Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Raspberry pi

Odgovori Odgovori Stranica  <1 5960616263>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.travanj.2020 u 16:29
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

allo digione navodno nije sreća, ako je vjerovati kvalitetnijem sudu, 502DAC je bolji kao digi kartica. sa signature nisam imao iskustava. skup je. si uspoređivao?

al 502DAC je prvenstveno DAC, a digione je spdif output hat za rpi kao i hifiberry digi pro+, sta ne bi trebali usporedjivati pi2aes (http://www.pi2design.com/pi2aes.html), a ne razne DAC HATove?
Il sam ja nesto fulao?
Pi2AES RoPieee - Yggdrasil / Music Hall 7.1 - PrimaLuna Prologue Prem pre - Nord NC500 mk2 power - Focal 1028be
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.travanj.2020 u 16:45
Originalno postano od strane člana: hudo hudo napisao:

al 502DAC je prvenstveno DAC, a digione je spdif output hat za rpi kao i hifiberry digi pro+, sta ne bi trebali usporedjivati pi2aes (http://www.pi2design.com/pi2aes.html), a ne razne DAC HATove?
Il sam ja nesto fulao?

nije, naziv je nesretno odabran, to je prvenstveno profi digi SPDIF izlaz, dizajniran optimiran za digi izlaz. DAC RCA izlaz je sekundaran, namijenjen za monitoring. pričao sam s dizajnerom (mailom) i čitao što je osobno pisao. slušno se upravo to čuje, da RCA izlaz nije specijalan, ali digi izlaz je dosta dobar

edit: imali su jednu karticu koja je bila optimirana primarno kao DAC, 502DAC Pro ili tak neš, ali ne proizvode je više

Editirao zed_alive - 21.travanj.2020 u 16:58
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.travanj.2020 u 16:57
Ah ok, ali sta nije onda bolje uzet pi2aes, posto je napravljen da radi samo tu jednu stvar, AES balansirani izlaz?

Inace, za sada mi je ovo na vrhu liste, daju sve u kompletu, samo narucim baterije lokalno, neznam jel bi ovaj 502dac/pi2aes bio bolji, https://www.allo.com/sparky-eu/digione-signature-player.html
Pi2AES RoPieee - Yggdrasil / Music Hall 7.1 - PrimaLuna Prologue Prem pre - Nord NC500 mk2 power - Focal 1028be
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.travanj.2020 u 17:01
ova AES je za AES EBU izlaz a ne za SPDIF, zar ne?
a za Signature sam rekao, ne znam. skupa je. po toj cijeni morala bi biti najbolja, no koliko i šta je bolja, trebalo bi je komparirat s drugim varijantama, ne...

Editirao zed_alive - 21.travanj.2020 u 17:02
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.travanj.2020 u 17:16
Da, imas pravo, negdje mi je ostalo da su oba AES EBU, znaci razlika je u izlazu.
Citat cu review-ove i dalje, ima puno toga po netu, takodjer moram vidjet dali cu se prebaciti sa Roona na Volumio. Podrska za Tidal mi je bitna.
Na vrh
ear_drum View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ear_drum Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.travanj.2020 u 11:44
Ja sam signature uspoređivao (kod sebe) s allo digione.. i signature radi osjetno bolje.
Slušao sam hifiberry kod frenda u drugačijim ostalim postavkama pa je tu teško nešto reći.

Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.travanj.2020 u 15:02
Cini se da je PI2AES nesto bolja opcija nego Allo Digione Signature, solidan slusni test objavljen ovdje:
Koristio je SPDIF coax izlaz, neznam sada dali bi bila ista razlika i sa AES/EBU XLR, i koji je uopce bolji generalno za moj DAC (Yggi) ... :(

Al gledam sada pi2aes, cijena HATa ~150$, samo dostava (sa osiguranjem) je 100$ (korona ubija i pakete izgleda, valja ih osigurat), plus porezi i carine za EU, plus RPi 3/4, kuciste, napajanje, dodje to skuplje nego Digione Sig.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.travanj.2020 u 15:16
kakva je to suluda cijena dostave
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.travanj.2020 u 15:24
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

kakva je to suluda cijena dostave

ma da, ide od 25$ do 125$, ovisno o prioritetu i osiguranju. Ako se salje USA-EU, kazu ovi iz pi2design da paketi znaju nestat, pa treba uzet ovu skuplju opciju jer ima osiguranje. Steta sto nemaju jos opcija transporta, ovo se cini ludo skupo za malen paket
Allo Digione se salje iz EU, puno sigurnije i kudikamo jeftinije, nema carina. 
Inace, zbog korone je cjeli supply chain odnosno dostava u rasulu, pa se ne treba zezat ovih dana (moji u firmi placaju jako skupo prijevoz zadnjih mjesec dana, doslovno licitiraju cijene transporta koje su otisle u nebo).

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.travanj.2020 u 15:29
nekad je imao audiophonics 502DAC-ove, no očito nisu dovoljno prodali da bi nastavili...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5960616263>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Zvucnici za cca. 10 000 kn