Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

ZV kabel - home made

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 29>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
lalelala View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lalelala Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2016 u 20:49
@Kabel

napisah post pa tek onda videh da si ti dao dosta detalja šta i kako ...

Elem , moj sistem je malo presladak pa svakako mislim da bi srebro bilo bolje ...takođe čitao sam da je teflon kao izolator bolji put ka isticanju gornjih delova spektra .

Isto tako posteje dve vrste srebra , kaljeno i nekaljeno tzv soft ...čitao sam da je ovo mekše bolje i da daje znatno više detalja i suptilnosti u zvuku .

Pitanje je kojom debljinom žice ići i koliko provodnika ?
Dali je bolje sa 0,8 mm pa manji broj provodnika ili 0,5 mm pa staviti koju žicu više ?

Nije mi žao da potrošim 300 $ na materijal ako će rezultat biti vrhunski jer inače kupiti tako bogato osmišljen kabel je nemoguće bez 1000 do 2000

Pozzzz
Auralic Aries MINI -> usb FTA to Auralic Vega -> DIY silver balanced -> Karan KA I 180 MKII -> Goertz AG3 -> Marten Django L
Na vrh
lalelala View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lalelala Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2016 u 20:50
evo jednog korisnog linka

http://www.laventure.net/tourist/cables.htm
Auralic Aries MINI -> usb FTA to Auralic Vega -> DIY silver balanced -> Karan KA I 180 MKII -> Goertz AG3 -> Marten Django L
Na vrh
Kabel View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2016 u 21:36
Originalno postano od strane člana: lalelala lalelala napisao:

@Kabel

napisah post pa tek onda videh da si ti dao dosta detalja šta i kako ...

Elem , moj sistem je malo presladak pa svakako mislim da bi srebro bilo bolje ...takođe čitao sam da je teflon kao izolator bolji put ka isticanju gornjih delova spektra .

Isto tako posteje dve vrste srebra , kaljeno i nekaljeno tzv soft ...čitao sam da je ovo mekše bolje i da daje znatno više detalja i suptilnosti u zvuku .

Pitanje je kojom debljinom žice ići i koliko provodnika ?
Dali je bolje sa 0,8 mm pa manji broj provodnika ili 0,5 mm pa staviti koju žicu više ?

Nije mi žao da potrošim 300 $ na materijal ako će rezultat biti vrhunski jer inače kupiti tako bogato osmišljen kabel je nemoguće bez 1000 do 2000

Pozzzz

Ono što sam napisao je bilo za žicu OD 0.3mm i te su među boljim diametrima, osim ako nije neka druga konstrukcija u pitanju..
Ovo je odličan materijal. 0.26mm 99.999987% UPOCC bakar

</a>greenshot
A ovo je 0.03mm 7N UPOCC SREBRO
Više puta tanje od kose...

Editirao Kabel - 15.rujan.2016 u 21:47
Sony cd2700 Pathos Converto mk2 Sbooster,Marantz NA11S1, Marohei MLP-1, NAT Magnetostat reference SE,Accuphase p350, NAT Magma New,Kinesis ,Marohei UNA 2,Marohei-cables Statement
Na vrh
Kabel View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2016 u 22:19
Nemoj tek tako olako karakterizirati srebro i bakar! Srebro može zvučati bitno masnije od bakra i obratno. Ako koristiš soft materijal, računaj da ga možeš ocvrsnuti tako da ga par puta dobro saviješ 😮
Ako ideš na solid core, jedna žica, onda je to druga priča... Gašo ima nešto tako,a on još ima vrhunsku stručnu podlogu,pa ti može dati koji dobar savjet
Sony cd2700 Pathos Converto mk2 Sbooster,Marantz NA11S1, Marohei MLP-1, NAT Magnetostat reference SE,Accuphase p350, NAT Magma New,Kinesis ,Marohei UNA 2,Marohei-cables Statement
Na vrh
lalelala View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lalelala Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.rujan.2016 u 09:35
Hvala Kabel , nadam se da će se Gašo uključiti ...
Na vrh
Kabel View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.rujan.2016 u 10:09
Nema na čemu ☺
I još nešto... Nisam baš siguran da je ovo USA srebro nešto posebno 🤐 Ako baš hoćeš ulagati par sto € ,onda bi bilo dobro još malo pronjuškati! Ono što sam prvo primjetio je prosječna čistoća koja ne opravdava cijenu. Malo poslije ću ti napisati par prijedloga..
Lp
Na vrh
lalelala View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lalelala Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2016 u 08:56
nove ideje mi se priviđaju svaki dan , uhvatio me je stvaralački zanos ...

Na osnovu priča sa veoma iskusnim i starijim kolegama audofilima zainteresovao sam se za Goertz konstrukciju kablova koja koristi srebrne trake male debljine (0,1-0,2mm) poprilično velike širine (2-4cm) postavljene jedna na drugu kao da prave kondezator ...

Naime , ova geometrija se odlikuje veoma niskom induktivnošću , dosta velikom (!) kapacitivnošću i veoma malim otporom ... ono što dr Goertz (danac) kaže da je bitno imati karakterističnu impedansu kabla blisku vrednosti zvučnika , znači u granicama (2-4 Ohma) što se navodno ovom konstrukcijom i postiže ...

