi upiknuti, ali to znam i sam odraditi.

Originalno postano od strane člana: Indrid Cold Indrid Cold napisao:

... prava nepoznanica ako se gleda tehnički je kontrola glasnoće, čudan je podatak od max. S/N 90dB iz čega bi se dalo zaključiti da nije motorizirani pot, nego elektronska regulacija, vjerojatno PGA2311 ili nešto gore.

Bogme nepoznanica. Kad već gataš iz slika i shema, mogao si naći jednu sliku predniice gdje je uređaj uključen i bilo bi ti sve jasno.

I btw. nije "max. S/N 90dB" nego " > 90 dB". Što može biti slično, ali i ne mora biti.
Ponovo, meni svejedno, neću se dalje petljati u takve spike, ali nekad stvarno ne mogu odoljeti na neke postove.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 20212223>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Kazetofoni
Forum: Audio komponente