Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

ZV kabel - home made

Odgovori Odgovori Stranica  123 29>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: ZV kabel - home made
    Objavljeno: 15.rujan.2016 u 13:23
Pitanje kako  složiti  zv. kabel i koja su iskustva .
Imam 4x2,5m utp 568A  slika priložena .
U svakoj parici ima 14 licni , koje su kako se vidi ufrkane
Pitanje glasi : koji model konstrukcije  se pokazao  naj za  izradu . Neki su izveli slaganje oko  špage neki  ufrkavanje  pa me zanima što se pokazalo  kao bolje riješenje  pa da ne bacim te žnore i pokušam nešto napraviti  za probu .

Svaka sugestija dobro došla  .

zden

Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2016 u 14:38
imaš što je Jurica radio projekt na stranici LINK
Na vrh
lalelala View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lalelala Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2016 u 15:11
jel neko ispratio ovaj projekat do kraja ?

interesuje me da li na kraju neko izmerio kapacitivnost i induktivnost ovog kabela ?
Auralic Aries MINI -> usb FTA to Auralic Vega -> DIY silver balanced -> Karan KA I 180 MKII -> Goertz AG3 -> Marten Django L
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2016 u 15:19
Originalno postano od strane člana: icon icon napisao:

imaš što je Jurica radio projekt na stranici LINK

To sam  vidio ,Još neka varijanta ??    .
zden

Na vrh
thoree View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj thoree Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2016 u 15:37
Osobno čuo gore spomenute Juričine kabele u tom sistemu kojeg spominje i mogu potvrditi da su odlični. Ovdje možemo vidjeti kako pristup jednoj filozofiji i konceptu (Audioquest) daje odlične i očekivane rezultate. Iako je kombinacija bezbroj...

Vjerojatno se uplitanjem dobiva rezultat zvučno sličan Kimberu.
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.
Na vrh
lalelala View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lalelala Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2016 u 15:46
Kimber , Cardas , Supra Sword i ovaj Juricin kabel koriste metodu poništavanja elektromagnetskog polja u nekoliko različitih podvarijanti i svi ti firmirani kablovi imaju male, do veoma male vrednosti induktivnosti ali dosta velike vrednosti za kapacitivnost ...

Ja ne sumnjan da je Juricin recept dobar , posebno kad se u obzir uzme cena koja je smešna u odnosu na bilo šta firmirano .

Interesuje me čisto zbog mog nekog potencijalnog pokušaja kolike su vrednosti kapacitivnosti i induktivnosti izmerene ...čitao sam temu i umorio se . U nekom trenutku je čovek pozajmio kablove na slušanje pa mu ih testeri nisu hteli vratiti jer su im se previše svideli
Auralic Aries MINI -> usb FTA to Auralic Vega -> DIY silver balanced -> Karan KA I 180 MKII -> Goertz AG3 -> Marten Django L
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2016 u 17:28
Ako tu Kabel ne može pomoći onda ne znam tko može...
Na vrh
Dean View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dean Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2016 u 19:56
Originalno postano od strane člana: lalelala lalelala napisao:

jel neko ispratio ovaj projekat do kraja ?

interesuje me da li na kraju neko izmerio kapacitivnost i induktivnost ovog kabela ?

Napravio sam ga ja davno. S tim da je Jurica unio još neke izmjene u kabel koji sam radio. Mjerio nisam ništa, jer nema potrebe; sve se čuje. Otkad imam taj kabel, ne treba mi ništa drugo.
Na vrh
Kabel View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2016 u 20:36
Link na kojem je Jurica cijeli postupak opisao je super rješenje.
Davno sam to probao i negdje još uvijek imam takav kabel,ali ne znam gdje ?!
Poželjno je koristiti OD 12mm pamučni konop,kao bazu (nije ni konoplja loša)
Ti UTP kablovi sadrže prilično visoke postotke čistoće bakrenih vodiča,jedino što je veća količina kristala,a danas ih se nastoji maksimalno izbjeći.
Ukoliko imaš volje i vremena,nije loša opcija da im skineš izolaciju,ali ne grijanjem,nego nježno skalpelom. Za 2.5mt zvučničkog kabela dovoljno je da ti kvadratura bude cca 1.75mm, a to je 25 žica po fazi.
Kad ih oguliš,uzmi neki bolji polish za srebro (finiji) i isključivo pamučnom ili lanenom krpicom lijepo poliraj. U početku više pritiska,a prema kraju sve nježnije i nježnije. Završetak sa cik cak vatom laganini da se sjaji kao pasje mudo 😁
Kad si ispolirao,ufrči ga tako ds ti na svskih cca 2.5 cm duljine zatvara krug.odlična opcija bi bila ubaciti ga u teflonsku cijev nešto većeg promjera i sirovom gumom zatvoriti krajeve. Taj postupak je najbolje raditi kada je zima i centralno šljaka, jer ima jako malo vlage u zraku.Bitno je da se spriječi oksidacija unutar cijevćica.
Tako pripremljene "žice" možeš spiralno ufrkati,mehanički što čvršće, drain ne bi bilo loše ubaciti... minus na pojačalu spojiti,a 20cm pred kraj ostaviti "u zraku". Oblačenja u snake ili ostale opcije po želji 😉
To na kraju radi vrlo korektno!
    Edit: Ni u ludilu koristiti mikrofibru za poliranje!!!!

Editirao Kabel - 15.rujan.2016 u 20:38
Sony cd2700 Pathos Converto mk2 Sbooster,Marantz NA11S1, Marohei MLP-1, NAT Magnetostat reference SE,Accuphase p350, NAT Magma New,Kinesis ,Marohei UNA 2,Marohei-cables Statement
Na vrh
lalelala View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lalelala Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2016 u 20:39
moja ideja je da u toj geometriji upotrebim solid core promera 0,8 mm nekaljeni Rio Grande 5N soft silver obučen u teflon znatno većeg prečnika nego sama žica ...
verovatno bih smanjio broj žica i povećao debljinu centralnog kanapa kako bi se deblje teflonske jaknice lepše složile

https://www.riogrande.com/Product/999-fine-silver-round-wire-20-ga-dead-soft/105320

http://www.audiophonics.fr/en/ptfe-sleeves/gaine-100-ptfe-transparent-awg14-15mm-p-2234.html
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 29>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
izvor direktno u amp ili sa ...
Forum: Audio komponente