Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Interkonekti - srebro ili bakar

Odgovori Odgovori Stranica  <1 91011
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2020 u 16:39
o srebru i bwkru, da, svira topologija, dielektrik, vodic cistocom, promjerom, obradom...imamo primjere aq clear, sterling i dragon, topoloski isti, dielektricima isti, promjerima vodica isti (bar unutar iste linije, bilo je tu nekih sitnijih promjena i razlicitih inacica kroz vrijeme. ali na kraju, dragonu se klanja, pa sterlingu
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2020 u 17:12
Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

Al mislim da ti Edisone znaš o čemu ja pričam.

Naravno, znam.
Malo sam se nasalio u ova teska vremena, nemoj zamjerit.

Evo jos jednog savjeta koji ce dobro doci svima.
Bolje biti izoliran nego uzemljen!  mig

Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2020 u 22:11
Slušao interkonekt Einstein Neutron, kombinacija srebro bakar sa vodičima različitog preseka. Nije bio ok, kao da bi imao problema sa ˝tajmingom˝.

Editirao 11duc - 02.travanj.2020 u 22:12
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2020 u 22:22
Dali je to bilo tako baš zbog toga sto su kombinirali?
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2020 u 23:34
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Mogu predvideti, da je u tome problem, bar po mojim empiričnim iskustvima. Nisam jih merio da bi ustanovio tu razliku. Konektori su bili kvalitetni od WBT, tako da mislim da u tome nije bio problem. Šta ti misliš? Grešim, ne grešim, merenje, ne merenje, šišmiš?
Na vrh
kela View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2020 u 06:43
ima sustava, kako je Gaso opisao gdje je sve srebro od ulaznog chincha, preko trafoa, interstageov-a, sve ele. komponente imaju srebrne vodice i sve je to spajano najcesce p2p pa do izlaznih buksni/klema za zvucnike. Isto vrijedi za pre/power amp, mozda neki cd/dac. Zvucnici svakako u istom tonu, srebreno ozicenje, skretnica sa komponentama koje imaju srebrne vodice, sami driveri motani u srebru itd..
Dakle imas cijeli Ag sustav. Naravno da tamo Ag ozicenje prirodno legne i da je sve otvoreno i ima propusnost.
Hibridi nemaju tih pogodnosti i tu ima svega i svacega i mozemo raspravljati.
Ja sam vise za ili jedno ili drugo ali u full obimu, Cu setup je dobar i super radi ali Ag ode u nebo sa detaljima, dinamikom itd.. ovdje pricam o identicnim topologijama uredjaja samo drugacija metalurgija a za one koji smatraju metalurgiju magijom i laznim nametanjem u industriji.
Konkretan primjer su AN uredjaji, cijeli setup Cu ili Ag..
S time da veci leveli AN uredjaja vec u sebi imaju ele. komponente sa srebrnim vodicima pa i tu vec imas na neki nacin hibrida u startu a up-leveli uglavnom Ag. Dodatno mozes sve custom naruciti pa biras sto ti najvise odgovara tj. citaj kolko imas miljuna u dzepu...haha

Editirao kela - 03.travanj.2020 u 06:52
Na vrh
aladdin View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj aladdin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2020 u 08:27
Znači ako je sve motano u Ag, sve je odmah otvoreno i propusno?
Malo morgen.

da
< ="text/" ="safari-extension://com.ebay.safari.myebaymanager-QYHMMGCMJR/3c99f20f//helpers/preHelper.js">

Editirao aladdin - 03.travanj.2020 u 08:28
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2020 u 08:36
Originalno postano od strane člana: 11duc 11duc napisao:

Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Mogu predvideti, da je u tome problem, bar po mojim empiričnim iskustvima. Nisam jih merio da bi ustanovio tu razliku. Konektori su bili kvalitetni od WBT, tako da mislim da u tome nije bio problem. Šta ti misliš? Grešim, ne grešim, merenje, ne merenje, šišmiš?
Tko je spominjao ikakava mjerenja?
Pitao sam dali si tu losu zvucnu karakteristiku pripisao tome sto je kabel kombinacija bakra i srebra i dali je to jedini slucaj kada je kabel davao taj zvucni rezultat ili je bilo i "cistih" koji su zvucali kako si opisao ovaj.

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
jerga View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2020 u 09:47
Ma čemu tolika filozofija? Generalno vrijede neke općepoznate premise za to kakav zvuk se povezuje sa srebrom, a kakav sa bakrom. A to ništa ne znači da je neki kabel "bolji" od drugog, pogotovo što to "bolji" je jako individualan pojam. Ima vrhunskih i loših kabela neovisno o metalima unutra pa nek si svatko izabere svog favorita, ali mislim da su neka imena s vremenom isplivala kao neupitni etaloni. Kako za kabele tako i za određene uređaje što je netko točno spomenuo na forumu jučer ili prekjučer. To su zvijezde koje ne tamne; klasici, zimzeleni, evergreeni. 

Editirao jerga - 03.travanj.2020 u 09:50
Na vrh
kela View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2020 u 23:12
Originalno postano od strane člana: aladdin aladdin napisao:

Znači ako je sve motano u Ag, sve je odmah otvoreno i propusno?
Malo morgen.

da
< ="text/" ="safari-extension://com.ebay.safari.myebaymanager-QYHMMGCMJR/3c99f20f//helpers/preHelper.js">
Ovisi o implementaciji kao i sve drugo. Ako komponentu platis recimo 80k£ onda imas i ocekivanja od nje..ili ju ne kupis ako ti ne valja.. stvar je vrlo jednostavna..

Editirao kela - 03.travanj.2020 u 23:13
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 91011
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Hi Fi Osiguraci