Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Hi Fi Osiguraci

Odgovori Odgovori Stranica  <1 242526
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.ožujak.2021 u 22:47
Ok, dakle naslušali su se i odluke mogu donositi na osnovu subjektivne procjene. U biti, svaki radi na svoj neki način, ako sam dobro shvatio. I to je normalno.

Neki dan pročitah da jedan prilično etabliran proizvođač tvrdi da oni uopće ne slušaju svoje uređaje. Kad iskontruiraju, znaju već kako će tu otprilike zvučati. Meni jako čudno za čuti, ali ok.
Čuh nešto njihovo i stvarno dobro zvuči. Dakle, sve je moguće, pa i to da su gurnuli prve ziherunge koji su imali pod rukom. Ili možda nisu, no očito nebitno.

Slažem se da je to s osiguračima tjeranje maka na konac, no ako ga stvarno možeš "natjerati", a ponekad uistinu i možeš, zašto ne bi volio da tamo i ostane?
Isto tako znam da većinu ljudi to ne zanima, pa i audiofila, no što bi reki "svakom svboje". Oni svoj mak na konac tjeraju u svojoj nekoj drugoj sferi interesa.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.ožujak.2021 u 23:29
Mak na konac je subjektivna stvar, nekima je bolje ako je i samo drugačije, bolje moze biti i samo manje nečeg što možda treba biti tu kakvo je,ali kad se malo smanji ne maskira nesto drugo pa se to drugo jasnije čuje.

I tak u nedogled.
Ljudski mozak interpretira promjene na razne načine.

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.ožujak.2021 u 23:45
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Neki dan pročitah da jedan prilično etabliran proizvođač tvrdi da oni uopće ne slušaju svoje uređaje. Kad iskontruiraju, znaju već kako će tu otprilike zvučati. Meni jako čudno za čuti, ali ok.

Možda je takva izjava dio marketinga ali nije daleko od istine. Naravno ako znaš što radiš, problematika ti je poznata i imaš veliko znanje...da.... možeš s priličnom sigurnosti znati kako će nešto svirati...
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2021 u 00:47
i ako štancaš desecima godina više-manje iste uređaje, s minornim promjenama
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2021 u 01:21
I ako znaš što radiš, inače da ne znaš potrošio bi hrpu vremena i novca na pogađanja i završio brzo priću.

Slušaju ih, bez brige, vjerojatno su htjeli reči da znaju unaprijed koji potencijal ima i kako će zvučati neki sklop, bez da gađaju na pamet.

Ljudi zaključuju napamet kad nešto takvo pročitaju.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.ožujak.2021 u 11:51
Što se tiče osigurača (a to i jest tema) zbog zvuka bi ih bilo najbolje nigdje ne imati jer sigurno degradiraju. Međutim, ako si imalo pametan, nećeš ih ići brikati komadom žice. Dakle, priuštiš si neke dobre i zaboraviš. Čuo sam boljitak na jednom mjestu i meni je to bilo dovoljno da se više ne zamaram osiguračima, Kupio sam ih 6 komada za nekih 600-700 kuna (možda i 800, već sam zaboravio) i meni je to jeftino obzirom da me više u glavi ništa ne svrdla. Ako netko misli da mu trebaju ziherungi od 200-300€ za komad, široka mu kartica.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.ožujak.2021 u 12:47
Netko, valjda, to i kupi. Ja bih volio poslušati i to čudo, zašto ne, iskustvo više, ali ako nisam svojedobno kupio one hvaljene Synergistic za 300 kn (dobrim dijelom jel rikavaju osjetno češće od "običnih", pa kao "bolje uzmi malo jaču amperažu" - ma genijalno), onda ovo jedino da dobim na lotu kojeg ne igram.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.ožujak.2021 u 14:00
Mnjah. Ja bih volio probati Krell monoblokove. I bolju dCS digitaliju. Hu faks d fjuzes?
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.ožujak.2021 u 14:39
Da, baš se vidi da ti ništ' "u glavi ne svrdla". Možda ne osigurači, ali time još gore.
 Ali, da, koga briga, slažem se haha

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.ožujak.2021 u 14:57
Napisao sam da me ništa više ne svrdla u vezi osigurača, a ne generalno. Kad me dvaput godišnje proburgija audio apgrejditis, namah se u glavi pojave riječi poput ušteđevine, osobnog mirovinskog fonda i tak... Nasuprot riječima kruva preko pogače, bezumlje, debilana i sličnih.

Editirao Apparatus - 06.ožujak.2021 u 14:59
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 242526
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Stigla komponenta veoma lije...