Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Vratio se gramofon

Odgovori Odgovori Stranica  <1 7475767778 79>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
kriszg View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kriszg Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.listopad.2020 u 15:27
Nakon 20-tak godina odlucio sam ponovo kupiti gramofon. :)
Zamolit cu iskusne na 3-4 iskrene preporuke do 1000€.
Inace slucam fusion, rock i hard rock.
Trenutno imam Rotel RB-991/RC-972 combo, RCD-991, B&W 683 i Van den Hull kablovinje.
Unaprijed zahvaljujem.
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.listopad.2020 u 21:43
pa zavisi da li je SH ili novi...
u tom cijenovnom razredu je PLANAR 3 / ELYS 2 MM  novi gram za cca 800e... mada ne sviđa mi se zvučnica.... tako da ako bi kupovao navedeni gram uzeo bi ga bez zvučnice...
ili  na "akciji"  Technics SL-1210 MK7...  
od novih je u igri i project ...

clearaudio concept je ipak malo skuplji osim ako mu nije pala cijena....

Editirao andy_0702 - 31.listopad.2020 u 21:55
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.studeni.2020 u 16:33
Neki thorens  iz stare garde  ,ovo novo na komadu daske  izgleda  smiješno što rade ,
zaista otužni  proizvodi za  zgrtanje  novca uz malo muke 
ljut
zden

Na vrh
okac View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj okac Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.studeni.2020 u 15:16
peridu pedatis eneus mrdi ineuh vatikora.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.studeni.2020 u 19:58
Mozete li mi preporuciti nekoga tko cisti ploce na nekom OK stroju i kod koga se moze naruciti za ciscenje?
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.studeni.2020 u 15:35
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Mozete li mi preporuciti nekoga tko cisti ploce na nekom OK stroju i kod koga se moze naruciti za ciscenje?

iz usluge čiste ploče po record store-ovima... dobra je stvar ako je u igri manja količina što možeš pričekati pa ako nije gužva ti očiste "na licu mjesta" .. loša stvar je što su im uređaji malo izraubani tj čiste sa RCM-ovima koji slabije saugaju nakon godina uporabe. i koriste jeftine tekućine za čišćenje...

ima ih koji čiste ultrazvučno i reklamirali su se na njuškalu.. to je bilo cca 10kn po ploči... jedini problem je što rijetko mijenjaju tekućinu u kojoj čiste....

ja doma kad sebi čistim prvo očistim okki-nokkijem i l'art du son tekućinom, a onda ultrazvučno , pa nakon toga opet okki-nokijem da se osuši... Naravno tekućinu za čišćenje u UZV peraču mijenjam nakon cca 100 ploča kad očistim, a ne 500 kako neki koji iz usluge to rade. E sad moj sistem je loš jer izgubim jako puno vremena ...

ako imaš veću kolekciju moja je preporuka za početak ručni perač tipa knosti ili spin clean.
rezultati sa takvim peračima su sasvim solidni a nisu skupi...

Editirao andy_0702 - 11.studeni.2020 u 15:38
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.studeni.2020 u 17:34
Naj jeftinije  operi sam  ,tekučinu  ima  na njuškalu   voda curi iz pipe ili jednostavnije s  trvofix  ljepilom  koje je zakon za smeće  iz brazdi  . Malo truda i  rezultat neće  izostati  .haha
zden

Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.studeni.2020 u 21:23
Originalno postano od strane člana: zden zden napisao:

Naj jeftinije  operi sam  ,tekučinu  ima  na njuškalu   voda curi iz pipe ili jednostavnije s  trvofix  ljepilom  koje je zakon za smeće  iz brazdi  . Malo truda i  rezultat neće  izostati  .haha

pa ako pere ploče od 5kn onda je to pravi recept... ne znam samo čemu kupovati tekućinu sa njuškala ?  mislim voda iz pipe puna kamenca kad se osuši na ploči ujedno i iglu čisti haha

mislim barem je 5 litara destilirane vode 10kn ... ali sve zavisi što se pere... tj. kakve su ploče....
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2020 u 10:00
Još ništa od poklopca, a bogami ni od slušalica.
Nedavno sam pokupio stripove osvojene na aukcijama, a čovjek me pita pa šta sam čekao godinu dana.
Kako to vrijeme samo leti, kao da je jučer Dinamo osvojio kup velesajamskih gradova.
smijeh
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2020 u 01:35
Originalno postano od strane člana: andy_0702 andy_0702 napisao:

islim barem je 5 litara destilirane vode 10kn ... ali sve zavisi što se pere... tj. kakve su ploče....

e, ovaj, kad smo kod toga, ono što se prodaje u današnje vrijeme je demineralizirana, a ne destilirana voda. što vodi do zaključka da ipak nije rađena destilacijom...nego nekak drugačije (kako?). pitam se, koliko je to u konačnici blisko, odnosno kakva je kvaliteta demineralizacije? hm
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7475767778 79>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,404 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Zvučnici za 35 kvadrata