Originalni kablovi su najblaže rečeno basnoslovno skupi i kreću se u granicama 2-6K USD ima ih malo i na oglasima širom sveta tako da ih je teško dobiti makar i na probu ...

Ovakve tanke srebrne folije je teško naći na tržištu , ima nije da nema ali se izgleda masovno koriste u proizvodnji baterija i nisam uspeo da nađem nekog ko bi mi prodao 8m koliko meni treba , nego su u pitanju porudžbine na veliko i veće :-)

Igrom slučaja ovih dana sam upoznao jednog sugrađana koji je takođe audiofil ali ima i svoju zlataru a i voli da se igra sa kablovima ...kada sam mu preneo svoju muku on mi odmah reče da nije problem da se to napravi kod njega u pogonu i brže bolje on to odradi ...imao je kalup 0,2mm x 20mm x 1900mm ...materijal koji je korišten je 5n srebro za plus i sterling srebro za minus .

Izolaciju smo napravili sa vodoinstalaterskom trakom debljine 0,2mm sa preklapanjem 50% ... ovde treba biti jako pažljiv jer je ivica (sterlinga naročito) oštra a teflon se lako cepa pa treba više puta proveriti i pojačati izolaciju po potrebi

Rezultat je jednom rečju očaravajući i moram reći da odustajem od svih pređašnjih planova i krećem u novi projekat ...

Zvučna slika se dodatno pročistila u svim delovima spektra od najnižih oktava preko srednjih do visokih tonova ...ekstrema ima znatno više i jako ali jako dobro su formulisani , traju koliko treba i uopšte ne zamaraju ...

Detalja ima na pretek , čuju se neke stvari koje do sada nisam nikada čuo , mikrodonamika je izraženija a sistem konačnozna da prenesi sve emocije , tako da sad i Metallica zvuči baš kako treba (uši otpadaju )

Sve u svemu prijatan eksperiment i dosta novih tema za razmišljanje ...

iako je ovo dosta jeftinije rešenje od orginalnog Goertz Ag2 kabela ipak nije jeftino jer u kabelu ima oko 300g srebra a ovako obrađeno zlatar ga ceni 2€/g što oept izađe oko 600€ za 4m kabela ...teflon i ostalo je sitan trošak ispod 30€ a možda konektori dodaju još koji eurić ...

Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2016 u 09:15
Originalno postano od strane člana: lalelala lalelala napisao:

Na osnovu priča sa veoma iskusnim i starijim kolegama audofilima zainteresovao sam se za Goertz konstrukciju kablova koja koristi srebrne trake male debljine (0,1-0,2mm) poprilično velike širine (2-4cm) postavljene jedna na drugu kao da prave kondezator ...

Naime , ova geometrija se odlikuje veoma niskom induktivnošću , dosta velikom (!) kapacitivnošću i veoma malim otporom ... ono što dr Goertz (danac) kaže da je bitno imati karakterističnu impedansu kabla blisku vrednosti zvučnika , znači u granicama (2-4 Ohma) što se navodno ovom konstrukcijom i postiže ...

Negdje sam već nedavno napisao... već neko vrijeme imam originalni stari Goertz MI2 veracity doduše bakreni.
Ne volim one pridjeve "razgu**io", "otpuhao" i sl. no realno u mom sustavu je napravio upravo to gomili drugih kablova.

Problem sa takvim konstrukcijama je što neka pojačala znaju oscilirati sa njime, ne smije se savijati jer može doći i do kratkog spoja, ili pak ako ga pojačala ne mogu ganjati, imaš dojam da nema visokih, da su muljavi itd. Netko fizikalno potkovaniji od mene će možda bolje znati objasniti zašto se to događa.

Ako se pak poklope svojim karakteristikama između pojačala i zvučnika, imaš maltene full protočan high end kabel visoke rezolucije po cijelom spektru.
Kod mene su u pitanju 4 ohmski zvučnici i pojačalo koje ima stabilan output na 4 ohma.

Što se tiče cijene, recimo da sam imao sreće i nabavio ga vrlo povoljno. :)

Editirao Kalle242 - 21.rujan.2016 u 09:21
Na vrh
lalelala View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lalelala Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2016 u 09:30
Kod mene pojačalo stabilno radi sa zvučnicima koji su nominalno 4 Ohma ali nikada ne padaju ispod 3,5 Ohma i izgleda da je kabel "legao" odlično između Karana i Martena .

Kabel je noćas posle probe otišao kod kolege audiofila /zlatara i on se takođe veoma pozitivno oglasio i kratko reče da je to do sada najbolje što je čuo iz svoje kombinacije Sansui / Tannoy ... sad će kabel malo kružiti i na kraju će verovatno biti pretopljen jer je ideja da probamo još širu traku 30 mm x 0,2 mm ...

Istina , kabel je dosta mehanički nezgodan jer je traka poprilično kruta i nema mesta za savijanje i preveliko krivudanje

jako je zanimljiva jedna slika na internetu ...

http://www.bridgeportmagnetics.com/contents/media/oscil.gif

Ovde se jako dobro vidi koliko je dobra propusna moć ove konstrukcije ...
Na vrh
lalelala View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lalelala Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2016 u 09:40
evo i patenta ...

http://www.google.com/patents/US5393933
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 29>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,223 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Mytek Brooklyn Bridge (strea...
Forum: Retro audio