Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Interkonekti - srebro ili bakar

Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 11>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2020 u 10:47
Lapis: 22 AWG = 0.33mm2 (jedan vodič)
Diamond: 19 AWG = 0.65mm2 (22+24+26 AWG)
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2020 u 11:04
kao zračni dizajn, međutim teflon unutarnji omotač plus teflon cjevčice između vodiča, radi držanja distance i litz geometrije. zraka još najmanje. mogli su bar neki pamuk metnuti umjesto tih teflon cjevčuga

Lapis je dosta elementarno dizajniran, dakle radi se o jednoj relativno debeloj žičurdi, neoptimalnog presjeka, pa će bit više skin efekta

kod Diamonda su vodove odvojili u zasebno izolirane teflon bužire, a u svaki lupili tri vodiča različitih presjeka (što je povoljnije , a ukupni presjek je dupli u odnosu na Lapis

ja sam si radio s neizoliranim OCC 2*26 + 1*24 AWG. to je ukupni presjek 0.46mm2, presjekom dakle skoro na pola puta između Lapisa i Diamonda. izolator je isključivo široki (preko 3mm dijametra iznutra) teflon bužir, istvistano u par, unutra samo zrak. najveća ranjivost su vibracije jer žice su slobodne u zraku. prva verzija je bila samo s 2*26 AWG, zvukom zapravo vrlo slično, samo zeru tanje/živahnije/zračnije, ali jako sličan zvuk. molto zadovoljan rezultatom smijeh
Na vrh
kela View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2020 u 11:15

3 razlicite geometrije pravih izoliranih licni za signal i masu kad imas nebalansirani kabel..

https://hfc-fs.s3-eu-west-1.amazonaws.com/s3fs-public/styles/content_body_image/public/images/an_cable_sootto_350.jpgitok=aUJ_nrBx

l

Editirao kela - 12.ožujak.2020 u 11:17
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2020 u 11:21
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Lapis: 22 AWG = 0.33mm2 (jedan vodič)
Diamond: 19 AWG = 0.65mm2 (22+24+26 AWG)
Edit: Ups, nisam odmah skužio... Koliko ja vidim (a i imao) Lapis ima 3 srebrne žice, unutar centralnog dijela, dočim Diamond im 3 žice u 3 grupe, to jest 9. Ukupni presjek sam zaboravio pa ako ti kažeš...

Editirao Apparatus - 12.ožujak.2020 u 11:26
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2020 u 11:22
@kela to je bome pun k vodiča...
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2020 u 11:23
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2020 u 11:25
a pazi ovo Appi, ovdje je drugačija specka za Diamond, 3*24AWG. dakle ima više različitih verzija Diamonda
Na vrh
Muzikman View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Muzikman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2020 u 11:25
Fasciniran sam do kojih detalja vas nekoliko poznaje tematiku kabela. Svaka cast za trud. Ja kupujem kabele vec 30 godina, ali nisam nikad isao za tim pojedinostima.
PS Audio P5, Innuos ZEN MkIII, PS Audio DSJr, EAR 864, Pass Aleph5 klon, GoldenEar Triton Reference, Martin Logan ESL (PS Audio AC10, AQ NRG Y3, Cardas Neutral Reference, AQ Cheetah, AQ Kilimanjaro)
Na vrh
kela View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2020 u 11:28

@kela to je bome pun k vodiča...

I pun k... sounda izlazi :)
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2020 u 11:33

a pazi ovo Appi, ovdje je drugačija specka za Diamond, 3*24AWG. dakle ima više različitih verzija Diamonda
Prvo editirao onaj post pa vidio tvoju sliku... Nema veze. Bilo je toga. Mislim da još negdje imam AQ brošuru s početka 90-ih i ako se ne varam prva verzija Lapisa bila je bakar. Provjerit ću. Ovo s presjecima žica ću isto vidjeti, koliko budem mogao.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 11>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Hi Fi Osiguraci
Forum: Dodatni pribor